Úvod > Co chcete dělat? > Zimní sporty > Bruslení na Šeberáku v Kunraticích
Zimní sporty

Bruslení na Šeberáku v Kunraticích

Šeberovský rybník neboli Šeberák je největší rybník v Kunraticích na jižním okraji Prahy 4. Slouží k rekreačním účelům, na jeho jihozápadu se nachází Restaurace Šeberák se sportovním areálem. Když přijdou do Prahy silné mrazy, stává se rybník rájem bruslařů.
Přesné datum založení rybníku není jasné, zmiňují se o něm a dalších Kunratických rybnících ale prameny již z roku 1602. Koupaliště zde bylo otevřeno v roce 1933. Využíval se jako zdroj ledu k chlazení piva v hostincích nebo masa u řezníků. Přibližně od roku 1937 do poloviny 50. let sloužila k doplňování zásob ledu velká ledárna, která se nachází v hrázi Šeberáku. Chovaly se zde také ryby, každý druhý rok se konal jejich výlov o přibližné hmotnosti 10 tun.
 
Za ideálních podmínek si zde krásně zabruslíte. Po obvodu rybníka bývá protažena dráha na bruslení a uvnitř ní je několik prohrnutých hřišť na hokej a další hry.

Drum Circle pro děti s rodiči

3. 10. 17.30, Skupinové bubnování s Petrem Šušorem pro rodiče s dětmi.
Praha 11, Praha

Na správné adrese

Co se stane, když se čtyři spolubydlící nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny si, bez vědomí ostatních, podají inzerát? To se dozvíte v komedii plné vtipných situací a nečekaných záměn z pera jednoho z nejznámějších autorů divadelních komedií M. Camolettiho. 
Praha 11, Praha

The Backwards – Beatles Revival

Nejlepší beatles-revivalová skupina na světě přijíždí s novým koncertním programem!
Praha 11, Praha

Jakub Cinibulk: poprvé naposled., aneb křest a poslední koncert

Jakub Cinibulk, zpěvák a kytarista, jehož příběh ve světě hudby skončí po více než jedné dekádě v pátek 13. října 2023 na prknech KC Zahrada křtem jeho debutového alba “poprvé naposled.”
Praha 11, Praha

O pejskovi a kočičce, jak zachránili hrad

Dětský muzikál na motivy pohádky Josefa Čapka O pejskovi a kočičce – jak zachránili hrad. V rámci akce Hraní bez hranic.
Praha 11, Praha

Hraní bez hranic XIV

Těšíme se na všechny jihoměstské sousedy – Čechy i cizince.
Praha 11, Praha

Z pohádky do pohádky s rodinným centrem Babočka

Pohádkové odpoledne pro děti se spoustou legrace. Kostýmy pohádkových postav vítány.
Praha 11, Praha

Pražský salonní orchestr: Podzimní koncert

Pražský salonní orchestr přijíždí do KC Zahrada dvakrát do měsíce, vždy v pondělí, zahrát pro dobrou náladu všem milovníkům swingu.
Praha 11, Praha

Aktivity v okolí

Rybník Šeberák v Praze

Šeberák nebo také Šeberovský rybník je rozlohou největší rybník v Kunraticích na jižním okraji Prahy 4. Je známý především jako jedno z největších pražských přírodních koupališť s částí vyhrazenou nudistické pláži.
Praha 4, Praha

Areál Šeberák s přírodním koupalištěm

Areál Šeberák je místem pro váš volný čas. Najdete tu celoročně otevřenou restauraci Šeberák s nabídkou vynikajících pokrmů včetně svíčkové, steaků, rybích specialit, salátů a desertů. Od sezóny 2020 zde opět funguje přírodní koupaliště.
Praha 4, Praha

