ÚvodCo chcete dělat?Letní sportyVelonet – sdílená městská kola v Praze
Letní sporty

Velonet – sdílená městská kola v Praze

Jaké jsou možnosti bezpečné, rychlé a ekologické dopravy v Praze? Jednou z nich jsou po celém světě čím dál oblíbenější a využívanější systémy sdílení městských kol. Pohodlná jízdní kola, která společnost v rámci bikesharingu nabízí, jsou nejen velmi pohodlná, ale i ušita na míru městskému provozu.
Nejmodernější systém sdílení kol od Velonetu funguje prostřednictvím webové a mobilní aplikace, včetně registrace a vyhledávání nejbližšího kola. Nejsou k němu potřeba drahé a komplikovaně budované dokovací stanice. Software umožňuje sledovat dodržování dopravních předpisů či vyhodnocovat intenzitu jízd v různých lokalitách a na různých trasách. Nespornou výhodou je také samočinné hlášení závad jízdních kol do centrály systému, včetně aktuální polohy kola.

Pohodlná jízdní kola, která společnost v rámci bikesharingu nabízí, jsou ušita na míru městskému provozu a při jejich výběru bylo myšleno i na ty nejmenší detaily, které dokážou jízdu zpříjemnit a zjednodušit. Kromě toho, že v sobě mají zabudovány GSM a GPS moduly, dobíjení elektronických systémů je zajištěno solárními články při stání a dynamem při jízdě, mají také lehký převod uzpůsobený jízdě po městě díky osmi rychlostní převodovce. A v neposlední řadě mají automaticky se rozsvěcující světla, a běžný řetěz nahrazuje kardanová hřídel, takže je eliminováno riziko ušpinění či roztrhání kalhot.

Aplikaci ke stažení a podrobný návod krok po kroku, jak se přihlásit a jak se systémem pracovat, najdete na webových stránkách  provozovatele, společně s dalšími informacemi o projektu.
 

Proč zkusit bikesharing?

  • Vyzvedněte si kolo u kteréhokoliv stojanu a vraťte ho jinde.
  • Využijte kolo pro kombinované dojíždění: chůze – autobus – kolo – chůze. Jakmile jednou kolo vrátíte, už se o něj nestaráte.
  • Jen na skok? Hodinový plán vám umožní jet, když potřebujete, a tam, kam potřebujete, bez dlouhodobých závazků.
  • Už nikdy se netrapte zloději kol.
  • Už nikdy starost s prázdnými plášti a údržbou kola. Píchli jste? Kolo ihned vyměňte a o opravu se nestarejte.
  • Jdete pozdě na autobus nebo schůzku? Půjčené kolo je skvělé na krátké jednodenní výlety.
  • Užijte si aplikaci Velonet jen tak pro pobavení.
 

Kde lze kola zapůjčit/vrátit

Kola bývají dostupná například ve Žlutých lázních, na Podolském nábřeží u loděnice, na Rašínově nábřeží, u botelu Admirál, u Mánesa, na Vltavské, na nádraží Anděl i Smíchov, u Hlavního nádraží i Na Florenci (výstup z metra Nám. Republiky), Janáčkově, Dvořákově a Alšově nábřeží, Na Františku, Palackého náměstí, a dalších místech.

Provozovatel

Velonet ČR s.r.o.

Štětkova 1638/18
140 00 Praha 4
Tel.:
+420 731 536 097
Email:
velonet@velonet.cz
WWW:
praha.velonet.cz
GPS:
50,059982 14,430257
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 4
Tipy na výlet:
Praha 4 a okolí
 

Cena

Cena: 100 Kč

Poznámka:půjčovné na hodinu

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Aktuality

Luisa Stahl a Ondřej Klestil – výstava

V prostorách kavárny s názvem TA KAVÁRNA na pražském Vyšehradě probíhá výstava koláží a fotografií.
Praha 4, Praha

Nusle dětem

Probuďme Nusle pro vás připravili speciální den pro děti a celou rodinu. Můžete se těšit na představení dětí ze škol a tanečních studií, dílny a workshopy, sportovní aktivity, jedinečný blešákový koncept Nuselské miniBlešky i skvělé občerstvení. 
Praha 4, Praha

Pražská Sportiáda – Atletika

Na konci června se na vás budeme těšit na dalším pokračování Pražské Sportiády. Tentokrát se zaměříme na atletiku. Přijďte poznat kouzlo sportu, kterému se po právu říká Královna sportu. Mimo Nastyho, moderátora Evropy 2, se můžete těšit také na Zuzku Hejnovou a profesionální atletické trenéry.
Praha 4, Praha

Koncert kapely Kůzle

Koncert kapely Kůzle, která pravidelně hraje koncerty nejen pro dětské publikum.
Praha 2, Praha

Chramst

Loutková pohádka pro pro děti od 18 měsíců v rámci Dne dětí na Vyšehradě.
Praha 2, Praha

Den dětí na Vyšehradě

Národní kulturní památka Vyšehrad svým nejmenším návštěvníkům i letos na Den dětí nabízí program plný zábavy a překvapení.
Praha 2, Praha

