ÚvodCo chcete dělat?Životní stylHarmonizační studio Osm na Praze 6
Životní styl

Harmonizační studio Osm na Praze 6

Harmonizační studio Osm vzniklo propojením několika tvůrčích žen a objevením inspirativního prostoru v Srbské 2 nedaleko metra Hradčanská. Studio nabízí dvě místnosti na terapie a poradenství, třetí místnost slouží ke cvičení jógy, meditacím, k tanci a přednáškám či seminářům.

Harmonizaci duše a těla nádherně doplňuje zdejší výtvarná galerie, jež je součástí celého studia a o niž se stará malířka Eva Ova. Až Harmonizační studio navštívíte, sami pocítíte zvláštní atmosféru, kterou tento prostor dýchá a která vám poskytne odpoutání od všedních starostí.

Psychologické poradenství a terapie: můžete očekávat profesionální a citlivý přístup zkušené terapeutky, která vám poskytne bezpečný prostor pro sdílení témat, která vás trápí, a podporu při hledání vašeho způsobu, jak se s nimi vyrovnat. Poradenství a terapie může probíhat formou jednorázového setkání, nebo dlouhodobější spoluprace. Záleží na vašich potřebách a individuální domluvě s terapeutkou.

Bylinky s Magdalénou Dobromilou: pravidelná dopolední setkávání každý čtvrtek (10-11:30 hodin) nejen pro maminky s dětmi, které se zajímají se o zdravé vaření, léčení a používání bylinek podle ročních období s autorkou knihy "Bylinky pro děti a maminky" Magdalénou Dobromilou Staňkovou. Za dobrého počasí možnost vycházek do blízkého parku Stromovka.

Aromaterapie: rostlinné silice jsou nazývány životní energií nebo též duší rostlin a v přírodě mají pravděpodobně funkci ochranou a komunikační. Aromaterapie ve svém celostním přístupu k člověku využívá tyto léčivé přírodní látky k aktivaci hloubkové regenerace a přirozeného zdraví. V našem organismu působí tyto látky hned v několika rovinách – kůží se dostávají do krevního oběhu a pozitivně ovlivňují fyzické tělo a zároveň pomocí nejtajemnějšího smyslu čichu ovlivňují přímo a bezpečným způsobem hluboké vrstvy naší psychiky.

Ladění tibetskou mísou: tibetské mísy jsou hojně využívány v diagnostice, léčitelství a terapiích. Jsou rozeznívány a přikládány přímo na postižené části klienta, kde harmonizují průtok energie daným místem. V Tibetu lidé věří, že pravidelná hra na tibetskou mísu zbavuje člověka karmické zátěže. Tibetské mísy se používají jak při meditacích, tak k vyléčení různých neduhů lidského těla a k uvolňování čaker, našich energetických kanálů.

Alternativní medicína: metody alternativní medicíny jsou velice účinné a šetrné k lidskému organismu, stimulují organismus k využití vlastních obranných sil a mechanismů a kladou důraz na individualitu pacienta. Jejich cílem je navodit v organismu celkovou harmonii. Zaměřuje se na odstranění příčin nemocí, nikoli jen na potlačení příznaků.

Jóga: lekce jógy probíhají na principech hatha jógy, posilují fyzickou pružnost a kondici a zároveň pozitivně ovlivňují psychiku. Zaměřují se na celkové uvolnění těla i mysli a na správné a vědomé dýchání. Součástí lekcí jsou delší a hlubší relaxace, dechová cvičení (pránajáma) a kratší meditace, případně další techniky (Joganidra, Prana Chanalising).

Meditační arteterapie s Evou: kromě harmonizujích obrazů na míru a výstavy svých obrazů v galerii studia Osm, nabízí Eva také semináře, ve kterých se propojují umění jak receptivní (přijímaný zážitek) tak aktivní (vlastní tvoření) s relaxačními a meditačními technikami.

