!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Golf na Vysočině mezi meandry Chrudimky
Zážitky

Golf na Vysočině mezi meandry Chrudimky

Golfové hřiště ve Svobodných Hamrech je nejdelším 9jamkovým hřištěm na Českomoravské vrchovině a čtvrtým nejdelším v ČR. Celková délka golfových jamek dosahuje téměř šest kilometrů pro muže a 5,2 kilometry pro ženy.

Záměrem zakladatele hřiště bylo vytvořit sportovně náročné 9jamkové hřiště s možností rozšíření na 18jamkové hřiště. Par hříště je 72 ran. Jamky jsou situovány uprostřed smrkových a březových lesů s velkým množstvím podélných a příčných vodních překážek tvořených několika potoky a meandry řeky Chrudimky.

Golfový areál ve Svobodných Hamrech je určen pro širokou veřejnost, o čemž svědčí pořádání dnů otevřených dveří vždy na jaře a na podzim (aktuality týkající se dní otevřených dveří jsou uveřejňovány na webových stránkách klubu GCCSH). Pro golfové začátečníky, ale i pro ty, kteří se chtějí zdokonalit ve své hře, nabízí náš klub driving range (cvičnou louku) a dva cvičné greeny (jamkoviště). K odpočinku po hře či tréninku slouží klubovna postavená ve stylu staročeské chalupy, ve které se nachází příjemná restaurace, bar i venkovní terasa s nádherným výhledem na hřiště a driving range.

Pro milovníky jezdectví se nabízí využití místního Jezdeckého klubu Victory. Samotné stáje jsou v těsné blízkosti klubovny. K dispozici je parkurová dráha. Vyjet si můžete i do okolní přírody. Pro milovníky cykloturistiky doporučujeme využít některou z tras kolem krás místního kraje: Za tradiční architekturou a řemesly hlinecka - 36 km, Kolem Trhové Kamenice - 53 km, Okolo Toulovcových a Městských maštalí - 18 km, Okolo Sečské přehrady - 30 km, Do Borových lesů - 41 km, Železnými horami na horském kole - 54 km.

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové

Dvůr Králové nad Labem, Krkonoše a Podkrkonoší
Pustevny - útulny Libušín a Maměnka

Pustevny - útulny Libušín a Maměnka

Prostřední Bečva, Východní Morava