Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Czech Space Week
Výstavy

Czech Space Week

Akce potrvá od 28. listopadu do 2. prosince 2022 a nabídne bohatý program pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a ostatní fanoušky vesmíru. Festival oslaví úspěchy českých firem podnikajících v kosmickém průmyslu a představí novinky, které hýbou kosmickým odvětvím v České republice
Výstava má za cíl představit mimo jiné Czech Space Team, který má ambice sdružit aktivní hráče z řad státní sféry, kteří chtějí společnými silami posouvat kosmické aktivity kupředu a aktivně se zasazovat o jejich podporu a rozvoj. Hlavním úkolem Czech Space Teamu je pomáhat s úspěšnou realizací Národního kosmického plánu se zajištěním vysoké úrovně povědomí o kosmických aktivitách, a to zejména z pohledu jejich významu a přínosů pro jednotlivce i celou společnost. Již zmíněný Czech Space Week je hlavní akcí, kterou Czech Space Team každoročně organizuje.

Výstava má totiž podobu patnácti panelů, na kterých můžou návštěvníci vidět, kromě úspěchů České republiky na kosmických misích, také vesmírné úspěchy těchto firem. Výstava je otevřená a přístupná všem návštěvníkům po celou dobu konání ESW.

V rámci akce proběhne také bohatý doprovodný program, mezi kterými nebudou chybět panelové diskuze na téma Space Together se zástupci kosmických agentur z celého světa či Building Lunar Economy, která se bude věnovat dopadům a příležitostem mise LUGO, která se má v roce 2030 vypravit k Měsíci.
 

Listopad ve znamení Czech Space Weeku

Společnost TRL Space Systems se stala generálním partnerem Czech Space Weeku. Zakladatel a ředitel společnosti Petr Kapoun se na Czech Space Weeku aktivně podílí již od roku 2018. Hlavními partnery jsou letos tři firmy – ATC Space, Honeywell a OHB Czechspace, mezi partnery se představí Advacam, CGI, Czech Space Alliance, Groundcom, Huld, Stratosyst, VZLÚ a Uneeqly. Kromě průmyslových firem Czech Space Week opět podpoří Hvězdárna a planetárium Brno a Planetum (Planetárium Praha).

Provozovatel

Výstaviště Praha Holešovice

U Výstaviště
Pavilon C - v Křižíkových pavilonech
170 00 Praha 7
WWW:
https://www.czech...
GPS:
50,107734 14,428659
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Metronome Prague 2023 – hudební festival v Praze

Fanoušci dobré a progresivní muziky si už nyní mohou poznamenat termín, kdy se uskuteční šestý ročník festivalu Metronome. Příští Metronome Prague tedy proběhne, a věříme, že s plnou parádou, 22. – 24. června.
Praha 7, Praha

Vánoční dílna pro děti

Potřebujete v předvánočním shonu trochu času pro sebe? Přiveďte k nám na Střídačku své ratolesti, zabavíme je kreativním tvořením a vy si zatím můžete oběhnout vánoční nákupy nebo si prostě jen udělat chvilku volna.
Praha 7, Praha

Výstava Nikola Tesla

Z Bělehradu do Prahy přijíždí unikátní výstava o geniálním vědci, jehož vynálezy nás dodnes provází každodenním životem. Chcete vidět naživo, jak pracuje věhlasný Teslův transformátor? Dokážete si představit, jak funguje elektrárna, která zkrotila Niagarské vodopády?
Praha 7, Praha

Noční prohlídka v Mořském světě

Mořský svět je ideální místo pro prožití rodinného výletu. A to nejen ve dne, ale také večer! Každý poslední pátek v měsíci se zde koná noční prohlídka!
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Pavilon s bitvou u Lipan na Výstavišti Holešovice

Kruhový pavilon v dolní části areálu Výstaviště skrývá pozoruhodné dílo českého malíře Luďka Marolda z let 1897–1898. Jedná se již o druhou kruhovou stavbu v areálu Výstaviště, která vznikla pro Výstavu architektury a inženýrství po vzoru předešlého Pavilonu českých turistů.
Praha 7, Praha

Workout a fitness hřiště na Výstavišti

Workout a fitness hřiště je nově otevřené veřejné hřiště na Výstavišti v Praze. Ke cvičení se využívá pouze váha vlastního těla. Cviky jsou prováděny na ocelových konstrukcích a většina z nich vychází ze základních prvků.
Praha 7, Praha

Lanové hřiště na Výstavišti

Na Výstavišti v Praze vyrostlo nové lanové hřiště, které dětem nabízí šplhací plošinu, balanční stezku a další lanové prvky a sítě.
Praha 7, Praha

Tiskárna na Vzduchu – kulturní bar ve Stromovce

Tiskárna na Vzduchu je jedinečný prostor otevřený široké veřejnosti. Místo, v němž se kloubí zájem o kulturu, zábavu a aktuální veřejné dění. Jsme letní kulturní klub ve Stromovce. Podporujeme příjemný život v Praze a spojujeme ty, kteří chtějí být jeho součástí.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Griloviště na Výstavišti

Vůně grilovaných dobrůtek, přátelský pokec s přáteli a nádherná zeleň všude okolo. Nezní to báječně? Tohle všechno (a dokonce i mnohem víc) si můžete dopřát na jednom z nejnovějších piknikových míst v Praze, na holešovickém Výstavišti.
Praha 7, Praha

Hotel Expo v Praze

Hotel Exo se nachází přímo v sousedství pražského Výstaviště a Tipsport Arény.
Praha 7, Praha

Individuální kurzy vaření ve Studiu Cesta ke změně v Praze

Ve Studiu Cesta ke změně v pražských Holešovicích si můžete objednat kurzy zdravého vaření pro 1 až 3 účastníky. Kurzy nemají pevně stanovené téma, to si zvolíte přímo vám na míru – můžete se naučit připravovat vegetariánskou kuchyni, bezlepkové pokrmy a další specifická či sezónní jídla.
Praha 7, Praha

Restaurace Vozovna ve Stromovce

Zahradní restaurace Vozovna Stromovka se nachází v prostoru Královské obory Stromovka v Praze 7. Své prostory ji propůjčila původní vozovna tramvají, která zde stála až do 30. let minulého století.
Praha 7, Praha