Úvod > Co chcete dělat? > Malá O2 arena – O2 universum
Zážitky

Malá O2 arena – O2 universum

Multifunkční a kulturní centrum O2 universum, tzv. malá O2 arena, přímo navazuje na budovu O2 areny z jižní strany, se rozkládá na čtyřech podlažích a zabírá plochou téměř 50 tisíc m². Slouží jako moderní multifunkční centrum pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání i kongresů.
Multifunkční centrum vzniklo v prostorách takzvané „malé arény“, která byla postavena ve stejné době jako O2 arena, tzn. v letech 2003 až 2004. Tehdejším záměrem bylo vedle O2 areny disponovat i tréninkovou plochou, původně určenou jako druhou plochu pro mistrovství světa v hokeji 2004. K dispozici měly být další plochy pro sportovní a komerční využití. Už v době výstavby O2 areny se však dokončení tzv. “malé areny” zastavilo a prostor byl v podobě hrubé stavby zakonzervován, využíván pouze ke skladovacím účelům. 

O2 universum disponuje až 21 sály různých velikostí s celkovou kapacitou 10 000 návštěvníků. Největší sál s kapacitou přesahující 4,5 tisíc osob bude využíván jako prostor pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Na všech patrech celého komplexu je k dispozici 13 000 m2 prostoru pro výstavy a komerční využití.

V prostorách O2 universum se budou konat i velké mezinárodní kongresy a korporátní akce. Díky propojení s O2 arenou lze nabídnout až 28 tisíc míst.
 

Elipsoidy Čestmíra Sušky a ručně foukané koule z Preciosy

Prostranství před multifunkčním kongresovým a kulturním centrem O2 universum krášlí dva elipsoidy od českého sochaře Čestmíra Sušky. Skulptury jsou vytvořeny spojením velkého množství ocelových misek, které připomínají paraboly nebo satelity.
 
Atraktivní vzhled má vstup do komplexu – čelní fasáda je prosklená a těsně před vchodem ochrání návštěvníky před nepřízní počasí originální markýza. Ve vstupní hale se vyjímá instalace dynamického osvětlení společnosti Preciosa Lighting. Rozprostírá se na více než 220 metrech a skládá se z 650 ručně foukaných koulí. Koule mají různé barvy, dekory a jemné detaily.
Zobrazit více

Provozovatel

O2 universum

Českomoravská 2345/17
190 00 Praha 9
Email:
o2universum@bests...
WWW:
www.o2universum.cz
GPS:
50,104718 14,493767
 
Region:
Praha
Město:
Praha 9
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí