Úvod > Kalendář akcí > Víkend památkových domků na Slovácku
Víkend památkových domků na Slovácku
"> "> ">
4.6.
5.6.
Přidat foto
Komentované prohlídky

Víkend památkových domků na Slovácku

Víkend památkových domků, objektů lidového stavitelství a malých muzeí proběhne tento rok poosmé. Po šesti desítkách objektů budou moci návštěvníci putovat od soboty 4. do neděle 5. června 2022.
Po oba dny bude od 9 do 17 hodin zpřístupněno na šest desítek objektů, přičemž některé z nich zcela ojediněle. Například ty, které leží na soukromém pozemku, kde majitelé dodnes bydlí nebo během roku slouží ke spolkové činnosti obce. Během akce není nutná předchozí domluva, a tak mají návštěvníci jedinečnou možnost poznat neobjevené skvosty ze života našich předků.

Jak napovídá oficiální název akce, během víkendu jsou vedle památkových domků zpřístupněny také objekty lidového stavitelství a malá muzea. Proto máte možnost navštívit například větrné mlýny, původní kamenné sklepy či komory. V muzeích se zase nachází sbírky vzácných exponátů z tradičního života na Slovácku. Například lidové oděvy, zemědělská technika, vybavení domácností, kuchyňské či náboženské předměty nebo předměty zachycující způsob obživy rodin o mnoho let zpět.

Památkové domky jsou jednou z možností, jak napomoci šetrnému cestovnímu ruchu v menších obcích, kde jsou často i jedinou turistickou atraktivitou. Rok, co rok přibývá nejen návštěvníků, ale také nadšenců, kteří se chtějí zapojit se svými objekty. Vloni jich bylo 51, letos dokonce 60 objektů na území celého Slovácka.

Památkovým domkům je věnován propagační materiál, kde jsou uvedeny všechny letos zapojené objekty, mapka a tipy na cyklotrasy. Druhým rokem je k této příležitosti vydaná i turistická vizitka, která bude k zakoupení v některých památkových objektech nebo v informačních centrech regionu. Pokud si nemůžete mezi velkým množstvím památek vybrat, nabízí se zvážit několik aspektů. Například: Jak dlouho k danému objektu pojedu? Jaké další památky jsou v blízkém okolí? Na co jsou zaměřeny tamní expozice? Koupím na tomto místě turistickou vizitku? Kde se v okolí naobědvám? Otázek je celá řada. Doporučujeme určitě vymyslet si trasu s předstihem a využít tak víkend co nejefektivněji, poznat co nejvíce nového.

Provozovatel

Region Slovácko sdružení pro rozvoj cestovního ruchu

Masarykovo nám. 21
686 01 Uherské Hradiště
Tel.:
+420 572 525 530
Email:
info@slovacko.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.slovacko.cz
WWW:
https://www.slova...
GPS:
49,067552 17,459407
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 
Stará radnice v Uherském Hradišti

Stará radnice v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště, Zlínský kraj
Galerie Joži Uprky v Uherském Hradišti

Galerie Joži Uprky v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště, Zlínský kraj
Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí