Úvod > Kalendář akcí > Mimořádné prohlídky přehrady Fláje, Skalka a Březová
Historické a vojenské akce

Mimořádné prohlídky přehrady Fláje, Skalka a Březová

Dne 4. září se na přehradě Fláje a dále na Skalce a na Březové koná Den otevřených dveří.
Přijďte si prohlédnout vodní díla povodí Ohře a dozvědět se něco o účelu a historii stavby. 
 

Přehrada Fláje

V útrobách přehrady Fláje na vás čeká 200 schodů a teplota kolem osmi stupňů Celsia. Prohlídka vodního díla bude doplněna komentářem, který přiblíží roli i historii této i jiných staveb na řekách v povodí a činnost spadající do působnosti státního podniku Povodí Ohře. Trasa vede i po lávkách v hrázi ve výšce až 35 m nade dnem a okolní teplota může klesnout až k 6 °C. Je proto vhodné uzpůsobit tomu jak obutí, tak i ošacení. Problémem může být klaustrofobie nebo závrať.

Na prohlídku není třeba se registrovat, vstup je zdarma. Jen je třeba přijít včas. Na prohlídku se bude chodit dle příchozích – až se utvoří skupinka, vyrazí se na prohlídku. Zároveň bude zajištěno také několik průvodců. Skupinku mohou tvořit samostatně pouze osoby starší 18 let, osoby mladší pouze v doprovodu osoby starší 18 let – na 10 dětí min. 1 dospělý.

Přehradu  stavěl v letech 1951 až 1963 státní podnik Vodní stavby Sezimovo Ústí. Přehrada je jedinou betonovou pilířovou v zemi, i díky tomu je zařazena mezi kulturní památky. Kvůli ochraně vody dnes smí veřejnost jen na silnici kolem přehrady a přes hráz. Kromě funkce nádrže na pitnou vodu Fláje zároveň slouží jako protipovodňová ochrana pro území pod hrází. Vodní dílo je zásobárnou pitné vody pro Most, Litvínov, Bílinu, Duchcov a Teplice.
 

Přehrada Skalka u Chebu

Přehrada Skalka se nachází západně od Chebu na řece Ohře v plochém, zalesněném a chráněném údolí. Má dobré podmínky pro sportovní rybolov a provozování téměř všech druhů vodních sportů.

Nejvhodnějším místem ke koupání je plovárna na pontonech v Podhoří, kde je provozována rekreační lodní doprava a k dispozici je i půjčovna loděk a sportovního vybavení. Koupat se však dá na mnoha písčitých plážích, na březích je les. Častým problémem bývají na přehradě v horkých dnech sinice.

Novou zajímavostí nádrže jsou bobři vyskytující se v okolí, na Lesním potoce, další populace pak na Odravě u vodní nádrže Jesenice.

Seznamte se: Golf – lidový sport!

Seznamte se: Golf – lidový sport!

Karlovy Vary, Karlovarský kraj
Lesní hra Motrčál

Lesní hra Motrčál

Karlovy Vary, Karlovarský kraj
Golf Resort Cihelny

Golf Resort Cihelny

Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Březový Háj

Kemp Březový Háj

Březová, Karlovarský kraj
Camp Vary

Camp Vary

Karlovy Vary, Karlovarský kraj
Restaurace Le Marché Karlovy Vary

Restaurace Le Marché Karlovy Vary

Karlovy Vary, Karlovarský kraj