Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Mistrovství světa v ledním hokeji 2024
Sportovní akce

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024

Pořadatelem 87. světového šampionátu v ledním hokeji je v roce 2024 Česká republika. Mistrovství se bude konat od 10. do 26. května v Praze a Ostravě.

Pořadatelé šampionátu v roce 2024 vybrali pro pořádání pražskou O2 Arénu a ČEZ arénu v Ostravě stejně jako při pořádání MS 2015 a 2004. MS se v Praze bude pořádat už po jedenácté (1933, 1938, 1947, 1959, 1972, 1978, 1985, 1992, 2004, 2015). První MS se konalo v roce 1920 coby součást olympijských her v Antverpách. Pravidelně se hraje každou sezonu od roku 1930 (výjimku tvořilo období 2. světové války, do roku 1968 bylo MS v roce ZOH jejich součastí, ve třech případech pak kvůli kolizi s olympijským rokem odpadlo).

Systém šampionátu se během let měnil. V současnosti jsou týmy rozděleny do čtyř výkonnostních skupin, mezi nimiž se sestupuje a postupuje. Od roku 1992 vrcholí závěrečné boje o medaile v play off. Od roku 2012 se turnaj šestnáctičlenné elity hraje ve dvou skupinách po osmi týmech. Čtyři nejlepší postupují přímo do play off a poslední z každé skupiny přímo sestupuje do Divize I.


Herní plán s atraktivními zápasy na každý den

Finální podobu herního plánu schválila Mezinárodní hokejová federace IIHF a všechny zainteresované strany. Český tým si odbude premiéru v Praze v pátek 10. května proti Finsku ve 20:20 místního času. V odpoledním zápase nastoupí na led Švýcarsko proti Norsku. Ostatní týmy si ve skupině A poprvé zahrají o den později – Velká Británie proti Kanadě, Rakousko proti Dánsku a Norsko proti Česku.

Ve slezské metropoli zahájí v pátek 10. května program Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji Slovensko proti Německu od 16:20. O body ve skupině B se ve večerním zápase utká Švédsko se Spojenými státy. V sobotu 11. května si zahraje Francie proti Kazachstánu od 12:20, Polsko proti Lotyšsku od 16:20 a program uzavře večerní zápas USA proti Německu.
 

Kvalifikované týmy 2024

Česko (hostitel)
Dánsko
Finsko
Francie
Kanada
Kazachstán
Lotyšsko
Německo
Rakousko
Slovensko
Švédsko
Norsko
Švýcarsko
USA


Základní skupiny

 • Skupina A – Praha:
 • Finsko
 • Kanada
 • Švýcarsko
 • Česko
 • Dánsko
 • Norsko
 • Rakousko
 • Velká Británie

Skupina B – Ostrava
 • USA
 • Německo
 • Švédsko
 • Slovensko
 • Lotyšsko
 • Francie
 • Kazachstán
 • Polsko


Denní balíček na zápasy s českým týmem už od 2 080 korun

Pořadatelé rozdělili vstupenky do šesti skupin podle atraktivity zápasů i hracích dní a tří cenových kategorií podle umístění sedadla v aréně. Vstupenky jsou v prodeji na oficiální webové stránce akce od 10. října 2023.

Cenové rozpětí nejlevnějších denních balíčků na české a slovenské zápasy se pohybuje v rozpětí od 2 080 korun za třetí cenovou kategorii do 3 480 korun za první cenovou kategorii. Za nejatraktivnější denní balíček, kde se utká domácí tým s Kanadou a Finsko se Švýcarskem, fanoušci zaplatí od 2 980 za třetí cenovou kategorii do 4 880 korun za první cenovou kategorii.

Na všechny zápasy základní části a obě ostravská čtvrtfinále si fanoušci mohou zakoupit vstupenky u společnosti Ticketportal, na utkání play-off v hlavním městě u společnosti Ticketmaster. Balíček na zahraniční celky v den, kdy nehraje česká nebo slovenská reprezentace, bude začínat na 1 180 korunách za třetí cenovou kategorii.
 

