Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Degustace vín Nového Zélandu a Austrálie ve Wine Gallery Gröbovka
Gastronomické akce

Degustace vín Nového Zélandu a Austrálie ve Wine Gallery Gröbovka

Srdečně zveme na degustaci doslova „pohádkových“ vín z Nového Zélandu a Austrálie v pražské Wine Gallery Gröbovka. Degustace se koná 13. listopadu.
Nový Zéland za posledních 20 let prožívá vinařský boom a velký zájem o svá vína. Nadvláda nasládlého Müller Thurgau skončila a od osmdesátých let zde dominují klasické francouzské odrůdy. Mimo Gewürztraminer, Riesling, Müller Thurgau, Merlot, Chardonnay, Cabernet Sauvignon a Pinot Noir je králem Nového Zélandu silný, okouzlující, expresivní a aromatický Sauvignon Blanc, který je vyrovnaným soupeřem francouzského Sancerre, jenž řada milovníků této odrůdy považuje za nejlepší na světě. Dnes je Nový Zéland největším producentem Sauvignon Blancu na světě.

Nový Zéland však není pouze zemí bílých odrůd – v posledních letech se zde slibně daří odrůdě Pinot Noir. Všechny vinařské oblasti Austrálie se nacházejí v chladnějším pásu lemujícím jižní cípy kontinentu. Tento vzrušující mladý vinařský kontinent je schopen produkce kvalitních vín velmi rozmanitých stylů. Setkáváme se nejčastěji s víny klasických odrůd. Mezi hlavní patří Chardonnay, typický Shiraz, Cabernet Sauvignon (velmi často v kombinaci s odrůdou Shiraz), Sémillon, Sauvignon Blanc, Chenin Blanc, Ruby Cabernet, Pinot Noir a Verdelho.

DEGUSTAČNÍ MENU: 1. Sauvignon Blanc Way Marlborough 2012 2. Sauvignon Blanc Michelle Richardson 2011 3. Sauvignon Blanc Michelle Richardson 2010 4. Sauvignon Blanc Yelands Grand Resrve 2010 5. Pinot Gris Michelle Richardson 2011 6. Chardonnay Michelle Richardson 2012 7. Chardonnay Betron Reserva 2010 8. Pinot Noir Yealands 2010 9. Pinot Noir Michelle Richardson 2010 10. Shiraz Berton Reserva 2010

OBČERSTVENÍ: mix tvrdých sýrů, kachní paštika, čerstvé pečivo s olivovým olejem 1. jakosti a provensálskými bylinkami Cena degustace s občerstvením 399,- Kč. Začátek degustace v 19 hodin v prostorách sklepení ze 16. století Wine Gallery Gröbovka, vchod z Rybalkovy ulice. Rezervace nutná na uvedených kontaktech.

Provozovatel

Wine Gallery Gröbovka

Havlíčkovy sady 2
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 720 192 461
Email:
winegallerygrobov...
GPS:
50,069260 14,444961
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: 399 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Bruslení na Grébovce

Městská část Praha 2, připravila letos pro zájemce o bruslení opět kluziště na Grébovce. Od 1. prosince 2022 do 28. února 2023 je možné využívat ledovou plochu v Havlíčkových sadech.
Praha 2, Praha

Nikola Tesla a umění imaginace – on-line

On-line přednáška.
Praha 2, Praha

Somatické cesty v pohybu s Renou Milgrom

Těle/Snění neboli Embodiment je tvořivá pohybová laboratoř. Lekce jsou vedeny pozvánkami do tělesněného vnímání, tázání a odpovědí vyvstávajících v přítomnosti. Zahřátí těla na začátku lekce čerpá z Laban/Bartenieff pohybových studií , Body-Mind Centeringu a následně tělo přechází do pohybové po
Praha 2, Praha

Somatické cesty v pohybu s Renou Milgrom

Těle/Snění neboli Embodiment je tvořivá pohybová laboratoř. Lekce jsou vedeny pozvánkami do tělesněného vnímání, tázání a odpovědí vyvstávajících v přítomnosti. Zahřátí těla na začátku lekce čerpá z Laban/Bartenieff pohybových studií , Body-Mind Centeringu a následně tělo přechází do pohybové po
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Gröbeho vila – letní sídlo podnikatele Moritze Gröbeho v Praze

Dvoupatrová novorenesanční vila na Praze 2 postavená na náhorní rovině nad údolím Botiče je nápadnou dominantou při pohledu od Vršovic a Nuslí. Pražský průmyslník Moritz Gröbe byl společníkem firem Lanna a Šebek, které držely prim v železničních spojích, budování tratí a produkci železa v Čechách.
Praha 2, Praha

Havlíčkovy sady na Vinohradech – park Grébovka

Park inspirovaný italskou renesancí nabízí kromě unikátních výhledů na Prahu i posezení v půvabné vinárně Viniční altán uprostřed rozsáhlých vinic či v zahradní kavárně Pavilon Grébovka s unikátní replikou původní historické kuželkové dráhy ze 70. let 19. století.
Praha 2, Praha

Kino Pilotů ve Vršovicích

Obnovené vršovické kino, jehož historie se začala psát už na začátku 20. století.
Praha 10, Praha

Kavárna Bohemia Boards & Brews – zahrajte si stolní hry

V Praze můžete navštívit první kavárnu, kde si zahrajete více než 500 stolních her. Podnik ve Vršovicích založil Američan žijící v Čechách. Za poplatek můžete hrát jak dlouho chcete. Přijďte se pobavit, vypít si kávu a nasát americkou atmosféru.
Praha 10, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Grébovka, neboli Havlíčkovy sady, je rozsáhlý park na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10. Na místě, kde se nyní rozkládá park, se původně nacházely vinice, založené Karlem IV. v druhé polovině 14. století.
Praha 2, Praha

Sklep Grébovka na Vinohradech v Praze 2

Vinohrad a vinný sklep umístěný ve vinici je majetkem Městské části Praha 2. Sklep provozují a vinici o rozloze cca 1,6 ha spravují Ing. Iveta Bulánková a Pavel Bulánek. Zde vyrobené víno má titul České zemské víno a pochází z kvalitních hroznů osmi odrůd.
Praha 2, Praha

Anno Domini 1471 – Staročeská žranice s dobovým programem

Tříhodinový dobový program s neomezenou konzumací staročeských jídel a pití. Zážitek s programem – v krčmě Anno Domini 1471 s se přenesete do středověku, dobová hudba a tanečnice, ohnivá show, středověké menu, falešný hráč, věštkyně budoucnosti, to vše v naší středověké krčmě.
Praha 2, Praha

Ansámbl

Zakládáme si na prvotřídních surovinách z malých farem, které zpracováváme s maximální péči, abyste dostali na talíři nejvyšší možnou kvalitu. ​​
Praha, Praha