Den dětí v bráně Špička

Přijďte se svými ratolestmi oslavit Mezinárodní den dětí kreativně do nejlevnější dětské herny v Praze! Poutavá expozice modelů ze stavebnice SEVA s Vyšehradskou tématikou, celodenní program pro návštěvníky, soutěže, komentované prohlídky, prodej stavebnic aj.
Praha 2, Praha

Den dětí v bráně Špička

Přijďte se svými ratolestmi oslavit Mezinárodní den dětí kreativně do nejlevnější dětské herny v Praze! Poutavá expozice modelů ze stavebnice SEVA s Vyšehradskou tématikou, celodenní program pro návštěvníky, soutěže, komentované prohlídky, prodej stavebnic aj.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Krav Maga Global – kurzy sebeobrany

Krav Maga Global ČR je organizace s více než desetiletou praxí v oblasti osobní bezpečnosti a primární prevence. V rámci České republiky nabízí kurzy a semináře pro širokou veřejnost, ozbrojené složky, státní a soukromý sektor.
Praha 4, Praha

Into The Game

Into The Game je zcela nový koncept zábavy v duchu společenských her a soutěží. Deskovky přenesené do 3D světa vás vtáhnou přímo do hry!
Praha 4, Praha

Aplikace OITC – Online informační turistická centra

Aplikace OITC nabídne uživatelům intuitivní rozhraní s možností procházet si různé kategorie, jako jsou památky, akce, místní gastronomie a ubytování. Uživatelé budou mít možnost stáhnout si interaktivní letáky, mapy a další užitečné materiály.
Praha, Praha

Artis 3000 – golfové kurzy na hřištích v České republice

Golfové kurzy pro začátečníky i pokročilé probíhající ve vybraných golfových areálech v České republice. Nabízíme kvalitu, zkušenosti a odborný individuální přístup.
Praha 4, Praha

Fit Kemp v Praze 4 – Nuslích

Zábavné cvičení pod vedením wellnes koučů ve Fit Kempu v pražských Nuslích pro osoby všech fyzických výkonností i věku.
Praha, Praha

Kostel sv. Pankráce se zvonicí v Praze

Jednou z nejstarších nemovitých kulturních památek Městské části Praha 4 je raně barokní kostel sv. Pankráce stojící v místě menšího parku, bývalého hřbitova, zrušeného v roce 1866, při ulici Na Pankráci.
Praha 4, Praha

Kongresové centrum Praha

Patří mezi významná evropská kongresová centra, jehož kapacita umožňuje konání kongresů až pro 9300 účastníků ve více než 70 sálech, saloncích a jednacích místnostech. Je jednou z dominant města s nádherným výhledem na Prahu.
Praha 4, Praha

Badminton na Bublině

Sportovní přetlaková hala Bublina Arena disponuje florbalovým hřištěm o rozměrech 40x20m a čtyřmi badmintonovými kurty.
Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Vyšehradská restaurace Kandelábr

Nemáte chuť na trochu české klasiky? Restaurant Kandelábr na pražském Vyšehradě ji přináší v moderním pojetí a s vytříbeným stylem.
Praha 4, Praha

Hotel Vyšehrad

Hotel Garni Vyšehrad byl otevřen v roce 1995 a je zařízen v dekorativním stylu 19. století. Hotel se nachází v blízkosti Kongresového centra Praha a národní kulturní památky Vyšehrad – opevněné skály nad Vltavou s překrásným výhledem na Prahu.
Praha 4, Praha

Holiday Inn Prague

Čtyřhvězdičkový hotel Holiday Inn Prague se nachází v klidné lokalitě Vyšehradu přímo u Kongresového centra Praha s výbornou dostupností do centra Prahy.
Praha 4, Praha

Restaurace Esprit

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si pokrmy z kvalitních surovin od našich dodavatelů – lokálních farmářů a pěstitelů  připravené našimi skvělými kuchaři v čele se zkušeným šéfkuchařem Janem Wiesnerem a šéfcukrářem Stanislavem Rojtem.
Praha 4, Praha

Grand Hotel Prague Towers

Pětihvězdičkový hotel Grand Hotel Prague Towers na Vyšehradě nabízí skvělou dopravní dostupnost, prostorné pokoje s nejlepšími výhledy na město, kvalitní gastronomii a širokou nabídku služeb včetně bazénu ve 26. patře s panoramatickým výhledem.
Praha 4, Praha

Asijská restaurace Yam Yam v Praze

V restauracích Yam Yam, které najdete na Vyšehradě, v Dejvicích a v Karlíně si pochutnáte na prémiové asijské kuchyni. Ať už se k nám chystáte na rodinnou večeři, pracovní oběd či chcete uspořádat soukromou akci, doporučujeme rezervovat stůl předem.
Praha 4, Praha

Hotel Inos

Hotel nabízí kvalitní a levné ubytování v Praze 4 v blízkosti Vyšehradu.
Praha 4, Praha

Cafe & Wine na Praze 2

Kavárna nabízí příjemné posezení jak u kávy tak u vína v centru Prahy ve stylu amerického mléčného baru.
Praha 2, Praha