Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Interaktivní výstava her ve Zlíně
Akce pro děti

Interaktivní výstava her ve Zlíně

Přijďte za zábavou i poučením na unikátní Interaktivní výstavu her. Třídenní Interaktivní výstava her se uskuteční od čtvrtka 10. do soboty 12. dubna v Domě kultury v Kroměříži.
Na místě budou k vidění například tradiční české stavebnice Cheva a Seva, se kterými si už hrály rodiče dnešních dětí. Cheva, kterou vyrábí blanenská firma Chemoplast, je obdobou lega, rozdílem je však tvar kostek i příznivější ceny těchto stavebnic.

Seva je název polytechnické stavebnice z plastu vyráběných českou slévárenskou a strojírenskou firmou BENEŠ a LÁT. Základem této stavebnice, která je na trhu už 30 let, jsou modré podlouhlé dílky a bílé spojovací kostičky. Ze Sevy lze postavit model prakticky čehokoliv – budov, vozů a mnoho dalších.

U dětí jsou stavebnice velmi oblíbené a navíc přispívají ke zlepšení jemné motoriky, učí děti trpělivosti a koncentraci. Děti se díky stavebnicím učí představivosti, plánování a spolupráci s jinými. Je důležité říct, že stavebnice nejsou vhodné jen jako hračky pro kluky, velice často a rády si s nimi hrají i děvčata.

Nebudou chybět ani legendární postavičky Igráčka. Prvním vyrobeným Igráčkem byla figurka zedníka, který byl uveden na trh v roce 1976. V devadesátých letech se na českém trhu objevilo mnoho dalších značek plastových postaviček, které se snažily tradiční figurku zastínit. Její popularita však zvítězila po tom, co v roce 2010 český výrobce her a hraček EFKO uvedl Igráčka v moderní podobě. Ten si opět získal velkou oblibu mezi dětmi i jejich rodiči.

Dále budou k vidění nafukovací hračky z Fatry, které pochází z dílny legendární designérky Libuše Niklové. S těmito orginálními nafukovacími hračkami se setkáváme už od 60. let minulého století a v dnešní době se řadí k ikonám českého designu.

Novinkou budou nové hračky od mladých českých návrhářů, které vznikly v roce 2013. Děti se tak seznámí například s nafukovacím pejskem Bulíkem, formulí nebo kozou. Děti se na výstavě budou také učit se českou společností Zábavné učení. Chystají pro děti knihy, pracovní sešity, pexesa, kouzelné tabulky a další učební pomůcky, které pomáhají rodičům i dětem nalézt cestu k přirozenému a zábavnému učení.

Zajímavá je unikátní stavebnice auta, ze které se dá postavit až 100 variant. Z jedné stavebnice můžete mít traktor, náklaďák, tahač a další vozidla. Tato stavebnice získala v roce 2010 nejvyšší ocenění na veletrhu hraček v Moskvě. U dětí rozvíjí představivost, trpělivost, motoriku, nutí je přemýšlet a soustředit se.

Pro děti i dospělé chystají organizátoři také workshopy s origami. Toto japonské slovo, které znamená "skládat papír", má v Japonsku dlouhou tradici. Rozvíjelo se i v jiných zemích a dnes je známé po celém světě. Workshopy budou probíhat po celou dobu výstavy.

Velmi oblíbenými u dětí jsou různé logické hry, které na výstavu přiveze společnosti Mindok. Jedná se o takzvané „smart hry“, které u dětí rozvíjí pozornost, paměť a logické myšlení.

Organizátorem Interaktivní výstavy stavebnic je společnost Aktivně životem o.p.s. a Dům kultury v Kroměříži. Dům kultury v Kroměříži, 10. – 12. duben 2014. Vstupné: děti 30 Kč, dospělí 40 Kč. Otevírací doba: čtvrtek, pátek, sobota 9.00 – 18.00 hod

Provozovatel

Aktivně životem o.p.s. - DŮM KULTURY v Kroměříži

Tovačovského 2828
760 01 Zlín
Tel.:
+420 603 948 892
Email:
az@aktivnezivotem.cz
WWW:
aktivnezivotem.cz/
GPS:
49,298485 17,399182
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 

Vstupné

Cena: 40 Kč

Snížená cena: 30 Kč

Rodinné vstupné: 140 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Vánoční trhy v Kroměříži – Šťastné a veselé

V nové sváteční podobě, na Velkém náměstí po celý advent. Program i na stříbrnou a zlatou neděli. V sobotu 10. prosince videomapping a večerní koncert Davida Kollera. . Trhy budou probíhat od 10. 12. do 22. 12. 2022.
Kroměříž, Zlínský kraj

Vánoce na Arcibiskupském zámku v Kroměříži

Od 26. 11. do 18.12. pořádáme adventní prohlídky vyzdobenými Reprezentačními sály – celkem osm sálů bude vyzdobeno v duchu konkrétního svátku. Květinové vazby a dekorace tak budou symbolizovat např. odkaz sv. Ondřeje, sv. Barbory či sv. Lucie.
Kroměříž, Zlínský kraj

Vánoce na Arcibiskupském zámku v Kroměříži

Od 26. 11. do 18.12. pořádáme adventní prohlídky vyzdobenými Reprezentačními sály – celkem osm sálů bude vyzdobeno v duchu konkrétního svátku. Květinové vazby a dekorace tak budou symbolizovat např. odkaz sv. Ondřeje, sv. Barbory či sv. Lucie.
Kroměříž, Zlínský kraj

Betlémy za sklem – Kouzlo přírodních Vánoc na zámku Holešov

Vánoční výstava v holešovském zámku. V Galerii za sklem na nádvoří představí práce současných i již nežijících moravských řezbářů.
Holešov, Zlínský kraj

Pomník kroměřížským obětem holocaustu

Pomník kroměřížským obětem holocaustu je zároveň připomínkou jedné ze tří kroměřížských synagog, postavené začátkem 20. stol. známým vídeňským architektem J. Gartnerem. Tu vyhodili do vzduchu nacisté roku 1942. Pomník je dílem sochaře Olbrama Zoubka, který jej zhotovil roku 1994.
Kroměříž, Zlínský kraj

Lunety Maxe Švabinského v Kroměříži

Pět mozaikových lunet, původně určených pro výzdobu Národního divadla v Praze původně zdobilo Colloredovu kolonádu v Podzámecké zahradě, v roce 1999 byly přeneseny do bývalého františkánského kláštera, do míst, kde Max Švabinský strávil dětství.
Kroměříž, Zlínský kraj

Železniční muzeum KMD v Kroměříži

Železniční muzeum se nachází v areálu lokomotivního depa a točny na vlakovém nádraží v Kroměříži. Staňte se alespoň na chvíli železničářem a přijďte si vyzkoušet práci signalisty, postavte cestu svému vlaku nebo si prodejte svou vlastní jízdenku.
Kroměříž, Zlínský kraj

Expozice Karla Kryla v Kroměříži

Stálá expozice rodáka a písničkáře Karla Kryla v suterénu opraveného Starého pivovaru bude otevřena 12. září 2014. A není to jen tak ledajaké muzeum plné vitrínek a nezáživných faktů – čeká vás v něm doslova procházka Krylovými písničkami.
Kroměříž, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel a restaurant Octárna

Celý komplex bývalého františkánského kláštera ze 17. století zahrnuje kapli sv. Kříže, restauraci a konferenční sál. Je to uzavřený ostrov klidu a pohody, velmi stylový a citlivě rekonstruovaný. Oáza klidu v srdci Kroměříže!
Kroměříž, Zlínský kraj

Hotel La Fresca – romantika s vůní slavné minulosti

Na tradici prvorepublikového ubytování a gastronomických služeb uprostřed Velkého náměstí v Kroměříži navazuje Hotel La Fresca. Jedná se o nový, citlivě zrekonstruovaný hotel, který prošel náročnou více než dvouletou rekonstrukcí.
Kroměříž, Zlínský kraj

Velo Café v Kroměříži

Kavárna v centru města s jednoduchou filosofií postavenou na nabídce špičkové kávy a domácích produktů připravených z kvalitních surovin, dle tradičních receptur.
Kroměříž, Zlínský kraj

Pražírna Kávy Kroměříž

Přijďte ochutnat netradiční kávy z celého světa. Připravíme vám i luxusní cibetkovou kávu Kopi Luwak nebo kávu Hawai Kona.
Kroměříž, Zlínský kraj