!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Komentovaná vycházka do Bubenče za umělci
Společenské akce

Komentovaná vycházka do Bubenče za umělci

  • 13. únor 2022 14:00 - 15:30
Komentovaná vycházka bubenečskou vilovou čtvrtí. Spolu s průvodcem se projdete Slavíčkovou ulicí a její okolím a objevíte mnohé zajímavé stavby s neméně zajímavými osudy.
Bubeneč se ve druhé polovině 19.století stala vyhledávaným místem pražské smetánky. Postupně se začaly pozoruhodné a mnohdy velmi honosné vily. O něco později se tu také usadilo několik umělců. Byl mezi nimi známý sochař Stanislav Sucharda či malíři Karel Vítězslav Mašek a jeho přítel Alfons Mucha. Právě jejich obydlí ale také mnohé další domy si ukážeme na naší vycházce. Mluvit nebudeme pouze o architektuře ale také o osudech jednotlivých stavebníků.

A protože je bubenečská vilová čtvrť velmi rozlehlá, má tato vycházka také pokračování. To má název "Do Bubenče za podnikateli" a konat se bude 27.2. ve 14 hodin. Sraz: ve 14 hodin v ulici Dejvická na plácku naproti restauraci Dejvická sokolovna (Dejvická 2), kousek od výstupu z metra Hradčanská.
Zobrazit více