Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Dámský budoár
šperky Lada Vosejpková
Šperkařka Lada Vosejpková představí na listopadové výstavě nejnovější kolekci autorských šperků a skleněných objektů. O instalaci, která spojuje umění a interiérový design, se postaral Art on Stage.
Šperkařka Lada Vosejpková představí na listopadové výstavě nejnovější kolekci autorských šperků. Lada pracuje převážně se stříbrem, které zpracovává technikou natavování a patinování. Drahé kameny a polodrahokamy, broušené i surové, jsou v její práci stříbru rovnocenným partnerem. Často však nejsou do kovu jen klasicky vsazovány – některé se ve šperku pohybují, jiné jsou s ním spojeny silonem a jakoby levitují.

V jejích nejnovějších kolekcích najdeme tromlované české granáty, surové vltavíny, kubické zirkony, perly, ale také barvený kaučuk či spékané a lehané sklo. Výstavu doplní autorské skleněné objekty, mísy a svícny.

Novinkou bude i instalace výstavy, která je zároveň první realizací projektu Art on Stage odkaz V instalaci nazvané "Dámský budoár", která si klade za cíl ukázat, jak pracovat s uměním v interiéru, vystoupí šperky a objekty Lady Vosejpkové jako "ART" a nábytek a interiérové doplňky společností LOOOOX, UBUD, COCLEA a INNEX jako "STAGE".

Kubistickou Prahou do domu Diamant – komentovaná procházka

Kubistické stavby v širším centru Prahy patří ke zcela originálním projevům českého umění. Historička umění Markéta Čejková vám přiblíží tři základní období kubistického architektonického stylu a představí budovy postavené pro různé majitele a k různému využití.
Praha 1, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Komentovaná vycházka – Bohémský svět pražských kaváren

Vydejte se s námi po stopách legendárních pražských podniků, nad jejichž kávou a vínem potřísněnými stolky trávily své dny celé generace pražských umělců a snažily se přivábit svou múzu.
Praha 1, Praha

Komentovaná vycházka – Bohémský svět pražských kaváren

Vydejte se s námi po stopách legendárních pražských podniků, nad jejichž kávou a vínem potřísněnými stolky trávily své dny celé generace pražských umělců a snažily se přivábit svou múzu.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Galerie KusKovu

Galerie KusKovu v Praze ve své stálé expozici prezentuje umělecké předměty, šperky a užité umění z kovu a jeho kombinací s rozličnými materiály. KusKovu představuje díla a kousky převážně českých výtvarníků, uměleckých kovářů a šperkařů, ať již zkušených, nebo začínajících.
Praha 1, Praha

Cryo Life v Praze

Centrum relaxace a regenerace organismu se zaměřením na kryoterapii a floating, které se nachází přímo v centru Prahy. Nabízí celotělovou i lokální kryoterapii.
Praha 1, Praha

Muzeum družstevnictví

Muzeum zahrnuje zhruba 300 exponátů rozličného charakteru, přehledně dokladuje vznik, vývoj a proměny, kterými prošlo české družstevnictví od roku 1847 do současnosti.
Praha 1, Praha

Objev město – dětská měststká hra

Zábavná venkovní hra pro celou rodinu.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Harmony

Turistický hotel Harmony*** v Praze nabízí služby jedinečného vstřícného personálu, bohaté snídaně a skvělou centrální polohu.
Praha 1, Praha

Grandior Hotel Prague

Grandior Hotel Prague je 5 hvězdičkový hotel výhodně situován v Prague. Naše vstřícná recepce je připravena vám 24 hodin denně pomoci s jakýmkoliv řešením nebo dotazem.
Praha, Praha

Café Libre – kafíčko v krásném prostředí

Moderní, příjemné a nekuřácké prostředí pro odpočinek, zábavu a uvolnění.
Praha 1, Praha

Gastronomie i odpočinek v pasáži U Hájků v Praze

Celý komplex pasáže U Hájků propojuje budovy stojící v ulicích Na Poříčí 42 a Na Florenci 29 v Praze. Vznikla tak naprosto unikátní gastronomická a odpočinková zóna uprostřed rušného města. Využít můžete služeb kongresového centra, lázní, butiků i ubytování.
Praha 1, Praha