Úvod > Kalendář akcí > Noc sokoloven 2022
Noc sokoloven 2022
"> ">
24.6.
Přidat foto
Společenské akce

Noc sokoloven 2022

Zajímá vás, jaká zákoutí skýtají sokolovny ve vašem okolí a jaké možnosti pro vás a vaše děti nabízí vstup do Sokola? Přijďte nás navštívit během každoroční Noci sokoloven! Program je bohatý a vstupné žádné. A často je možné v sokolovně i přespat! Letos tuto možnost budete mít 24. června 2022.
Sokolovny se stavěly od 60. let 19. století do zániku Sokola po druhé světové válce. Jejich budovy jsou proto dnes pestrou paletou architektonických slohů, stylů a různých regionálních zvláštností. Lehce mezi nimi najdete sokolovny účelné, naprosto uzpůsobené sportovní funkci, ale také honosné paláce s ornamenty, balkony, malbami a sochami.
 
V letošním roce si nepřipomínáme jen 160 let od založení Sokola, ale také 160 let od Tyršova tělocvičného názvosloví. Bez něj by sokolové nikdy nemohli pořádně a správně cvičit. Názvosloví navíc jen s drobnými obměnami existuje a užívá se dodnes. A co vy? Víte, co znamená „upažit“, „předpažit“, „zanožit“, nebo „rozpor“? Sokol si pro vás také připravil sérii cviků, jejichž podoba připomíná písmena v abecedě. Můžete tak skládat různá slova, fotit se a komunikovat skrze cvičení.
 
Letos se Noci sokoloven účastní téměř 160 jednot po celé České republice. Každá jednota tvoří vlastní program. Někde můžete na komentovanou prohlídku jindy nepřístupných prostor, někde si opečete špekáček, přespíte v tělocvičně pod kruhy, nebo si zasoutěžíte v různých sportech. Žádné vstupné se neplatí.


 

Provozovatel

Česká obec sokolská

Újezd 450
Tyršův dům
118 01 Praha 1
Tel.:
+420 257 007 111
Email:
post@sokol.eu
WWW:
www.sokol.eu
WWW:
https://www.sokol...
GPS:
50,083463 14,404905
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Luka Lu

Luka Lu

Praha 1, Praha
Restaurace Noi

Restaurace Noi

Praha 1, Praha
Hotel William

Hotel William

Praha 1, Praha