Harmonizující obrazy: vznikají ve tvorbě Evy Ovy jako výsledek duchovních hledání, meditací a touhy propojovat hranici toho, co je viditelné a co viditelné není. Každé dílo působí na člověka; a jaký má na něho vliv, to už je kód, který do svého tvůrčího potenciálu každý umělec přenáší. Podle datumu narození a jména, může Eva Ova vnitřním vhledem – intuitivní kresbou, namalovat obraz co nejbližší vnitřnímu ladění dané osoby. Nejčastěji maluje "osobního" anděla... anděla ve smyslu symbolu ochrany s atributy potřebnými pro toho, pro koho je kresba určena. Technika je akvarel na plátně a lze si objednat různé velikosti. Cena se odvíjí od rozměru.

Numerologie a výklad karet: osobní všeobecný výklad tarotových karet a numerologické výpočty osobnosti – osobní číslo určuje cíl člověka v tomto životě.  Porovnávání vhodnosti výběru partnerů podle jejich osobních čísel.

Provozovatel

Studio Osm

Srbská 2
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 724 116 611
Email:
info@studioosm.cz
WWW:
www.studioosm.cz
GPS:
50,098999 14,405780
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 6
Tipy na výlet:
Praha 6 a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Komentovaná procházka – Bubenečské vily

Schováná jen kousek od stanice metra Hradčanská se nachází jedna z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnější, vilových zástaveb, kde žili nejen bankéři a továrníci, ale i takoví umělci, jako byli Stanislav Sucharda, Karel Vítězslav Mašek, František Tavík Šimon nebo Alfons Mucha.
Praha 6, Praha

Letní výtvarné sympozium pro děti – Planeta zvířat

Další ročník čtyřdenního výtvarného sympozia pro děti je tu! Villa Pellé zve na letní dětské sympozium. Planeta zvířat ukrytá v galerii čeká na všechny malé umělce a dobrodruhy, kteří rádi tvoří a mají chuť vyrobit si zvíře podle vlastní fantazie.
Praha 6, Praha

Winter Hockey Games 2024 – Letná přivítá v prosinci hokejovou elitu

Český hokej čeká kromě květnového mistrovství světa ještě jeden mimořádný svátek – prv-ní prosincový víkend vyroste na Letenské pláni v Praze aréna pro více než 16 000 diváků, kteří budou mít možnost v průběhu čtyř dnů shlédnout několik mimořádně atraktivních zápasů.
Praha 7, Praha

Amor a Psyché – výstava v Muzeu literatury

Menší výstava v Muzeu literatury připomíná výročí Bohumila Hrabala a jeho přítele, výtvarníka Vladimíra Boudníka.
Praha 6, Praha

Hry Franze Kafky – výstava v Muzeu literatury

Výstava v Muzeu literatury bourá klišé, že Franz Kafka byl světem unavený člověk, kterého sžíraly bizarní fantazie. Vedle unikátních dokumentů, rukopisů a fotografií budou na výstavě k vidění i slyšení díla dalších významných osobností.
Praha 6, Praha

Letní Letná 2024 – festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění

Letní Letná – festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění proběhne jako již tradičně v Letenských sadech. Dvacátá první Letní Letná to nejlepší z nového cirkusu předvede od 15. srpna do 1. září 2024.
Praha 7, Praha

František Bílek – Cesta

Bílkova vila představí 2. 7. 2024 – 1. 6. 2026 ideově sochařský projekt Cesta, ve kterém mladý umělec František Bílek reagoval na inspiraci a zkušenosti ze svého studijního pobytu v Paříži z počátku devadesátých let. Projekt patří k nejzajímavějším konceptům Bílkovy rané mystické tvorby.
Praha 1, Praha

Zahrady Pražského hradu – komentovaná prohlídka

Pražský hrad jako sídlo králů má i velké množství zahrad, které sloužily pro zábavu, ale i králův stůl. My si projdeme jednotlivé královské zahrady – Královskou, Lumbeho, Na Baště, Na valech a Rajskou zahradu.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Kurzy designu

Kurz pro všechny, kteří si chtějí vytvořit návrh konkrétní místnosti. Výstupem kurzu je váš návrh.
Praha 6, Praha

Ateliér Zazrcadlem – kurzy skleněné mozaiky

Chcete si zkusit vytvořit vlastní mozaiku? Dárek pro sebe, přátele? Dekoraci do bytu?
Praha, Praha

