Úvod > Kalendář akcí > XIX. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
XIX. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
"> ">
9.9.
11.9.
Přidat foto
Festivaly

XIX. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jedinečnou akcí, kde se po tři zářijové dny snoubí temperament lidových tradic a kultury, pestrost slováckých krojů a muziky s živelností a spontánní atmosférou.
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu, která prezentuje bohatost a rozmanitost tradiční lidové kultury na Slovácku. Jejím dějištěm jsou otevřené historické památky královského města Uherského Hradiště, právem nazývaného slováckou metropolí.

Uvidíte vystoupení desítek folklorních souborů, cimbálových muzik i dechových kapel, těšit se můžete i na velký jarmark lidových řemesel, atrakce pro děti a volné prohlídky řady památek ve městě i okolí. Hlavní program začíná sobotním krojovaným průvodem od vinných sklepů v Mařaticích na Masarykovo náměstí.

Chybět nebude velkolepý průvod krojovaných tanečníků a muzikantů městem. Bohatý program třídenních slavností zahrnuje i bezplatné prohlídky památkových objektů královského města Uherské Hradiště. Jedná se o ryze nekomerční přehlídku kulturního dědictví regionu, kterou spolupořádají mikroregiony Staroměstsko, Ostrožsko, Východní Slovácko, Dolní Poolšaví, Za Moravú, Bílé Karpaty a Buchlov. Do programu se zapojuje více než 65 měst a obcí z okolí Uherského Hradiště

Na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek se představí celkem 8 mikroregionů. Slovácko to je pevnost hradu Buchlova. Jsou to velkomoravská hradiska Starého Města, Mikulčic či Pohanska i poutní místa Velehrad, Žarošice nebo Svatý kopeček u Mikulova. Jsou to osobnosti jako Komenský nebo Masaryk. Jsou to jízdy králů, Slovácké hody s právem, folklorní festivaly, košty vín. Jsou to řádky vinohradů, malebné sklepní uličky v Petrově, Pavlově, Vlčnově nebo Mařaticích a jsou to pracovití vinaři. Je to dovolená na kole, na koni, na Baťově kanálu, na křídlech, u Nových Mlýnů nebo Ostrožských jezer. Je to sportování i zábava, rybaření i čekaná. Je to kolo a jsou to běžky. Travnatá cestička i zasněžená sjezdovka. Jsou to lázně v Luhačovicích i Hodoníně. A hlavně je to pohostinnost a dobří lidé.

Slovácko je krajem vinic a vína. Téměř u každé obce najdete vinice a vinné sklepy, všude probíhají košty a vinařské slavnosti.

Provozovatel

Klub kultury

Masarykovo náměstí 21
686 01 Uherské Hradiště
Tel.:
+420 572 430 426
Tel.:
+420 572 430 422
Email:
tomankova@kkuh.cz
Email:
info@kkuh.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.kkuh.cz
GPS:
49,067555 17,459403
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 
Stará radnice v Uherském Hradišti

Stará radnice v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště, Zlínský kraj
Galerie Joži Uprky v Uherském Hradišti

Galerie Joži Uprky v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště, Zlínský kraj
Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí