Úvod > Kalendář akcí > Malí fotografové

Malí fotografové

Kdy 19. září 2020 14:00 - 17:00 Akce pro děti
Svět fotografie není jen digitální tvorba, mobil a Instagram. Chceme děti naučit opět milovat analog. Našim cílem je odhalit jim kouzlo fotografie a podpořit v nich úsilí k vlastní tvorbě. Zveme malé nadšence od 7 do 12 let na naše kurzy v Kasárnách Karlín.
Děti si během tříhodinového kurzu vyzkouší fotografování na analogové fotoaparáty značky Lomography. Každý přístroj tvoří specifické fotografie, například na Dianu f+ děti fotí multiexpozice, s fotoaparátem Fish Eye tvoří legrační "vypouklé" portréty, s Actionsampler pracují s pohybem, s dřevěnou dirkovou komorou Dirkoma zase vytvářejí fotky s "duchy". Ovšem děti mají možnost vyzkoušet si i klasické fotoaparáty jako Nikon nebo Leica, kde se zaměřují více na správné zaostření, světlo, stín a kompozici. Ve druhé části workshopu si děti v imprizované temné komoře vytvoří fotogram. Díky tomuto procesu zjistí, jak se ve skutečnosti vyvolávají fotografie a co vše je k tomu potřeba. 

Podněcujeme u dětí lásku k tvorbě, nejen touhu po hotové fotografii. Výsledek je pro nás pruhořadý. Nabádáme je, aby nad fotografováním přemýšlely, protože zmáčknutí spouště se nedá smazat tlačítkem delete. Proces tvoření je to, co nás činí spokojenými a šťastnými.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 6. 2020