Úvod > Kalendář akcí > Krajem vína – Na kole vinohrady Uherskohradišťska – otevírání cyklostezek
Krajem vína – Na kole vinohrady Uherskohradišťska – otevírání cyklostezek
"> "> Na kole vinohrady
30.4.
Přidat foto
Sportovní akce

Krajem vína – Na kole vinohrady Uherskohradišťska – otevírání cyklostezek

Těšíme se na vás na symbolickém otevírání cyklostezek.
V sobotu 30. dubna nasednou na kola, koloběžky či vyrazí pěšky příznivci zdravého pohybu a dobrého vína. Po dvou letech bez omezení se bude konat 17. ročník oblíbené akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Novinek přinese letošní ročník hned několik. Společná snídaně začne na Masarykově náměstí už v 8 hod, po návratu zpět bude na cyklisty čekat vinný trh, koncert i tombola a to není vše. Tou nejdůležitější novinkou je zbrusu nová stezka Ryzlinku rýnského s přídomkem „královská“.

Všechny cyklistické trasy jsou pojmenovány podle tradičních odrůd vína pěstovaných v místech, kudy trasy vedou. Do Polešovic, Boršic, Buchlovic, Břestku míří stezka Muškátu moravského; do Ostrožské Lhoty, Uherského Ostrohu, Blatničky míří stezka Blatnického Roháče; naopak do Kudlovic, na Modrou do Tupes cyklisty zavede stezka Rulandy bílé a na Velehrad, do Tupes, Zlechova a Starého Města pak stezka Velehradská – po stopách Cisterciáků, která vás provede krajinou, kde cisterciáci pěstovali víno. Pěší trasa pak okruhem přes Sady, Mařatice a do Uherské Hradiště provede účastníky, kteří se rozhodnou vyrazit po svých.

Nová cyklotrasa nese název Stezka Ryzlinku rýnského – Královská. A proč právě královská? Důvodů je hned několik. Ryzlinku rýnskému se přezdívá „Král vín“. Tento přídomek získal Ryzlink jednak díky své ušlechtilosti, jednak díky legendám o jeho oblíbenosti mezi vysokou šlechtou a především na císařském dvoře. Druhým důvodem je samotná trasa – vede obcemi, kde se v pravidelných intervalech konají Jízdy králů – Vlčnov, Hluk, Kunovice.

Přestože se na trasy může vydat neomezený počet cyklistů, doporučujeme se zaregistrovat předem. A vybavit se třeba koštovkou na krk, která je nejen vkusným doplňkem, ale hlavně oceníte její praktičnost.

V den samotný už pak stačí pouze přijít a vychutnat si našlápnutý program. Začneme hned v 8 hodin ráno, protože snídaně je základ dne! Vychutnáme si ji za svitu ranního slunce přímo na náměstí. Přes den se pak budeme kochat dechberoucími výhledy ve slováckých vinicích a sklepních uličkách. Krásný den završíme podvečerním koncertem kapely Huménečko pod širým nebem. I při něm budeme moci dále ochutnávat slovácká vína na vinném trhu, za účasti vinařů. Přímo na náměstí bude zajištěno občerstvení, ať už budeme mít náladu na chuťovky k vínu nebo se budeme chtít pořádně najíst. Ani po koncertě ovšem zábava neskončí, prostor pro příjemné oddechové chvíle nabídnou závěrem dne Moja vinotéka ve Vodní ulici nebo vinný sklep U Lisu ve Vinohradské ulici.

Zahájení akce, starty, dojezdy a doprovodný program budou probíhat na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.
Zobrazit více

Provozovatel

Městské informační centrum Uherské Hradiště

Masarykovo nám. 21
686 01 Uherské Hradiště
Tel.:
+420 572 525 525
Email:
nakolevinohrady@s...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.slovacko.cz/n...
GPS:
49,068749 17,461123
 
 

Vstupné

Cena: 180 Kč

Snížená cena: 150 Kč

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí