Úvod > Kalendář akcí > Den dřeva a levandule v Hlinsku

Den dřeva a levandule v Hlinsku

Kdy 2. srpen 2019 - 3. srpen 2019 Lidová řemesla a trhy
Dřevo a med provoní Betlém v Hlinsku. Program letošního ročníku je opět lákavý. Na obou březích řeky Chrudimky bude živo.

Termín: pátek 2. srpna – sobota 3. srpna 2019 (Hlavní program 3.8.2018)
Místo: Památková rezervace lidové architektury Betlém Hlinsko

V Hlinsku na Betlémě se budou již po osmé konat Dny dřeva. Sobota 3.8. bude plná dřevěných lákadel pro všechny věkové kategorie, největším bude bezesporu vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou. Do Hlinska dorazí 10 řezbářů z Čech, Slovenska, Polska a Německa, kteří nám předvedou, že jsou mistry svého oboru. Páteční odpoledne bude také patřit řezbářům a to soutěži Speed Carving, kdy během 60 minut dokáží řezbáři vykouzlit celou sochu.

Při Dnech dřeva se bude konat v sobotu i malý dřevěný jarmark provoděný dřevem a levandulí. Přijedou prodejci, kteří pro tento den vybrali sortiment spojený právě jen se dřevem nebo a s levandulí. Během celého soboty budou probíhat soutěže pro děti i dospělé, proběhne charitativní dražba dřevěných soch. Doprovodný program na pódiu bude patřit pohádce Čert a Káča , kapele Karel Gott revival Morava, ale vystoupí zde také Mistr kat nebo Lesy ČR.

Celý popis
Naposledy změněno: 31. 7. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hlinecký pivovar Rychtář

Hlinecký pivovar Rychtář

Hlinsko, Východní Čechy
Roubenka Melánka u Hlinska

Roubenka Melánka u Hlinska

Hlinsko, Východní Čechy
Hamerská krčma

Hamerská krčma

Hlinsko, Východní Čechy