Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Kinẽma musica: Podivný případ doktora Jekylla a pana Hydea
Kinẽma musica: Podivný případ doktora Jekylla a pana Hydea
Festivaly

Kinẽma musica: Podivný případ doktora Jekylla a pana Hydea

Kinẽma musica seznámí diváka s vývojem filmu a hudby, ukáže mu tvorbu hudební složky a její specifické variace, které bude moci slyšet a vidět na vlastní oči. Projekce budou probíhat vždy v úterý v kině Scala v Brně v termínech 11., 18. a 25. října, 8. listopadu a 6. prosince.
Henry Jekyll je doktor medicíny a také velký idealista a filantrop. Když zrovna neléčí chudé, tak experimentuje ve své laboratoři. Tam se mu podaří namíchat směs, po jejímž požití se tělem i duší změní v jiného muže. Své druhé já pojmenuje Edward Hyde. Ten, na rozdíl od váženého doktora, se oddávÁ nočnímu životu a choutkám, které si Henry Jekyll nemůže dovolit. Pokaždé, když si vezme speciální lektvar, stává se znovu Hydeem. Čím déle s nápojem experimentuje, tím vypadá hrozivěji a stává se více zvrácený. Jeho snoubenka Millicent se o něho začíná strachovat. Hydeův charakter ale natolik proniká do Jekylla, až se z experimentu stala droga. A doktor zjišťuje, že v celém Londýně není k dostání přísada, ze které vyrábí svůj lektvar, aby zůstal Jekyllem.

Zhudebnění obrazů v tomto snímku bude v režii kapely Mravenci. Filmovou expresivitou a asociacemi nekonečných představ vás pohltí avantgardní trio ve složení Lucie Kubátová, Radim Hanousek a Edgar Mojdl.

Provozovatel

Kino Scala

Moravské náměstí 3/127
602 00 Brno-střed
Tel.:
+420 739 636 961
Email:
stenclova.bara@se...
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
49,197552 16,608909
 
 

Vstupné

Cena: 120 Kč

Snížená cena: 90 Kč

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Pojízdná klubovna v Praze

Klubovna na kolejích, plná skvělé muziky a fajn lidí.
Brno, Jihomoravský kraj

Velikonoční vlak do neznáma 2023

Velikonoční vlak do neznáma, plný dobrodružství a skvělých lidí, kteří pátrají po dobrodružství.
Brno, Jihomoravský kraj

Vyhlídkové kolo na Moravském náměstí v Brně

Z vrcholu 33 metrů vysokého vyhlídkového kola uvidí návštěvníci nad střechy starého Brna, dohlédnou na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města. Jízda trvá minimálně pět minut.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Výstava Oldřicha Tichého v Brně

Zveme vás na výstavu Oldřicha Tichého, která se uskuteční od 8.12.2022 do 31.1.2023 v galerii Graciano na Veselé 39 v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Půjčovna elektrických dvoukolek v Brně

Poznejte Brno z jedinečné perspektivy elektrické dvoukolky a spojte jedinečný zážitek z jízdy s objevováním města a jeho zajímavostí.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Moravská galerie v Brně – Místodržitelský palác

Místodržitelský palác Moravské galerie v Brně nabízí rozsáhlou expozici Brno předměstí Vídně, která přibližuje lokální umění v kontextu vídeňské tvorby, přičemž kombinuje ukázky vysokého umění i uměleckého řemesla.
Brno, Jihomoravský kraj

Kino Scala v Brně

První univerzitní kino v Česku provozuje Masarykova univerzita ve spolupráci se společností Aeropolis.
Brno, Jihomoravský kraj

Divadlo Bolka Polívky v Brně

Divadlo Bolka Polívky zahájilo svoji první sezónu v září 1993 na Jakubském náměstí v Brně. Můžete zde vidět jak autorské hry klaunského mistra, tak představení vytvořený ve spolupráci s jinými divadly. Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Jakoby

Vychutnejte si skvělou atmosféru na Jakubském náměstí v centru Brna přímo z restaurace Jakoby.
Brno, Jihomoravský kraj

Rumový a koktejlový bar Cubana v Brně

Cubana bar je rozdělený na několik částí, což vám umožní usadit se na místo, které vyhovuje vaší náladě.
Brno, Jihomoravský kraj

Výčep Na stojáka na Jakubském náměstí v Brně

Výčep Na stojáka se nachází pár desítek metrů za kostelem sv. Jakuba v Brně. Milovníkům piva nabízí pivo z menších pivovarů v perfektní kvalitě a pivní speciály. Nechybí ani obědové menu a nejrůznější pochoutky k pivu.
Brno, Jihomoravský kraj

Kavárna & Restaurace Savoy

Legendární kavárna zbudovaná za první republiky, nyní opět ožívá a vrací se ke svému původnímu účelu. Budova i prostory prošli řadou rekonstrukcí, kavárna však neztrácí na svém půvabu a navazuje na zlatou éru brněnského kavárenství.
Brno, Jihomoravský kraj