!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Velonet – sdílená městská kola v Praze
Letní sporty

Velonet – sdílená městská kola v Praze

Jaké jsou možnosti bezpečné, rychlé a ekologické dopravy v Praze? Jednou z nich jsou po celém světě čím dál oblíbenější a využívanější systémy sdílení městských kol. Pohodlná jízdní kola, která společnost v rámci bikesharingu nabízí, jsou nejen velmi pohodlná, ale i ušita na míru městskému provozu.
Nejmodernější systém sdílení kol od Velonetu funguje prostřednictvím webové a mobilní aplikace, včetně registrace a vyhledávání nejbližšího kola. Nejsou k němu potřeba drahé a komplikovaně budované dokovací stanice. Software umožňuje sledovat dodržování dopravních předpisů či vyhodnocovat intenzitu jízd v různých lokalitách a na různých trasách. Nespornou výhodou je také samočinné hlášení závad jízdních kol do centrály systému, včetně aktuální polohy kola.

Pohodlná jízdní kola, která společnost v rámci bikesharingu nabízí, jsou ušita na míru městskému provozu a při jejich výběru bylo myšleno i na ty nejmenší detaily, které dokážou jízdu zpříjemnit a zjednodušit. Kromě toho, že v sobě mají zabudovány GSM a GPS moduly, dobíjení elektronických systémů je zajištěno solárními články při stání a dynamem při jízdě, mají také lehký převod uzpůsobený jízdě po městě díky osmi rychlostní převodovce. A v neposlední řadě mají automaticky se rozsvěcující světla, a běžný řetěz nahrazuje kardanová hřídel, takže je eliminováno riziko ušpinění či roztrhání kalhot.

Aplikaci ke stažení a podrobný návod krok po kroku, jak se přihlásit a jak se systémem pracovat, najdete na webových stránkách  provozovatele, společně s dalšími informacemi o projektu.
 

Proč zkusit bikesharing?

  • Vyzvedněte si kolo u kteréhokoliv stojanu a vraťte ho jinde.
  • Využijte kolo pro kombinované dojíždění: chůze – autobus – kolo – chůze. Jakmile jednou kolo vrátíte, už se o něj nestaráte.
  • Jen na skok? Hodinový plán vám umožní jet, když potřebujete, a tam, kam potřebujete, bez dlouhodobých závazků.
  • Už nikdy se netrapte zloději kol.
  • Už nikdy starost s prázdnými plášti a údržbou kola. Píchli jste? Kolo ihned vyměňte a o opravu se nestarejte.
  • Jdete pozdě na autobus nebo schůzku? Půjčené kolo je skvělé na krátké jednodenní výlety.
  • Užijte si aplikaci Velonet jen tak pro pobavení.
 

Kde lze kola zapůjčit/vrátit

Kola bývají dostupná například ve Žlutých lázních, na Podolském nábřeží u loděnice, na Rašínově nábřeží, u botelu Admirál, u Mánesa, na Vltavské, na nádraží Anděl i Smíchov, u Hlavního nádraží i Na Florenci (výstup z metra Nám. Republiky), Janáčkově, Dvořákově a Alšově nábřeží, Na Františku, Palackého náměstí, a dalších místech.
Zobrazit více

Provozovatel

Velonet ČR s.r.o.

Štětkova 1638/18
140 00 Praha 4
Tel.:
+420 731 536 097
Email:
velonet@velonet.cz
WWW:
praha.velonet.cz
GPS:
50,059982 14,430257
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 4
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Poznámka:půjčovné na hodinu

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí