Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Korzo Pragovka IV
Komentované prohlídky

Korzo Pragovka IV

Ve čtvrtek 10. listopadu proběhne další korzování Pragovkou.
V rámci programu budete moct navštívit komentovanou prohlídku s umělci a kurátory probíhající výstavy Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle, zjistit, co u nás na rezidenci vytvořila umělkyně Tanya Shtykalo.Nebude chybět umělecká performance i program pro nejmenší s lektorem Martinem Vlčkem.

Časový harmonogram:
17:00 workshop pro děti s Martinem Vlčkem
Vzory a vzorce. Není vzor(ec) jako vzor(ec), a to je jenom dobře. Ve výtvarné dílně inspirované výstavou Urge a jemně propletenou s výstavou v přízemí se zaměříme na tvorbu šablon a koláží, malbu či kresbu. Nahlédneme na vzory a vzorce jako na dekoraci, útržek z nekonečna, či pravidla ve společnosti známé i neznámé, blízké, i vzdálené třeba na druhém konci světa.
18:00 představení výsledku rezidence Tanyy Shtykalo, We will raise Kalina
18:30 performance Vladařka
Sedm protagonistek tu zažije vzestup a pád, což jsou stavy související s vládnutím a mocí.
Klíč však nespočívá v poměřování sil, ale v celkove kolektivní zkušenosti proměny cyklů, ve které jsme si rovni*y.
Performerky/ři: Darina Alster, Veronika Bromová, Petra Janda, Natálie Košková, Tomáš Samek, Zuzana Štefková, Tereza Vydrová
19:00 komentovaná prohlídka výstavnou sekcí Artbiomu na výstavě Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle.

Urge

The White Room návštěvníkům představí tři samostatné výstavy, jejichž kurátorkou je Jagna Domżalska v rámci projektu „URGE“ (18. 9. –⁠ 17. 12. 2022). Vernisáž proběhne v sobotu 17. 9. od 18 hodin v rámci akce Zažij Pragovku jinak!
Praha 9, Praha

Vánoční ArtBazaar

Pragovka Gallery vás zve na tradiční vánoční ArtBazaar, který proběhne v neděli 4. prosince 2022 od mezi 12 a 19 hodinou v areálu Pragovky. Originální umělecká díla za příznivé ceny do 5 000 Kč nejen pod stromeček si budete moct koupit přímo od rezidentek a rezidentů Pragovky.
Praha, Praha

Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle

Pragovka Gallery otevírá novou výstavu Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle (18. 9. –⁠ 17. 12. 2022), která je součástí výstavního dějství „Napojení“. Vernisáž proběhne v sobotu 17. 9. od 18 hodin v rámci akce Zažij Pragovku jinak!
Praha, Praha

Lord of the Dance 2022

Lord of the Dance oslavují 25 výročí uvedením nové show.
Praha 9, Praha

Aktivity v okolí

Umělecké centrum Pragovka Art District

Nově vznikajíco kulturní centrum Pragovka Art District v pražských Vysočanech. Od léta 2016 se Pragovka, ukrývající přes 40 uměleckých ateliérů, otevírá světu.
Praha 9, Praha

Střelnice Prague Armory

Moderní indoor střelnice Prague Armory v Praze se zaměřuje na co největší zážitek ze střelby. Je tedy jedno, zda již vlastníte zbrojní průkaz, chcete se proškolit pro jeho získání, nebo byste chtěli zažít podobné pocity, jako zažívají vaši oblíbení hrdinové na filmovém plátně.
Praha 9, Praha

Billiard Centrum Kolbenka

Přijďte si zahrát kulečník do dobře vybavené herny. Kromě kulečníkových stolů tu naleznete rozmanitou nabídku dalších her – karambol, poolbilliard, snooker či ruskou pyramidu. Dále také stolní tenis, šipky a fotbálek.
Praha, Praha

Síň slávy českého hokeje v galerii Harfa

Český hokej má konečně svou kamennou síň slávy. Najdete ji v pražské Galerii Harfa, která sousedí s O2 arénou. Všichni fanoušci českého hokeje si zde užijí interaktivní expozici plnou nejen vzácných trofejí, ale především nevšedních zážitků.
Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Největší craft beerová zahrádka ve střední Evropě

Pozveme vás do industriálního open air prostoru – do Pragovky! Denně budeme mít na čepu minimálně 12 až 15 druhů speciálů na čepu. Je to málo? K tomu přes sto druhů lahvových piv českých i světových.
Praha 9, Praha

Clarion Congress Hotel Prague

Čtyřhvězdičkový kongresový hotel představuje v současnosti jeden z největších a nejmodernějších kongresových hotelů v České republice.
Praha 9, Praha

Restaurant Pepř a Sůl

Restauraci provozuje majitel Mirek Svatoš společně s otčímem Petrem Hraničkou. Mirek se stará o servis a Petr pracuje v kuchyni. Kdysi tu bývala pivnice, ale pivní „kultuře“ je konec. Vysočany si zaslouží zážitkovou gastronomii, zahrádky k posezení.
Praha 9, Praha

Cukrárna Amarilis Vysočany

Nabízíme široký výběr dortů, zákusků, cukrářských výrobků, chlebíčků a obložených mís.
Praha, Praha