Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Kinẽma musica: Upír Nosferatu
Kinẽma musica: Upír Nosferatu
Festivaly

Kinẽma musica: Upír Nosferatu

Kinẽma musica seznámí diváka s vývojem filmu a hudby, ukáže mu tvorbu hudební složky a její specifické variace, které bude moci slyšet a vidět na vlastní oči. Projekce budou probíhat vždy v úterý v kině Scala v Brně v termínech 11., 18. a 25. října, 8. listopadu a 6. prosince.
Mladý realitní agent Hutter žijící v německém městě Wisborg je poslán do Transylvánie, aby dojednal koupi domu s hrabětem Orlokem. Svou milovanou ženu Ellen nechává v rukou svému dobrému příteli Hardingovi. Po podivné noci strávené na panství se Hutter probouzí s dvěmi drobnými rankami na krku, čemuž ale nevěnuje velkou pozornost. Ten den jeho klient podepisuje smlouvu ke koupi zámku. Další den Hutter při prohlídce panství najde v jedné rakvi hraběte Orloka. Poté už jen bezradně přihlíží tomu, jak Orlok plní rakve s oběťmi a odjíždí. Agent ví, že Ellen hrozí nebezpečí a pouští se do boje s časem a nadpřirozenou bytostí Orlokem.

Hudební doprovod k této projekci bude vytvářet Ensemble Marijan. Hudební soubor Ensemble Marijan pod vedením hudebního skladatele a prof. Ivo Medka se specializuje na improvizovanou hudbu a realizaci multimediální tvorby.

Provozovatel

Kino Scala

Moravské náměstí 3/127
602 00 Brno-střed
Tel.:
+420 739 636 961
Email:
stenclova.bara@se...
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
49,197552 16,608909
 
 

Vstupné

Cena: 120 Kč

Snížená cena: 90 Kč

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Pojízdná klubovna v Praze

Klubovna na kolejích, plná skvělé muziky a fajn lidí.
Brno, Jihomoravský kraj

Velikonoční vlak do neznáma 2023

Velikonoční vlak do neznáma, plný dobrodružství a skvělých lidí, kteří pátrají po dobrodružství.
Brno, Jihomoravský kraj

Vyhlídkové kolo na Moravském náměstí v Brně

Z vrcholu 33 metrů vysokého vyhlídkového kola uvidí návštěvníci nad střechy starého Brna, dohlédnou na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města. Jízda trvá minimálně pět minut.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Výstava Oldřicha Tichého v Brně

Zveme vás na výstavu Oldřicha Tichého, která se uskuteční od 8.12.2022 do 31.1.2023 v galerii Graciano na Veselé 39 v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Půjčovna elektrických dvoukolek v Brně

Poznejte Brno z jedinečné perspektivy elektrické dvoukolky a spojte jedinečný zážitek z jízdy s objevováním města a jeho zajímavostí.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Moravská galerie v Brně – Místodržitelský palác

Místodržitelský palác Moravské galerie v Brně nabízí rozsáhlou expozici Brno předměstí Vídně, která přibližuje lokální umění v kontextu vídeňské tvorby, přičemž kombinuje ukázky vysokého umění i uměleckého řemesla.
Brno, Jihomoravský kraj

Kino Scala v Brně

První univerzitní kino v Česku provozuje Masarykova univerzita ve spolupráci se společností Aeropolis.
Brno, Jihomoravský kraj

Divadlo Bolka Polívky v Brně

Divadlo Bolka Polívky zahájilo svoji první sezónu v září 1993 na Jakubském náměstí v Brně. Můžete zde vidět jak autorské hry klaunského mistra, tak představení vytvořený ve spolupráci s jinými divadly. Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Jakoby

Vychutnejte si skvělou atmosféru na Jakubském náměstí v centru Brna přímo z restaurace Jakoby.
Brno, Jihomoravský kraj

Rumový a koktejlový bar Cubana v Brně

Cubana bar je rozdělený na několik částí, což vám umožní usadit se na místo, které vyhovuje vaší náladě.
Brno, Jihomoravský kraj

Výčep Na stojáka na Jakubském náměstí v Brně

Výčep Na stojáka se nachází pár desítek metrů za kostelem sv. Jakuba v Brně. Milovníkům piva nabízí pivo z menších pivovarů v perfektní kvalitě a pivní speciály. Nechybí ani obědové menu a nejrůznější pochoutky k pivu.
Brno, Jihomoravský kraj

Kavárna & Restaurace Savoy

Legendární kavárna zbudovaná za první republiky, nyní opět ožívá a vrací se ke svému původnímu účelu. Budova i prostory prošli řadou rekonstrukcí, kavárna však neztrácí na svém půvabu a navazuje na zlatou éru brněnského kavárenství.
Brno, Jihomoravský kraj