Úvod > Kalendář akcí > Mural na Výstavišti: Graffiti pro dobrou věc od Michala Škapy
Mural na Výstavišti: Graffiti pro dobrou věc od Michala Škapy
">
16.11.
31.12.
Přidat foto
Výstavy

Mural na Výstavišti: Graffiti pro dobrou věc od Michala Škapy

Přijďte si prohlédnout obří mural na Výstaviště, který je vyobrazen na jedné ze stěn Křižíkova pavilonu B, jenž půjde na začátku roku 2021 do rekonstrukce.
Autorská dvojice Tron a X-Dog, neboli Michal Škapa a Ondřej Vyhnánek, vytvořili unikátní graffiti inspirované sci-fi literaturou i komiksy. Celý mural s názvem „Jiskra“ znázorňuje bájné ztracené město, jejíž dominantou je hlava složená z fragmentů, která se chystá vdechnout metropoli nový život, prostřednictvím jiskry kterou drží. Kombinace světa techniky i fantaskní vize jsou tak propojené do jednoho originálního výtvarného celku.

Vybraných 10 panelů z díla jsou již přesunuté na nádvoří Muzea Kampa, kde jsou od 19.11.2020 přístupné veřejnosti k prohlédnutí.

Dražby deseti vybraných panelů se můžete zúčastnit i vy, a to on-line, prostřednictvím webových stránek https://www.pragueauctions.com/. Aukce bude probíhat dne 9.12.2020. Předání vydražených děl proběhne 10.12.2020 ve Werichově vile.

Celý výtěžek podpoří Klub svobodných matek, který poskytuje samoživitelkám finanční i materiální pomoc, právní poradnu, asistenci s vymáháním výživného i individuální sociální pomoc, a nadačnímu fondu Pink Bubble, který se zaměřuje na podporu onkologicky nemocných náctiletých a mladých dospělých po celé České republice jak v průběhu léčby, tak v době rekonvalescence a při následném návratu do života.

Mural o velikosti 450 m2 bude na Výstavišti k vidění do rekonstrukce pavilonu, která je plánována na počátek roku 2021.

Provozovatel

Výstaviště Praha

Výstaviště 67
Křižíkův pavilon B
170 00 Praha 7
Email:
info@prahaexpo.cz
WWW:
https://www.vysta...
GPS:
50,107091 14,428251
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
 

Časová náročnost

1,5 hodiny