Family Game Tickets

Veškeré vstupenky se v první fázi prodeje budou prodávat pouze formou denních balíčků kromě family game tickets. Konkrétně se jedná o soboty 11. a 18. května a úterý 21. května se začátkem utkání ve 12:20. Cena za tyto vstupenky startuje na ceně 190 korun.
 

Finálový víkend za stejné ceny jako v roce 2015

Ceny denních balíčků na čtvrtfinálová utkání začínají na 3 980 korunách za třetí cenovou kategorii. V případě postupu, si domácí reprezentace zahraje čtvrtfinále ve čtvrtek 23. května. Pro českého fanouška je to skvělá zpráva, protože vstupenky na čtvrtfinále ve srovnání s Mistrovstvím světa IIHF v ledním hokeji 2015 podražily jen o pár set korun. Semifinále se pořadatelé i přes nárůst nákladů rozhodli ponechat za stejnou cenu jako v roce 2015 a za zápasy o zlato a bronz zaplatí fanoušci dokonce méně než na posledním českém Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji.

Prodej vstupenek probíhá na oficiálním webu akce 2024.iihfworlds.com/vstupenky.

Aktuality

Lord of the Dance v O2 areně

Slavná irská taneční show Lord of the Dance se v rámci nejúspěšnějšího turné znovu vrací do České republiky na přelomu května a června 2024. V pražské O2 areně ji přivítáme dokonce již po desáté.
Praha 9, Praha

Eva Urbanová – Grande finale v O2 areně

V jedinečném výpravném koncertu Grande finale v O2 areně 29. února 2024 uvede Eva Urbanová operní skladby i písně ze světa popu, rocku a muzikálu.
Praha 9, Praha

Jason Derulo – Nu King Tour v O2 areně

Derulo se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového popu i největší superhvězdy sledované na sociálních sítích. Se svým turné Nu King Tour se zastaví v pražské O2 areně 24. března 2024.
Praha 9, Praha

Ennio Morricone – The Official Concert Celebration

Ennio Morricorne – The Official Concert Celebration bude unikátní hudební událost s velkolepou produkcí, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. Pražský koncert se bude konat 6. dubna 2024 v O2 areně a dirigentské taktovky se ujme jeho syn Andrea Morricone.
Praha 9, Praha

Adam Plachetka – narozeninový koncert v O2 areně

Nejznámější český operní pěvec a basbarytonista Adam Plachetka vystoupí v pátek 24. ledna 2025 u příležitosti svých 40. narozenin v pražské O2 areně. Na multižánrové show budou hosty také Kateřina Kněžíková, Štefan Margita a Vojtěch Dyk a další.
Praha 9, Praha

Český mejdan s Impulsem v pražské O2 areně

Český mejdan, to je už tradiční, téměř pětihodinový hudební koncertní maraton s největšími hvězdami české a slovenské populární hudby. Už 8. ročníkem Českého mejdanu s Impulsem opět ožije pražská O2 arena 19. 10. 2024.
Praha 9, Praha

Queenie v O2 universu

Skupina Queenie, která se v oblasti tribute band řadí ke světové špičce, oslaví své 18. narozeniny v pražském O2 universu, a to hned dvakrát po sobě – 18. a 19. dubna 2024.
Praha, Praha

Queenie v O2 universu

Skupina Queenie, která se v oblasti tribute band řadí ke světové špičce, oslaví své 18. narozeniny v pražském O2 universu, a to hned dvakrát po sobě – 18. a 19. dubna 2024.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Malá O2 arena – O2 universum

Multifunkční a kulturní centrum O2 universum, tzv. malá O2 arena, přímo navazuje na budovu O2 areny z jižní strany, se rozkládá na čtyřech podlažích a zabírá plochou téměř 50 tisíc m². Slouží jako moderní multifunkční centrum pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání i kongresů.
Praha 9, Praha

O2 Arena Praha

O2 arena, dějiště desítek atraktivních sportovních a kulturních událostí, patří k nejmodernějším stánkům v Evropě s kapacitou až 18 tisíc míst. Byla otevřena v roce 2004 při konání mistrovství světa v ledním hokeji a od té doby každoročně přivítá přes 600 tisíc lidí.
Praha 9, Praha

