Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Zahájení provozu Kina Atlas
Společenské akce

Zahájení provozu Kina Atlas

Pražské kino Atlas začne 21. března znovu promítat. Nabídne především artový a dokumentární program. Zvětšená kavárna Atlas rostlin bude i další malou scénou. Vznikne zde také Galerie Karla Vachka s permanentní výstavu jeho obrazů a s dalším využitím při premiérách, pro přednášky nebo workshopy.
Kino Atlas je jedno z nejznámějších původních kin v Československu. Vzniklo v bývalém bankovním domě postaveném počátkem 40. let 20. století. Po ukončení provozu koncem roku 2022 zahájí novou etapu své existence, s podtitulem: Najdi svou cestu k filmu. Kino diváků i filmařů.

Novými provozovateli jsou režisér, producent a pedagog Vít Janeček, dokumentaristka Zuzana Piussi, režisér Václav Kadrnka, producentka Simona Kadrnková a ekonomka Viera Hladišová.
 
V plánu mají několik linií programu. Cyklus Atlas filmařů nabídne projekce za účasti členů štábu různých filmových profesí, Atlas myšlení s filmem zase spolukurátorství i setkání se zajímavými osobnostmi. V Atlasu klasiky budou myslet také na klasiku a kultovky, které doplní o aktuální kontext, nebo naopak i na studentské filmy. Promítání pro seniory budou spojována s pozváním pro studenty a tyto projekce za příznivou cenu budou doprovázeny i edukativním úvodem. Nebude chybět ani nabídka programu pro děti a rodiče v rámci Dětského víkendového atlasu.

Kino zahájí obnovený provoz premiérou filmu Zešílet režisérky Zuzany Piussi a vystoupením převážně ženského hudebního uskupení Terrible 2s s frontwoman Lucií Piussi, která k filmu složila hudbu. Následovat bude festival Jeden svět.
 

Provozovatel

Atlas Cinema s.r.o.

Ke Štvanici 4
186 00 Praha 8
Email:
info@kinoatlaspra...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.kinoa...
GPS:
50,091585 14,438372
 
Region:
Praha
Město:
Praha 8
Tipy na výlet:
Praha 8 a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Karlín klasicistní a industriální – komentovaná procházka

Procházka vás zavede do západní části Karlína, jehož rozvoj byl významně ovlivněn železniční dopravou.
Praha 8, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Moderní architektura Karlína – komentovaná procházka

Po katastrofální povodni v roce 2002 se v Karlíně vytvořil prostor pro rozvoj současné architektury s několika výraznými stavbami, které dotváří charakter této jedinečné pražské čtvrti.
Praha 8, Praha

Teta Květa a kamarádi

Hodinový muzikál pro děti a celé rodiny nabízí spoustu originální interaktivní zábavy s nevšedními hrdiny a ojedinělou Tetou Květou Popletou.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Kino Atlas v Praze

Tradiční pražské kino zrekonstruované v roce 2013 se zaměřovalo na novinky české i zahraniční produkce. Pražské kino Atlas od března 2023 znovu promítá. Novými provozovateli kina Atlas je několik filmových tvůrců, kteří chtějí dávat důraz na artový a dokumentární program.
Praha 8, Praha

Kosmetický salon Petyša na Praze 1

Nechte se hýčkat a rozmazlovat v centru Prahy. Vychutnejte si kokosovou relaxační masáž obličeje a dekoltu, která vás nejen zbaví stresu, ale zároveň má blahodárné účinky pro vaši pleť.
Praha 1, Praha

Objev město – dětská měststká hra

Zábavná venkovní hra pro celou rodinu.
Praha 1, Praha

Muzeum družstevnictví

Muzeum zahrnuje zhruba 300 exponátů rozličného charakteru, přehledně dokladuje vznik, vývoj a proměny, kterými prošlo české družstevnictví od roku 1847 do současnosti.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Botanique Hotel Praha

Botanique Hotel Praha je moderní hotel inspirovaný přírodou s ekologickým přístupem v centru Prahy. Nabízí 214 moderních a prostorných pokojů, Bistro & Bar, konferenční prostory, moderní fitness a vlastní garáž. Hotel je vysoce hodnocen pro svou perfektní polohu jen kousek od srdce Starého města.
Praha 8, Praha

Café Libre – kafíčko v krásném prostředí

Moderní, příjemné a nekuřácké prostředí pro odpočinek, zábavu a uvolnění.
Praha 1, Praha

Hotel Opera v Praze

Hotel Opera, který je čtyřhvězdičkovým hotelem, se nachází v centru Prahy, ve čtvrti zvané Nové Město. Hotel je umístěn v historické sedmipodlažní neorenesanční budově, která byla postavena v roce 1890.
Praha 1, Praha

Hilton Prague

Vyrazte letos do stověžaté Prahy, plné parků, historie a nových cool míst – přímo k luxusnímu pobytu vás zve 5* hotel Hilton Prague u Vltavy. Odpočiňte si v prostorném moderním pokoji, užijte si wellness a originální koktejly na terase střešního baru Cloud 9. Parkování je zdarma po celé léto.
Praha, Praha