Úvod > Co chcete dělat? > Cryo Life v Praze
Životní styl

Cryo Life v Praze

Centrum relaxace a regenerace organismu se zaměřením na kryoterapii a floating, které se nachází přímo v centru Prahy. Nabízí celotělovou i lokální kryoterapii.
Celotělová kryoterapie je proces působení nízké a extrémně nízké teploty na tělo (nižší než –110°C). Takové intenzivní zchlazení vyvolává v organismu řadu zajímavých fyziologických změn. Receptory pokožky vnímají obdobné zchlazení jako nebezpečí a vysílají do mozku signál, který následně spouští veškerou obranyschopnost organismu a mobilizuje mechanizmus jeho regenerace.

Terapie trvá pouhé 2 až 3 minuty. Během tak krátké doby nedochází k podchlazení organismu, avšak silné zchlazení pokožky přispívá ke zlepšení krevního oběhu, aktivuje nervovou, imunitní a endokrinní soustavu, čímž snižuje bolest a záněty, omlazuje, zlepšuje náladu, tělesný a psychický stav.

Lokální kryoterapie je proces využívající působení proudu vzduchu zchlazeného do extrémně nízkých teplot (-30 až – 60°C) na určité problémové části těla, například záda, krk, ramenní klouby, lokty, zápěstí, kolena či kotníky. Léčba chladem je vhodná ke snížení bolesti, odstranění zánětů a otoků různého původu, například následkem úrazu, pohmožděnin, náročného tréninku či dokonce operací a chronických onemocnění.