Úvod > Kalendář akcí > Český pohár vodáků: Napříč Karlovými Vary – sjezd Teplé
Český pohár vodáků: Napříč Karlovými Vary – sjezd Teplé
"> ">
17.9.
Přidat foto
Sportovní akce

Český pohár vodáků: Napříč Karlovými Vary – sjezd Teplé

70. ročník Napříč Karlovými Vary se pojede v sobotu 17. září 2022. Volné splutí je organizované, lodě musí být označeny nalepovacími splutěnkami. Splutí se uskuteční před a po závodě. Na splutí je nutné se předem zaregistrovat, kapacita je omezena.
Start je umístěn zhruba 250 m pod hrází na levém břehu před rozbořeným jezem na soutoku s Lomnickým potokem. Přístup ke startu je od mostu u Starého mlýna nebo přes ústí Lomnického potoka (pod mostem silnice na Stanovice). Peřejnatý úsek pod obcí Březová přejde do poměrně rychle proudící části řeky s mírnými oblouky (WW I).

U sanatoria Richmond se řeka dostává do města, kde je po celé délce sevřena do kamenných zdí. Výstup na břeh je v tomto úseku možný pouze na dvou místech, a to před prvním tunelem u Vřídla a také za obchodním domem Atrium. Tři jezy u sanatoria Thermal bývají nepříjemné pouze pro nezkušené jezdce. Aby se mohli vodáci před lázeňským publikem předvést, bývají pro ně připraveny další branky přímo pod kolonádou.

Cílová brána je umístěna v Karlových Varech na mostě u hlavní pošty. Startující po projetí cílem musí pokračovat ještě asi 500 m řečištěm Teplé a dále pak 2000 m po proudu řeky Ohře. Za třetím mostem u garáží ČSAD je dojezdové místo, kde po odevzdání startovního čísla dostanou startující občerstvení. Do tohoto prostoru (Sportovní ulice za garážemi ČSAD) je solidní příjezd a dostatek míst pro doprovodnou dopravu.

Volné splutí je organizované, lodě musí být označeny nalepovacími splutěnkami. Splutí se uskuteční před a po závodě. Na splutí je nutné se předem zaregistrovat, kapacita je omezena.
 

Praktické informace

Voda na Teplé poteče v sobotu 17. 9. 2022 od 10 do startu posledního závodníka v cca 15 hod. Splutí Lomnického potoka bude záležet na aktuálním stavu vody na Stanovické přehradě. Zda voda poteče či nikoliv bude upřesněno na startu. Případné splutí je na vlastní nebezpečí.

Splutí pro nesoutěžící je organizované: 30 Kč za účastníka. Lodě budou označeny nalepovací splutěnkou.
 

Časový rozvrh závodu

8:30 – začátek prezentace
9:45 – výklad trati – po výkladu trati losování sponzorských darů
11:00 – start v pořadí startovních čísel (startovní interval 30 sekund)

Zastavení sjízdného průtoku na Teplé po startu posledního závodníka cca v 15:00.

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Březový Háj

Kemp Březový Háj

Březová, Karlovarský kraj
Camp Vary

Camp Vary

Karlovy Vary, Karlovarský kraj
Restaurace Le Marché Karlovy Vary

Restaurace Le Marché Karlovy Vary

Karlovy Vary, Karlovarský kraj