Úvod > Co chcete dělat? > Životní styl > První hřiště na kroket v Březové
Životní styl

První hřiště na kroket v Březové

V Březové u Karlových Varů bylo otevřeno první kroketové hřiště v Karlovarském kraji, jež je součástí areálu hotelu Starý mlýn. Vzniklo při obnově zelených ploch a sportovišť u objektů, které byly řadu let nevyužívané a značně zpustlé.
Přestože kroket není v Česku příliš rozšířený je ideální jako relaxační sport. V areálu jsou k dispozici dvě hrací plochy na kroketovém greenu, v zimních měsících kroketové hřiště ve vytápěné přetlakové hale. Kroket se vždy hrál ve významných lázeňských centrech a letoviscích. Areál by se měl v budoucnu stát centrem odpočinkových a parkových sportů dostupných nejen návštěvníkům karlovarských lázní, ale také obyvatelům regionu.

Ostatní služby
Ve chvílích volna mohou hosté využít nejen dvorec na kroketový green, ale i tenisový a volejbalový kurt s umělým travnatým povrchem krytý v zimním období přetlakovou halou, dále petanque a půjčovnu horských kol.

Historie Starého mlýna
Starý nebo historicky lépe Střelecký mlýn patří k nejkrásnějším stavbám v Březové. Jeho dějiny jsou úzce spjaty s osudy karlovarského spolku ostrostřelců. Ten vlastnil v Březové střelnici a koncem 19. století se rozhodl postavit naproti ní svůj spolkový dům, který měl sloužit hlavně jako restaurace pro četné hosty střelnice. Nový spolkový dům střelců v Březové byl svým způsobem předchůdcem dnešního hotelu Národní dům, který rovněž vybudovali ostrostřelci v roce 1900.
 

Provozovatel

HOTEL STARÝ MLÝN

Staromlýnská 26
362 15 Březová
Tel.:
+420 353 230 402
Tel.:
+420 602 540 169
Email:
info@hotelstaryml...
WWW:
www.hotelstarymly...
GPS:
50,201970 12,871370
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Saint-Saens a Ryba

Česká mše vánoční.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Vánoční koncert

Vánoční pásmo a koledy.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Novoroční koncert

Karlovarský symfonický orchestr.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Dvořák, Wagner, Strauss

Zbyněk Müller - dirigent.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Vyhlídka Karla IV. v Karlových Varech

Nejstarší stojící karlovarská rozhledna byla na oblíbeném vyhlídkovém místě nad městem v lázeňských lesích vystavěna již v roce 1876. Pseudogotická cihlová rozhledna v podobě minaretu se dvěma vyhlídkovými ochozy byla postavena jako kopie rozhledny v severoněmeckém Schleswigu.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Seznamte se: Golf – lidový sport!

Srdečně si vás dovolujeme pozvat do nového golfového areálu v Karlových Varech – Hájích.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Rozhledna Diana v Karlových Varech

Věž z roku 1914 najdete na Výšině přátelství nad Grandhotelem Pupp. Dostanete se k ní pěšky po lesních stezkách nebo lanovkou od Grandhotelu Pupp. Na ochoz rozhledny Diana, do výšky 25 m, vyjedete buď výtahem, nebo protáhnete nohy na 150 schodech.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Motýlí dům Papilonia v komplexu Diana v Karlových Varech

Motýlí dům Papilonia v komplexu Diana v Karlových Varech – to je tropická zahrada s živými motýly z celého světa. Můžete sledovat všechna stádia jejich vývoje v jejich přirozeném prostředí, od vajíčka přes housenku a kuklu až v motýla.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Březový Háj

Kemp disponuje hned několika samostatnými přízemními budovami, kde se nachází 2, 3 nebo 4lůžkové pokoje. V kempu může stanovat 100 stanů a je připraveno i 70 elektrických přípojek pro karavany. V areálu se nachází také restaurace.
Březová, Karlovarský kraj

Hotel Retro Riverside v Březové u Karlových Var

Pětihvězdičkový hotel Retro Riverside je situován na břehu přehrady Březová, pouhých 10 minut od lázeňského centra Karlových Varů.
Březová, Karlovarský kraj

Camp Vary

Kemp v malebné lokalitě nad lázeňským centrem Karlových Varů, pod Vítkovým Vrchem. K dispozici jsou místa pro ubytování ve vlastním stanu, karavanu anebo si lze pranajmout 2-5lůžkovou chatku se sociálním zařízením.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Restaurace Le Marché Karlovy Vary

Zážitková restaurace Le Marché Karlovy Vary nabízí zážitek v podobě vybraného jídla šest dnů v týdnu. Přijďte si vychutnat tříchodový oběd, tříchodovou večeři, nebo některé z degustačních menu od vyhlášeného šéfkuchaře Jana Krajče.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj