Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Velonet – sdílená městská kola v Praze
Letní sporty

Velonet – sdílená městská kola v Praze

Jaké jsou možnosti bezpečné, rychlé a ekologické dopravy v Praze? Jednou z nich jsou po celém světě čím dál oblíbenější a využívanější systémy sdílení městských kol. Pohodlná jízdní kola, která společnost v rámci bikesharingu nabízí, jsou nejen velmi pohodlná, ale i ušita na míru městskému provozu.
Nejmodernější systém sdílení kol od Velonetu funguje prostřednictvím webové a mobilní aplikace, včetně registrace a vyhledávání nejbližšího kola. Nejsou k němu potřeba drahé a komplikovaně budované dokovací stanice. Software umožňuje sledovat dodržování dopravních předpisů či vyhodnocovat intenzitu jízd v různých lokalitách a na různých trasách. Nespornou výhodou je také samočinné hlášení závad jízdních kol do centrály systému, včetně aktuální polohy kola.

Pohodlná jízdní kola, která společnost v rámci bikesharingu nabízí, jsou ušita na míru městskému provozu a při jejich výběru bylo myšleno i na ty nejmenší detaily, které dokážou jízdu zpříjemnit a zjednodušit. Kromě toho, že v sobě mají zabudovány GSM a GPS moduly, dobíjení elektronických systémů je zajištěno solárními články při stání a dynamem při jízdě, mají také lehký převod uzpůsobený jízdě po městě díky osmi rychlostní převodovce. A v neposlední řadě mají automaticky se rozsvěcující světla, a běžný řetěz nahrazuje kardanová hřídel, takže je eliminováno riziko ušpinění či roztrhání kalhot.

Aplikaci ke stažení a podrobný návod krok po kroku, jak se přihlásit a jak se systémem pracovat, najdete na webových stránkách  provozovatele, společně s dalšími informacemi o projektu.
 

Proč zkusit bikesharing?

  • Vyzvedněte si kolo u kteréhokoliv stojanu a vraťte ho jinde.
  • Využijte kolo pro kombinované dojíždění: chůze – autobus – kolo – chůze. Jakmile jednou kolo vrátíte, už se o něj nestaráte.
  • Jen na skok? Hodinový plán vám umožní jet, když potřebujete, a tam, kam potřebujete, bez dlouhodobých závazků.
  • Už nikdy se netrapte zloději kol.
  • Už nikdy starost s prázdnými plášti a údržbou kola. Píchli jste? Kolo ihned vyměňte a o opravu se nestarejte.
  • Jdete pozdě na autobus nebo schůzku? Půjčené kolo je skvělé na krátké jednodenní výlety.
  • Užijte si aplikaci Velonet jen tak pro pobavení.
 

Kde lze kola zapůjčit/vrátit

Kola bývají dostupná například ve Žlutých lázních, na Podolském nábřeží u loděnice, na Rašínově nábřeží, u botelu Admirál, u Mánesa, na Vltavské, na nádraží Anděl i Smíchov, u Hlavního nádraží i Na Florenci (výstup z metra Nám. Republiky), Janáčkově, Dvořákově a Alšově nábřeží, Na Františku, Palackého náměstí, a dalších místech.

Provozovatel

Velonet ČR s.r.o.

Štětkova 1638/18
140 00 Praha 4
Tel.:
+420 731 536 097
Email:
velonet@velonet.cz
WWW:
praha.velonet.cz
GPS:
50,059982 14,430257
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
Tipy na výlet:
Praha 4 a okolí
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Poznámka:půjčovné na hodinu

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

My Leonard Cohen – Kongresové centrum Praha

Kanadský hudebník Leonard Cohen naposledy navštívil Prahu v roce 2013. Letos, přesně deset let od jeho fenomenálního úspěchu, se do Česka vrací jeho písně v podání show My Leonard Cohen. Zpěvák a klavírista Stewart D’Arrietta, který vzdává poctu bluesové ikoně, vystoupí u nás vůbec poprvé.
Praha 4, Praha

Led Zeppelin Symphonic – Kongresové centrum Praha

Led Zeppelin patří mezi nejznámější hudební skupiny vůbec. Na tento ikonický odkaz navazují Led Zeppelin Symphonic, kombinace rockové kapely, symfonického orchestru a vynikajících zpěváků. Po úspěšně vyprodaných vystoupeních v Londýně a Paříži vyráží na světové turné, ve kterém neminou ani Česko.
Praha 4, Praha

Akční Vyšehrad

Zábavná akce pro rodiče a školní děti – o Praze hravou formou. Zlaťáky a drahokamy v průběhu celé trasy.
Praha 2, Praha

Akční Vyšehrad

Zábavná akce pro rodiče a školní děti – o Praze hravou formou. Zlaťáky a drahokamy v průběhu celé trasy.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Krav Maga Global – kurzy sebeobrany

Krav Maga Global ČR je organizace s více než desetiletou praxí v oblasti osobní bezpečnosti a primární prevence. V rámci České republiky nabízí kurzy a semináře pro širokou veřejnost, ozbrojené složky, státní a soukromý sektor.
Praha 4, Praha

Into The Game

Into The Game je zcela nový koncept zábavy v duchu společenských her a soutěží. Deskovky přenesené do 3D světa vás vtáhnou přímo do hry!
Praha 4, Praha

Artis 3000 – golfové kurzy na hřištích v České republice

Golfové kurzy pro začátečníky i pokročilé probíhající ve vybraných golfových areálech v České republice. Nabízíme kvalitu, zkušenosti a odborný individuální přístup.
Praha 4, Praha

Fit Kemp v Praze 4 – Nuslích

Zábavné cvičení pod vedením wellnes koučů ve Fit Kempu v pražských Nuslích pro osoby všech fyzických výkonností i věku.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Vyšehradská restaurace Kandelábr

Nemáte chuť na trochu české klasiky? Restaurant Kandelábr na pražském Vyšehradě ji přináší v moderním pojetí a s vytříbeným stylem.
Praha 4, Praha

Holiday Inn Prague

Čtyřhvězdičkový hotel Holiday Inn Prague se nachází v klidné lokalitě Vyšehradu přímo u Kongresového centra Praha s výbornou dostupností do centra Prahy.
Praha 4, Praha

Asijská restaurace Yam Yam v Praze

V restauracích Yam Yam, které najdete na Vyšehradě, v Dejvicích a v Karlíně si pochutnáte na prémiové asijské kuchyni. Ať už se k nám chystáte na rodinnou večeři, pracovní oběd či chcete uspořádat soukromou akci, doporučujeme rezervovat stůl předem.
Praha 4, Praha

Hotel Inos

Hotel nabízí kvalitní a levné ubytování v Praze 4 v blízkosti Vyšehradu.
Praha 4, Praha