Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Komentovaná vycházka Havlíčkovými sady aneb Grébovkou
Komentované prohlídky

Komentovaná vycházka Havlíčkovými sady aneb Grébovkou

Navštívíme park inspirovaný italskou renesancí s fontánou a vodní kaskádou, jezírkem, pavilony, sochami a okouzlující umělou jeskyní, který nabízí kromě unikátních výhledů na Prahu.
Povíme si:
  • Jak vypadalo území Královských Vinohrad v dávné historii
  • Čím Karel IV. podnítil mohutný rozmach vinohradů
  • Jaké polní míry se používaly ve středověku
  • Jak velký desátek museli vinaři platit komu a kdy
  • Jaké byly dvě veliké pohromy pro pražské vinice
  • Kdo byl perkmistr a co spadalo do jeho kompetence
  • Kdo zakoupil vinice a nechal si vystavět honosnou vilu nad Botičem
  • Komu všemu vila sloužla za dobu jejího trvání
  • Které další drobné stavby najdeme v parku

 

Psychologie pohádek

Přednáška.
Praha 2, Praha

Nikola Tesla a umění imaginace – on-line

On-line přednáška.
Praha 2, Praha

Otevřená Kolbenova vila – interaktivní prohlídka s komiksem a únikovkou

Zážitková jubilejní výstava u příležitosti 160 let od narození přiblíží fascinující příběh Emila Kolbena. Poprvé se otevírá příležitost navštívit jeho „červenou vilu” v Praze na Vinohradech a seznámit se formou oživlého komiksu s prvky únikové hry s významným českým inovátorem a podnikatelem.
Praha 10, Praha

Komentovaná prohlídka Husova sboru v pražských Vinohradech

Nedaleko nádherného kostela od architekta Plečnika, s kterým jsme se seznámili při první vycházce cyklu za sakrální architekturou, byla postavena další moderní církevní stavba. Jejím autorem je neméně proslulý architekt Pavel Janák.
Praha 10, Praha

Aktivity v okolí

Havlíčkovy sady na Vinohradech – park Grébovka

Park inspirovaný italskou renesancí nabízí kromě unikátních výhledů na Prahu i posezení v půvabné vinárně Viniční altán uprostřed rozsáhlých vinic či v zahradní kavárně Pavilon Grébovka s unikátní replikou původní historické kuželkové dráhy ze 70. let 19. století.
Praha 2, Praha

Kino Pilotů ve Vršovicích

Obnovené vršovické kino, jehož historie se začala psát už na začátku 20. století.
Praha 10, Praha

Gröbeho vila – letní sídlo podnikatele Moritze Gröbeho v Praze

Dvoupatrová novorenesanční vila na Praze 2 postavená na náhorní rovině nad údolím Botiče je nápadnou dominantou při pohledu od Vršovic a Nuslí. Pražský průmyslník Moritz Gröbe byl společníkem firem Lanna a Šebek, které držely prim v železničních spojích, budování tratí a produkci železa v Čechách.
Praha 2, Praha

Modrý tygřík – centrum rodinných aktivit

Prostřednictvím našich kurzů a programů se snažíme nabídnout rodičům a jejich dětem radostnou hru ve vodě i na suchu. V naší nabídce najdete plavání od miminek až do 6 let, cvičení rodičů s dětmi, cvičení pro těhotné a maminky po porodu, kurzy, přednášky, hlídání dětí miniškoličku a mnoho jiného.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Anno Domini 1471 – Staročeská žranice s dobovým programem

Tříhodinový dobový program s neomezenou konzumací staročeských jídel a pití. Zážitek s programem – v krčmě Anno Domini 1471 s se přenesete do středověku, dobová hudba a tanečnice, ohnivá show, středověké menu, falešný hráč, věštkyně budoucnosti, to vše v naší středověké krčmě.
Praha 2, Praha

Cukrárna a kavárna Šlágr

Milé a útulné prostředí, zařízené ve stylu let první třetiny dvacátého století, a především podle receptů z kuchařek našich babiček zde upečené domácí zákusky, dorty, ale i bezlepkové dorty a zákusky, též i koláče. Objednat možno též narozeninové a svatební dorty.
Praha, Praha

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Grébovka, neboli Havlíčkovy sady, je rozsáhlý park na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10. Na místě, kde se nyní rozkládá park, se původně nacházely vinice, založené Karlem IV. v druhé polovině 14. století.
Praha 2, Praha

Hostel Czech Inn Praha

Ubytování v krásně zrenovované budově z 19. století nabízí Hostel Czech Inn. V tomto hostelu na hranici Vinohrad si užijete atmosféru nejen tohoto domu, ale i celého okolí.
Praha 2, Praha