Úvod > Kalendář akcí > Noc sokoloven 2021
Společenské akce

Noc sokoloven 2021

Kdy 25. červen 2021 17:00 - 21:00
Zajímá vás, jaká zákoutí skýtají sokolovny ve vašem okolí a jaké možnosti pro vás a vaše děti nabízí vstup do Sokola? Přijďte nás navštívit během každoroční Noci sokoloven!
Program je bohatý a vstupné žádné. A často je možné v sokolovně i přespat! Letos tuto možnost budete mít 25. června 2021.

Sokolové během Noci sokoloven veřejnosti představují nejen historii svých jednot a budovy samotné, ale i to, co se v sokolských jednotách všechno děje a jak se mohou zájemci případně zapojit.

V roce 2021 se uskuteční již 7. ročník Noci sokoloven. Obvykle se při této akci otevře více než 100 sokolských objektů ve všech regionech republiky. 

Do dnešních dnů se zachovalo asi 750 sokoloven, od monumentálních paláců až po skromné budovy. Tím, že se stavěly od 60. let 19. století do zániku Sokola po druhé světové válce, zachovaly v podobě svých budov nejen kus sokolské a regionální historie, ale díky jejich velkému množství a podobným požadavkům na účel také záznam o vývoji českých, nejen sportovních, architektonických stylů v průběhu dekád. Kromě toho vidíme na sokolovnách stavební etapy, proměny jejich funkcí či změny životního stylu společnosti.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 5. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Luka Lu

Luka Lu

Praha 1, Praha
Restaurace Noi

Restaurace Noi

Praha 1, Praha
Hotel William

Hotel William

Praha 1, Praha