Úvod > Kalendář akcí > Křest knihy Tramvají na Jadran
Hudební a divadelní akce

Křest knihy Tramvají na Jadran

  • 14. říjen 2021 18:00 - 20:10
Křest knihy Tomáše Fišera Tramvají na Jadran s podtitulem „Šest příběhů mé duše“. Jedná se o kroniku šesti životů jedné bludné duše, která se potuluje po světě na různých místech v různých dobách. Autorské čtení bude spojené s autogramiádou.
Jde o zábavné, dokonce i humorné čtení. Příběhy a jejich hrdinové jsou zasazeni do nejrůznějších oblastí lidské činnosti: pražský tramvaják Jindřich v 30. letech 20. století, kovář Prokop bojující s Jezuity ve středověké Praze, písař Marcus, který putuje Římskou říší, americký motivační řečník v 50. letech 20. století, nebo Tomáš, potomek českého polárního vědce a grónské matky, který objevuje český tramping. Hrdiny příběhů – jsou to spíše antihrdinové – spojuje jistá lidská citlivost a specifi cký pohled a postoj ke světu kolem. Na své minulé životy si vzpomínají jenom pocitově nebo v náznacích.

Tomáš Fišer se narodil a mnoho let žil v pražské Krči. Po základní škole a střední nábytkářské škole do roku 1990 pracoval v továrně na výrobu nábytku, prodával jahody v tržnici, pracoval jako údržbář v kulturním středisku i jako stavební dělník. Po roce 1990 se k práci se dřevem vrátil a zabývá se jí v různých formách dodnes. V posledních letech se začal zajímat o různé psychosomatické disciplíny, absolvoval Kurz kreativní pedagogiky na DAMU a nadále se zabývá Fedenkraisovou metodou, dialogickým jednáním a autorským čtením.

Objev spisovatelského talentu byla pro něj věc nečekaná, ale vzhledem k hmatatelnému působení psychosomatických disciplín, nakonec pravděpodobná.

prostor: sál
vstupné: zdarma
Zobrazit více

Provozovatel

Vodárenská věž Letná

Na Výšinách 1
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 606 035 474
Email:
info@ddmpraha7.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
vodarenskavezletn...
WWW:
ddmpraha7.cz
GPS:
50,100173 14,419873
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 7
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí