Úvod > Kalendář akcí > Historická zátěž a smíření
Historická zátěž a smíření
">
2.6.
3.6.
Přidat foto
Mnoho míst na světě tíží rány z dávné i úplně nedávné historie, které ovlivňují mezilidské soužití. Na některá místa doléhají rány právě teď a cesta smíření je otázkou daleké budoucnosti. Nezahojené rány z minulosti jsou často zdrojem dalšího napětí. Jak s nimi nakládat? Jak se utváří národní paměť? Jak má vypadat smíření, aby bylo skutečně spravedlivé? Jak pracovat s rozdílnostmi? Jak dopřát každé společnosti tolik úcty, kolik potřebuje, aby se necítila přehlížená, zahnaná do kouta?

Hosté:
Karin Hofmeisterová je historička. Absolvovala obor mezinárodní teritoriální studia se zaměřením na východní a jihovýchodní Evropu na Fakultě sociální věd Univerzity Karlovy. Působí na Ústavu formální a aplikované lingvistiky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, kde je od r. 2020 koordinátorkou Centra vizuální historie Malach.

Tomáš Petráček je katolický teolog, kněz a církevní historik. Je akademickým kaplanem při kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové a vyučuje na KTF UK a na Univerzitě Hradec Králové.

Petr Sláma je biblický teolog a judaista, docent na katedře Starého zákona ETF UK, šéfredaktor odborného teologického časopisu Communio viatorum, autor a překladatel řady odborných monografií a studií z oblasti teologie.

Provozovatel

Dominikánská 8

Jalovcová 234/2
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 721 676 018
Email:
dominikanska8@op.cz
Facebook:
https://fb.me/e/5...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
dominikanska8.cz/...
GPS:
50,085537 14,418496
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny