Úvod > Kalendář akcí > Festivalové zahrady - doprovodný program Smetanovy Litomyšle
Festivalové zahrady - doprovodný program Smetanovy Litomyšle
"> "> "> "> "> "> "> ">
13.6.
7.7.
+ Přidat foto

Festivalové zahrady - doprovodný program Smetanovy Litomyšle

Kdy 13. červen 2019 - 7. červenec 2019 Hudební a divadelní akce
Svěže zelené trávníky Klášterních zahrad v Litomyšli přímo vybízejí k lenošení. Nacházejí se v těsné blízkosti zámku a nejen pro návštěvníky Smetanovy Litomyšle tak mohou být prostorem, kde lze před večerním programem festivalu strávit třeba i celý den.
Smetanova Litomyšl navázala spolupráci s českými hudebními školami a vytvořila digitální platformu, která slouží k prezentaci „mladých českých klasiků”. Ti nejlepší se představí v rámci koncertů „Z Digitální Smetanky” - web digitalnismetanka.cz.

Výrazným prvkem Festivalových zahrad jsou všudypřítomné sedací vaky. Nabízí nejen pohodlné útočiště pro návštěvníky, ale také příležitost pozvat „na kus řeči” některé významné festivalové hosty. Až tedy budete na pytlích lenošit, dobře se rozhlédněte, zda právě vedle vás neprobíhá setkání třeba s Adamem Plachetkou. Záznamy těchto diskuzních pořadů naleznete také na sociálních sítích Smetanovy Litomyšle.

Každý večer nabízí velkoplošná obrazovka projekce hudebních pořadů, záznamy koncertů či dokonce přímé přenosy festivalových pořadů.

O víkendech a svátcích jsou Festivalové zahrady jako stvořené  pro rodiny s dětmi. Den si užijete počínaje ranní hudební pohádkou, přes celodenní animační program, hraní deskových her, až po večerní koncert. V soutěžích, které zahrady nabízejí, lze navíc vyhrát velmi zajímavé ceny včetně vstupenek na večerní představení Smetanovy Litomyšle.

S sebou zkrátka není třeba nic. Hostesky v infostánku ochotně zapůjčí deku, lehátko i sedací vak. K němu si můžete přibrat dokonce i knihu či deskovou hru. Pak už stačí jen zajít do místního stánku s občerstvením, nechat si zde naplnit dobrotami piknikový košík, uvelebit se a užívat si. Program na pódiu, společnost rodiny nebo jen chvíli nicnedělání. K ní si navíc můžete pustit i některý z playlistů, který je připravený v aplikaci Smetanova Litomyšl.

Restaurace, která po dobu festivalu sídlí v zahradním stanu, za pěkného počasí griluje steaky, ryby, zeleninu, v podvečer si sem můžete zajít na sklenku vína s nádherným výhledem na město.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 6. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hájenka Kozlov

Hájenka Kozlov

Litomyšl, Východní Čechy
Rodinný hostinec U Hubálků v Kostelecké Lhotě

Rodinný hostinec U Hubálků v Kostelecké Lhotě

Kostelec nad Orlicí, Královéhradecko
Penzion Podhorní mlýn na úpatí Orlických hor

Penzion Podhorní mlýn na úpatí Orlických hor

Kostelec nad Orlicí, Královéhradecko
Ubytování na faře v Nekoři

Ubytování na faře v Nekoři

Nekoř, Východní Čechy