Úvod > Kalendář akcí > Sběratelská hra Dvanáct pokladů Třebíčska
Společenské akce

Sběratelská hra Dvanáct pokladů Třebíčska

Vydejte se objevovat dvanáct jedinečných míst na Třebíčsku! Najdete mezi nimi zámky, židovské a církevní památky nebo přírodní zajímavosti.
Naplánujte si o prázdninách dovolenou na Třebíčsku a navštivte dvanáct pokladů Třebíčska!

Navíc se můžete zapojit do sběratelské hry. Hrací karta je součástí brožury, kterou dostanete na informačních centrech na Třebíčsku. Po získání všech dvanácti razítek získáte za odevzdaný soutěžní kupon v TIC Bazilika volný vstup na komentovanou prohlídku baziliky sv. Prokopa v Třebíči. Kupony budou navíc slosovatelné a při troše štestí můžete vyhrát zážitkový program v Mozkoherně, jediné posilovně pro mozek v Česku. Tu najdete přímo v židovské čtvrti v Třebíči. 
 

A jaké, že jsou jednotlivé poklady?

Hasičské muzeum v Heralticích vystavuje historickou techniku a výstroj a výbroj hasičů z přelomu 19. a 20 století. 

Někdejší letní sídlo hrabat Paarů v Budišově ukrývá zoologické sbírky Moravského zemského muzea v Brně. Jedná se o největší a nejstarší zoologický depozitář na Moravě. Jeho část je zpřístupněna veřejnosti. 

V Polici na jihu Vysočiny najdete nejen zámek, ale také je mimořádnou synagogu. V zámku upoutá kompletně dochovaná barokní kaple, milovníky motocyklů potěší expozice motocyklů značek ČZ a JAWA. Zámek hostí také expozici věnovanou československému zpěvákovi Waldemaru Matuškovi. 

S babickými událostmi je spojena Pamětní síň kněze Jana Buly v Lukově. Oblíbený kněz byl odsouzen k trestu smrti v procesech v 50. letech 20. století. Této nelehké době se věnuje také část expozice spojená s kolektivizací zemědělství nazvaná Vyhnanci

Fenomému vesnických kapel se věnuje Muzeum vesnických kapel v Lesonicich. Mezi vystavenými předměty jsou nejen hudební nástroje, ale také fotografie a notové zápisy. 

Jaroměřice nad Rokytnou nejsou pouze rozsáhlý barokní zámek, ale také Muzeum Otokara Březiny.
V přízemí muzea je umístěna kancelář společnosti a studijní knihovna, která je otevřena celoročně. V poschodí – bývalém básníkově bytě – najdeme expozici uměleckých děl a osobních předmětů z Březinova majetku.

Jaroměřicemi protéká také říčka Rokytná pramenící na Třebíčsku. Její nejkrásnější částí vede žlutá turistická značka. Na jaře zde rozkvétají tisíce sněženek. K oblíbeným místům výlatů patří skála Justýnka, Spálený dub nebo hradiště Pulkov. 

Středověku se přiblížíte jižně od Hrotovic. Do roku 1468 zde stávala vesnice Mstěnice. Její zbytky byly objeveny v 60. letech 20. století. Vesnici tvořila vodní tvrz, přilehlý hospodářský dvůr a několik zemědělských usedlostí. Nálezy z výzkumu si můžete prohlédnout v Muzeu Hrotovicka v Hrotovicích. Najdete ho v rodném domě malíře F.B. Zvěřiny. V muzeum se seznámíte také s regionálními dějinami a dílnami místních řemeslníků. 

Muzeum s nejrozsáhlejší řeznickou tématikou si můžete prohlédnout v Náměšti nad Oslavou. Uvidíte zde vše od malých strojků na ruční pohon až po velké transmisní stroje. 

Významnou roli pro uchování našeho jazyka mělo dílo tajné bratrské tiskárny sídlící v Kralicích nad Oslavou. Nejvýznamějším dílem tiskárny je šestidílná Bible kralická. Tiskárna odchází po roce 1620 do vyhnanství  polského Lešna. Před památníkem se nachází první památník na světě věnovaný knize knih.

Provozovatel

Rozvoj Třebíčska, z.s.p.o.

Masarykovo náměstí 116/6
674 01 Třebíč
Tel.:
+420 734 594 803
Email:
destinacetrebicsk...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.destinace-tre...
GPS:
49,214923 15,881657
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 
3.10.
Ondřej Ruml

Ondřej Ruml

Třebíč, Kraj Vysočina
9.10.
Maková panenka a motýl Emanuel

Maková panenka a motýl Emanuel

Třebíč, Kraj Vysočina
10.10.
Petr Rezek s kapelou NOP Band

Petr Rezek s kapelou NOP Band

Třebíč, Kraj Vysočina
29.10.
30.10.
RC Model show Fórum Třebíč

RC Model show Fórum Třebíč

Třebíč, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány Holiday Třebíč

Apartmány Holiday Třebíč

Třebíč, Kraj Vysočina
Restaurace U Vaignerů

Restaurace U Vaignerů

Třebíč, Kraj Vysočina
Kavárna Vzpomínka Třebíč

Kavárna Vzpomínka Třebíč

Třebíč, Kraj Vysočina
Grand Hotel Třebíč

Grand Hotel Třebíč

Třebíč, Kraj Vysočina