Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Golf na Vysočině mezi meandry Chrudimky
Zážitky

Golf na Vysočině mezi meandry Chrudimky

Golfové hřiště ve Svobodných Hamrech je nejdelším 9jamkovým hřištěm na Českomoravské vrchovině a čtvrtým nejdelším v ČR. Celková délka golfových jamek dosahuje téměř šest kilometrů pro muže a 5,2 kilometry pro ženy.

Záměrem zakladatele hřiště bylo vytvořit sportovně náročné 9jamkové hřiště s možností rozšíření na 18jamkové hřiště. Par hříště je 72 ran. Jamky jsou situovány uprostřed smrkových a březových lesů s velkým množstvím podélných a příčných vodních překážek tvořených několika potoky a meandry řeky Chrudimky.

Golfový areál ve Svobodných Hamrech je určen pro širokou veřejnost, o čemž svědčí pořádání dnů otevřených dveří vždy na jaře a na podzim (aktuality týkající se dní otevřených dveří jsou uveřejňovány na webových stránkách klubu GCCSH). Pro golfové začátečníky, ale i pro ty, kteří se chtějí zdokonalit ve své hře, nabízí náš klub driving range (cvičnou louku) a dva cvičné greeny (jamkoviště). K odpočinku po hře či tréninku slouží klubovna postavená ve stylu staročeské chalupy, ve které se nachází příjemná restaurace, bar i venkovní terasa s nádherným výhledem na hřiště a driving range.

Pro milovníky jezdectví se nabízí využití místního Jezdeckého klubu Victory. Samotné stáje jsou v těsné blízkosti klubovny. K dispozici je parkurová dráha. Vyjet si můžete i do okolní přírody. Pro milovníky cykloturistiky doporučujeme využít některou z tras kolem krás místního kraje: Za tradiční architekturou a řemesly hlinecka – 36 km, Kolem Trhové Kamenice – 53 km, Okolo Toulovcových a Městských maštalí – 18 km, Okolo Sečské přehrady – 30 km, Do Borových lesů – 41 km, Železnými horami na horském kole – 54 km.

Provozovatel

Golf & Country Club Svobodné Hamry

Husova 41
539 01 Hlinsko
Tel.:
+420 608 183 908
Email:
manager@gccsh.cz
Email:
info@gccsh.cz
WWW:
www.gccsh.cz
GPS:
49,761049 15,905455
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Rozloučení s masopustem v Hlinsku

Osobitá atmosféra, důraz na tradiční vzhled jednotlivých masek, nespoutané veselí – to vše dělá masopustní obchůzky na Hlinecku něčím nevšedním. Není náhodou, že masopustní obchůzky a masky na Hlinecku jsou zapsány na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO.
Hlinsko, Pardubický kraj

Rozloučení s masopustem

Rozloučení s Masopustem, tradiční masopustní obchůzka v památkové rezervaci Betlém v podání obyvatel Hlinska-Blatna, se v letošním roce uskuteční pouze svým odpoledním programem.
Hlinsko, Pardubický kraj

Velikonoce na Betlémě

Tradiční velikonoční obyčeje.
Hlinsko, Pardubický kraj

Den muzeí s Muzeem v přírodě Vysočina

Oslavte Mezinárodní den muzeí s Muzeem v přírodě Vysočina!
Hlinsko, Pardubický kraj

Cesta Karla Havlíčka Borovského

Turistická cesta Karla Havlíčka Borovského vede z Havlíčkova Brodu přes Přibyslav do Hlinska. Trasa měří 46,5 km a je schůdná pěšky i na krosovém kole.
Hlinsko, Pardubický kraj

Kavánova stezka z Hlinska na Svobodné Hamry

Českého malíře Františka Kavána, jednoho z nejvýraznějších absolventů slavné Mařákovy krajinářské školy, připomíná na Hlinecku nová turistická stezka. Je dlouhá 7 km a zpestřují ji také umělcova díla.
Hlinsko, Pardubický kraj

Barokní radnice v Hlinsku

Radnice byla postavena v roce 1598 na mírném návrší, dnes Poděbradově náměstí.
Hlinsko, Pardubický kraj

Matulova stezka z Hlinska do Trhové Kamenice

Matulova stezka o délce 10 km provede turisty lesy z Hlinska do Trhové Kamenice, a to přes Srní a Petrkov. Je věnována geologickému původu krajiny a zdobí ji žulové prvky zakomponované do dřevěných stojanů.
Hlinsko, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Design apartmány Vysočina u Hlinska

Design Apartmány Vysočina se nachází v centru města Hlinska, vedle řeky Chrudimky, uprostřed turistického regionu s množstvím zimních a letních aktivit.
Hlinsko, Pardubický kraj

Stylová roubenka Hlinsko

Roubenka, která prošla celkovou rekonstrukcí, leží sice přímo ve městě, ale je tu klid. Nachází se na kraji historické části města zvané Betlém, který spadá pod Soubor lidových staveb Vysočina.
Hlinsko, Pardubický kraj

Hlinecký pivovar Rychtář

Jste milovníkem piva a zajímá vás jeho výroba? V pivovaru Rychtář se seznámíte s tradičním postupem vaření piva a navíc pocítíte na vlastních chuťových pohárcích jeho jedinečnou chuť. A možná vás zaujme i místní specialita Rychtář 15%.
Hlinsko, Pardubický kraj

Hotel Kocourkov

Unikátní ubytování v Pekle Čertovina, které nenajdete nikde na světě. Zažijete originální ubytování v pokojích, kde naleznete krásnou řemeslnou práci uměleckých truhlářů a ručně vymalované pokoje do nejmenšího detailu.
Hlinsko, Pardubický kraj