Pelléova vila v Praze 6 Bubenči

Spolek Porte otevřel v Pelléově vile novou galerii, kulturní centrum a kavárnu. V přízemí se otevřela seniorská Fresh Akademie, dále zde nechybí možnost přihlásit se do jazykových kurzů, či navštěvovat výtvarnou přípravku. Mladé páry si ve zdejší obřadní síni mohou říci své ano.
Praha 6, Praha

Vila Otto Petschka – rezidence velvyslance Spojených států amerických

Honosnou vilu s neuvěřitelnými 148 místnostmi si nechal postavit bankéř Otto Petschka v letech 1924-30.
Praha 6, Praha

Koulova vlastní vila

Tato patrová vila, postavena v letech 1895 – 1896, spojuje prvky lidové architektury a vladislavské gotiky. Patřila architektovi Janu Koulovi, který vyl předním představitelem historismu v Čechách druhé poloviny 19. století.
Praha 7, Praha

Factory Pro – fitness v Praze na Smíchově a na Hradčanské

Společnost Factory Pro je poskytovatelem služeb v oblasti fitness a wellness od roku 1999. Klientům poskytujeme komfortní, příjemné a čisté prostředí, s technickým zázemím klubů vyšší kategorie. Vybrat si můžete z poboček na Smíchově nebo Hradčanské v Praze.
Praha 6, Praha

Suchardova ateliérová vila v Praze Bubenči

Vilu se zahradou a ateliérem zapsanou v seznamu kulturních památek ČR a chráněnou jako nemovitou památku navrhoval architekt Jan Kotěra.
Praha 6, Praha

Muzeum Stanislava Suchardy

Muzeum se nachází v Suchardově vile vybudované podle projektu architekta Jana Kotěry v letech 1904 – 1906. Hlavní prostory Suchardovy vily se dodnes dochovaly ve stavu, jak byly před více než sto lety Kotěrou navrženy, a to i včetně interiérových detailů.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Potrvá v Dejvicích

Kavárna Potrvá se nachází ve sklepních prostorách činžovního domu v pražských Dejvicích.
Praha 6, Praha

Kavárna Místo v pražských Dejvicích

V pražských Dejvicích najdete vynikající kavárnu Místo, která připravuje kávu české pražírny výběrové kávy Doubleshot. Na své si tu přijde každý, kdo má rád kvalitní kávu, domácí sladkosti a bistro styl kuchyně.
Praha 6, Praha

Automat Matuška v Dejvicích

Výčep Automat Matuška je první samostatnou restauraci populárního rodinného minipivovaru Pivovar Matuška. Svým fanouškům i nově příchozím nabízí pivní speciály a jídla v moderním interiéru.
Praha 6, Praha

La Forme bakery & café

La forme je pekárna s duší rockové hvězdy. Tradice se setkává s inovací a to ve formě výborných croissantů, dánského pečiva, výběrové kávy a velebné atmosféry.
Praha, Praha

Bistro à Table! .....kousek Francie v Dejvicích

V bistru à Table! se snoubí francouzský šarm spolu s uvolněnou kosmopolitní atmosférou v designově neotřelém prostředí. Šéfkuchař a majitel bistra Jean-Charles Berger je rodilý Pařížan, pro kterého je jídlo a jeho příprava velkou životní láskou a vášní.
Praha 6, Praha

Asijská restaurace Yam Yam v Praze

V restauracích Yam Yam, které najdete na Vyšehradě, v Dejvicích a v Karlíně si pochutnáte na prémiové asijské kuchyni. Ať už se k nám chystáte na rodinnou večeři, pracovní oběd či chcete uspořádat soukromou akci, doporučujeme rezervovat stůl předem.
Praha 6, Praha

Japonská restaurace Mash Hana v Praze-Dejvicích

Autentická japonská rodinná restaurace se nachází v pražských Dejvicích v Badeniho ulici. Pravé japonské speciality si vychutnáte v krásném a moderním prostředí, z kterého na vás hned od vchodu dýchne pravá japonská kultura.
Praha 6, Praha

Restaurace U Veverky

Tradiční staropražská pivnice s tankovým plzeňským pivem a poctivou českou kuchyní na rohu Eliášovy a Jaselské ulice v Bubenči.
Praha, Praha