Nadační fond The Music FunDation

Jaké je to hrát v kapele? Proč každá kapela potřebuje basáka a jakou roli má bubeník? Jak v trubce vzniká zvuk? Připravili jsme hudebně vzdělávací workshopy pro celé třídy dětí ZŠ.
Praha 9, Praha

Avatar VR herna Praha

Zažijte ve virtuálním světě to, co v reálném nemůžete. Avatar Herna vám dopřeje atmosféru, kde se budete cítit jako doma. Vyberte si jednu ze tří family rooms a vyzkoušejte si virtuální realitu z pohodlí ,,našeho gauče.‘‘
Praha, Praha

Saunování v saunovém světě Saunia v Galerii Harfa

Saunia je se svými 15ti pobočkami jedničkou mezi saunovými světy v ČR. Je unikátní svým umístěním v obchodních centrech, takže disponuje skvělou dopravní dostupností. V ceně vstupu je osuška a prostěradlo, takže rozhodnout se pro návštěvu můžete skutečně kdykoli. Vstup je časově neomezený.
Praha 9, Praha

Lezecké centrum Big Wall v pražských Vysočanech

Nové lezecké centrum v pražských Vysočanech nesoucí název Big Wall už svým názvem napovídá, co příznivcům lezení přináší a nabízí nového – jedná se totiž o nejvyšší umělou lezeckou stěnu v České republice, s cestami vysokými až 20 metrů.
Praha 9, Praha

Free Cinema

Free Cinema je vzdělávací a talentovou platformou vytvořenou v roce 2012 filmaři, pedagogy a studenty filmových oborů.
Praha, Praha

Divadlo Aha!

Divadlo Aha! je profesionálním divadlem, které se zabývá výhradně tvorbou pro děti a mládež. Divadlo má svou stálou scénu v Divadle GONG v Praze 9-Vysočanech, kde též uvádí valnou většinu svých představení.
Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Stages Hotel Prague

Lifestylový Stages Hotel Prague nabízí ubytování v moderním designovém hotelu v těsném sousedství O2 areny. Hostům je k dispozici 300 pokojů.
Praha 9, Praha

Hotel Carol

Hotel Carol je skutečnou oázou klidu, ve které si můžete užívat zasloužený odpočinek po prohlídce Prahy nebo po náročném obchodním jednání.
Praha, Praha

Čajovna Shisha

Tradiční pražská čajovna od roku 2006. Široká nabídka čajů z celého světa, vodních dýmek s velkým výběrem tabáků, drobného občerstvení k čaji, medovníku a medoviny.
Praha 9, Praha

Clarion Congress Hotel Prague

Čtyřhvězdičkový kongresový hotel představuje v současnosti jeden z největších a nejmodernějších kongresových hotelů v České republice.
Praha 9, Praha

Cukrárna Amarilis Vysočany

Nabízíme široký výběr dortů, zákusků, cukrářských výrobků, chlebíčků a obložených mís.
Praha, Praha

Restaurant Bohemia v hotelu Step

Hotelový komplex s rozsáhlým kongresovým, sportovním a wellness zázemím. Hotel nabízí moderní pokoje a apartmány, které jsou klimatizované. Hosté oceňují výběr restaurací s tradiční českou i mezinárodní kuchyní.
Praha 9, Praha

Wellness hotel Step

Hotel Step se nachází v klidné části Prahy 9, pouhé 3 km od centra města, v blízkosti metra Palmovka. Hotel nabízí luxusní vodní a saunový svět Infinit a sportovní centrum.
Praha 9, Praha

Restaurant Pepř a Sůl

Restauraci provozuje majitel Mirek Svatoš společně s otčímem Petrem Hraničkou. Mirek se stará o servis a Petr pracuje v kuchyni. Kdysi tu bývala pivnice, ale pivní „kultuře“ je konec. Vysočany si zaslouží zážitkovou gastronomii, zahrádky k posezení.
Praha 9, Praha