Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Den otevřených dveří České tiskové kanceláře
Společenské akce

Den otevřených dveří České tiskové kanceláře

Národní tisková agentura ČTK podruhé ve své stojednaleté historii otevírá dveře pro veřejnost. Přijďte se podívat, jak se tvoří a distribuuje nejspolehlivější, nejrychlejší, především pak nezávislé zpravodajství.
Brány ČTK budou otevřeny 16. listopadu 2019 od 08:30 do 16:00, poslední návštěvníky vpustíme do budovy v 15:30.

Vstup je zdarma.


ČTK najdete v Opletalově ulici č. 5, kousek od Václavského náměstí. Vchod pasáží, kde se o Vás postarají hostesky a kde dostanete všechny potřebné informace k prohlídce. Maximálně dvacetičlenné skupinky budou s průvodcem odcházet na návštěvnický okruh každých deset minut.

Zájemci si budou moci prohlédnout historické fotografie, zprávy a videa, technologické pomůcky novinářů včetně starých fotoaparátů a dálnopisů. Všichni se podívají do newsroomu a budou svědky přípravy reálného zpravodajství z oslav výročí 17. listopadu. Odpoledne můžete přímo v redakci sledovat i zpravodajské krytí demonstrace na pražské Letné.

Provozovatel

Česká tisková kancelář

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1
Tel.:
+420 222 098 111
Email:
ctk@ctk.cz
WWW:
www.ctk.cz/
GPS:
50,081454 14,429701
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aramejský Otčenáš – trance-sing-dance

Jedinečné hudebně-pěvecko-taneční provedení starobylé modlitby Aramejského Otčenáše, a to přímo na Velikonoční pondělí.
Praha 1, Praha

Návštěva protiatomového krytu v hotelu Jalta – komentovaná prohlídka

Projdeme jednotlivé místnosti krytu a zjistíme, jak to zde ve skutečnosti fungovalo.
Praha 1, Praha

SDGs: Innovations for a Sustainable Future

Udržitelnost jako klíčová výzva pro lidstvo a jedinečná digitální grafika na obrazovkách mobilů a tabletů – to jsou klíčové elementy nové výstavy Českých center „SDGs: Innovations For a Sustainable Future“. Projekt vznikl ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR.
Praha, Praha

Muzeum od sklepa po půdu

Nová výstava nabízí pohled do života Národního muzea jakožto instituce, historického objektu, místa pro uchování předmětů nevyčíslitelné hodnoty i prostoru spjatého s množstvím zajímavých osobností a návštěvníka doslova provede historickou budovou od sklepa po půdu.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Muzeum Salvadora Dalího v Praze – Enigma

Muzeum Salvadora Dalí v Praze představuje 15 soch nevyčíslitelné hodnoty ze soukromé sbírky slavného italského mecenáše umění Beniamino Leviho, který byl zároveň blízkým přítelem Salvadora Dalího. Od ledne 2023 uzavřeno: probíhá stěhování muzea.
Praha 1, Praha

Divadlo Palace na Václavském náměstí

Na místě legendárního kina Jalta dnes sídlí soukromé divadlo, jehož dramaturgická linie láká především milovníky komedie, a to ve všech jejích podobách.
Praha 1, Praha

Aplikace SmartGuide

Úspěšný český startup, který vyvíjí platformu pro publikování digitálních audioprůvodců. Nabízí aplikaci SmartGuide, která promění každý telefon v osobního průvodce. SmartGuide aktuálně používá přes 600 000 cestovatelů v 600 světových destinacích.
Praha 1, Praha

Muzeum studené války v protiatomovém bunkru hotelu Jalta v Praze

Hotel Jalta je už 55 let symbolem luxusu. Málokdo ale ví, že stojí na protiatomovém krytu pro zhruba 150 osob. Odtajněn byl teprve před 16 lety a i dnes to po otevření pancéřových dveří vypadá, jakoby odtud agenti StB odešli teprve včera.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Boutique hotel Jalta – výjimečný hotel s protiatomovým krytem

Boutique hotel Jalta je výjimečný svou exkluzivní polohou přímo v historickém centru Prahy na Václavském náměstí, ale i svou 50letou historií a designem budovy. Kuriozitou hotelu Jalta je v minulosti utajovaný protiatomový kryt v druhém podzemním podlaží.
Praha 1, Praha

Fantastické těstoviny v Restauraci „Noodles“ hotelu Yasmin

Přijďte vychutnat atmosféru designové Restaurace Café Bar “Noodles” v hotelu Yasmin, který je umístěný v samém centru dění Prahy, u Václavského náměstí. Specialitou restaurace jsou nudle z celého světa připravované na různé způsoby.
Praha 1, Praha

Craft Bistro Yalta

Dát si fine diningové jídlo z prvotřídních surovin od nejlepších kuchařů za cenu craft bistra? Navíc pod koněm na Václaváku? Jasně! To je Yalta Craf Bistro pod vedením kreativního šéfa Marka Šády.
Praha 1, Praha

Bar Oh My Yalta!

Jedinečný bar s restaurací, trendy drinky, punk koktejly, skvělými jídly najdete v hotelu Jalta na Václavském náměstí v Praze. Bar je zároveň výkladní skříň lihovarníka Martina Žufánka, jehož produkty zde lze ochutnat.
Praha 1, Praha