Tip pro romantiky: netradiční plavby nejen po Vltavě

Co byste řekli tomu, prohlédnout si pražské památky z hladiny Vltavy? Nebo vás láká celodenní plavba na Slapy? Oslavencům budou zářit oči nad vyzdobenou lodí, která s nimi propluje centrem metropole. A na polibek, který si dají novomanželé pod Karlovým mostem, jistě nikdy nezapomenou.
Praha 4, Praha

Tvrz Kunratice v Praze 4

Areál Tvrz Kunratice vznikl rekonstrukcí budov kunratického zámku. Bývalý panský dvůr byl z valné části vystavěn ve druhé polovině 18. století, kdy Kunratice náležely panství rodu Golčů. Posledním soukromým majitelem zámku i statku byl Karel Korb z Weidenheimu, kterému byl v roce 1945 vyvlastněn.
Praha 4, Praha

Squash, stolní tenis, fitness a spinning v Kunraticích

To vše je možné pod vedením zkušených instruktorů, dále minifotbálek ve squashovém kurtu, solárium, sport bar a prodej sportovních potřeb.
Praha 4, Praha

Adventure Minigolf Kunratice

Zábava a relax pro jednotlivce, rodiny s dětmi i velké skupiny s posezením a občerstvením za každého počasí.
Praha 4, Praha

Sportovní areál Šeberov

Sportovní areál Šeberov nabízí mnoho sportovního vyžití, ale i jen relax s rodinou a příjemné prostředí na okraji Prahy obklopené loukou a rybníkem.
Praha-Šeberov, Praha

Taneční kurzy Praha 11 – Chodov

Street dance, Balet, Contemporary, Latin dance. Tanec pro děti, mládež a dospělé.
Praha 11, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Lokál U Zavadilů v Kunraticích

Nakročeno z centra Prahy nejprve do okrajových částí a pak i do jiných regionů má jeden z nejznámějších gastronomických konceptů u nás. V pražských Kunraticích nově otevřeli Lokál U Zavadilů.
Praha 4, Praha

U Krbu ve Vestci u Prahy – hotel, restaurace a bowling

Restaurace pojme až 150 hostů. V případě zájmu je k dispozici také salonek s 15 místy. Gastronomické uspokojení u nás najdete v jakoukoliv dobu, ať se budete chtít nasnídat, poobědvat či povečeřet.
Vestec, Středočeský kraj

Hostinec Ve Mlýně

Vychutnejte si kvalitní gastronomii v prostředí starého mlýna v Praze 4 – Krči. Jedinečný interiér vás vtáhne do prostředí starobylé vesničky, kde si posedíte pod modravou oblohou vedle klapajícího mlýnského kola a protékajícího potůčku.
Praha 4, Praha

Restaurace Columna

Restauraci Columna najdete v budově Centra pohybové medicíny. Interiér restaurace působí dojmem citlivě vytvořeného designového prostředí, které láká k příjemnému posezení v interiéru či na prostorné letní zahrádce.
Praha 4, Praha

Paštikárna Melememaso v Praze

Pašikárna s příznačným názvem Melememaso vznikla – asi jako všechny dobré projekty – díky souhře štěstí, náhody a nadšení. Sešli se dva dlouholetí kamarádi, slovo dalo slovo a pustili se do toho.
Praha 4, Praha

Restaurace U Klimešů

Díky zdařilé rekonstrukci je restaurace moderním podnikem, který dokáže kvalitně a rychle obsloužit všechny své hosty.
Vestec, Středočeský kraj

Galerie národních vín a vinařství Praha

Stálá prodejní výstava národních i světových vín a progresivních vinařství, distribuční a degustační centrum vín, obchodní zastoupení vinařů, prodej vína za bezkonkurenční ceny.
Praha 11, Praha

Top Hotel Praha

K ubytování hostů slouží více než 500 pokojů a apartmánů. K hotelu náleží rozlehlé parkoviště s 800 místy pro automobily a 30 místy pro autobusy. Hotel se pyšní několika restauracemi s českou i mezinárodní kuchyní a vyhlášeným cateringem.
Praha, Praha