!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Jachtařská přednáška
Sportovní akce

Jachtařská přednáška

Kdy 12. leden 2021 18:00 - 20:00
Meteorologie a průběh závodu Vendeé Globe 2020.
Náruživý jachtař, milovník jachtingu a expert na routing. Jezdil za Forum Sailing Team (mistr světa v Mumm 36 v roce 1995, vítěz Quebec - St. Malo v roce 1996). V týmu Sète vítěz Tour de France à la Voile v roce 1988 a působil ve skupině Marc Pajot Canal + v Americkém poháru v letech 1994 - 1995. Posledních 20 let se věnuje analýze počasí a routingu pro závodní lodě (Trophée Jules Verne, Volvo Ocean Race, Figaro, Rouge du Rhum..) V roce 2010 stál u zrodu společnosti Great Circle. Great Circle poskytuje vysoce kvalitní meteorologické služby a data pro závodní lodě i závodní organizace. Spolupracuje na významných událostech jako jsou Volvo Ocean Race a Vendée Globe. V Great Circle vyvinuli nové nástroje na sledování povětrnostních podmínek pro každou loď s možností předcházet špatným podmínkám, do kterých by se lodě mohly dostat. Great Circle také pomáhá organizím závodů při rozhodování o výběru vhodné trasy v závislosti na očekávaném vývoji větru. Působí stále jako router mnoha zaoceánských závodníků. Čtyři roky působil jako týmový manažer projektu Sodebo Voile a pracoval pro Absolue Dreamer na Novém Zélandu. Byl to on, kdo naváděl Tomase Covilla při jeho mnoha sólových rekordech a spolupracuje s mnoha závodníky Mini nebo Figaro, například s naším Milanem Koláčkem.

Meteo a průběh závodu Vendeé Globe 2020
Navigační expert Christian Dumard představí, jak probíhá meteorologická příprava pro plánování trasy v závodě Vendeé Globe. Vysvětlí, které oblasti či části trasy jsou z hlediska meteorologie a navigace v závodě Vendeé Globe nejdůležitější a nejzajímavější. Rovněž ukáže, jak lze při plánování trasy využít aplikace Squid a Windy. 
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 1. 2021