Úvod > Co chcete dělat? > Destinace Třebíčsko
Zážitky

Destinace Třebíčsko

Turistická oblast na jihozápadě Moravy nabízí možnost trávení volného času milovníkům historických památek a kultury, ale i těm, kteří dávají přednost pobytu v přírodě nebo gastrozážitkům.
Turistickou oblast najdete v jihozápadní části Vysočiny. V malebné krajině plné rybníků, potoků, luk, lesů a remízků je rozmístěna řada menších obcí. Centrem oblasti je město Třebíč s množstvím památek, kulturních a sportovních akcí během celého roku. Okolí města protkává hustá síť pěších a cykloturistických tras.

Tato turistická oblast zahrnuje Třebíčsko, Jaroměřicko, Moravskobudějovicko, Hrotovicko a Náměšťsko. Milovníky památek potěší zámky v Jaroměřicích nad Rokytnou a Náměšti nad Oslavou. V Jaroměřicích můžete obdivovat jeden z největších barokních areálů v Evropě Významným dokladem renesančního stavitelství na Moravě je zámek v Náměšti vypínající se nad údolím řeky Oslavy. Oba zámky spojuje bohatá hudební minulost, kterou dodnes připomínají každoročně pořádané hudební festivaly. K odpočinku zvou zámky v Dukovanech a Valči, které našly nové využití jako hotely.  Daleké výhledy se otevírají z rozhleden na Pekelném kopci nebo Mařence. Zlatavým mokem se osvěžíte v jednom z pěti minipivovarů v Třebíči, Vladislavi, Dalešicích, Hlubokém nebo Biskupicích. V jediném vinařství na Vysočině v Kojeticích si můžete projít unikátní naučnou vinařskou stezku se sklenkou bílého nebo červeného v ruce. Ochutnat můžete také výrobky regionálních producentů jako jsou kozí nebo ovčí sýry. První jmenované vám zachutnají v Ratibořicích, ty ovčí pak v Zašovicích. Třebíčsko je také rodištěm Jana Kubiše, jehož jméno je spojeno s atentátem na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Kubišův rodný dům najdete v Dolních Vilémovicích.

Provozovatel

Rozvoj Třebíčska, z.s.p.o.

Masarykovo náměstí 116/6
674 01 Třebíč
Tel.:
+420 734 594 803
Email:
destinacetrebicsk...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.destinace-tre...
GPS:
49,214923 15,881657
 
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány Holiday Třebíč

Apartmány Holiday Třebíč

Třebíč, Kraj Vysočina
Restaurace U Vaignerů

Restaurace U Vaignerů

Třebíč, Kraj Vysočina
Grand Hotel Třebíč

Grand Hotel Třebíč

Třebíč, Kraj Vysočina
Adam’s Bistro

Adam’s Bistro

Třebíč, Kraj Vysočina