!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Bonjour Brno 2020
Bonjour Brno 2020
"> Bonjour Brno 2020
11.9.
13.9.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Bonjour Brno 2020

Kdy 11. září 2020 – 13. září 2020
Letos oslavíme 26. ročník festivalu francouzské a frankofonní kultury Bonjour Brno.
26. ročník festivalu Bonjour Brno zahájí v pátek 11. září v 18.00 koncert francouzsko-česko-slovenské kapely Les Gars d'en bas. Uskuteční se na venkovní terase Berglova paláce (Muzejka) na rohu ulice Lidické a Moravského náměstí.

Zářijový program

V neděli 13. září se od 11.00 uskuteční pétanquový turnaj v parku Lužánky, který už neodmyslitelně patří mezi tradiční akce francouzského festivalu. Ve dnech 14. až 16. září poběží v Kině Art francouzské filmy, a to nejen novinky, ale i filmové „klasiky” s Jean-Paulem Belmondem nebo Howardem Vernonem. V sobotu 19. září si přijdou na své milovníci francouzské kuchyně, vína a hudby. V Otevřené zahradě proběhne akce Francouzská gastronomie a poezie, která nabídne čtyřchodové menu v podání francouzského šéfkuchaře François Bouilleta. O hudbu se postará jeden z našich nejzkušenějších dýdžejů a průkopník freestylového hraní DJ Liquid A. Ve čtvrtek 24. září se pak můžete v Moravské zemské knihovně setkat s mladou česko-francouzskou překladatelkou Ninou Hamalcik, která se věnuje dětským knížkám a právě pobývá na rezidenci Českého literárního centra v Brně. Účastníci besedy Bonjour, dětská knížko! se mj. dozví, jak se píšou, překládají a vydávají knihy pro děti ve Francii a v Česku.

Vybere si každý

Pestrý program festivalu bude pokračovat i během října a skončí 12. listopadu setkáním s překladatelkou Annou Kareninovou.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 14. 9. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Cohiba Club Conti v Brně

Cohiba Club Conti v Brně

Brno, Jižní Morava
Café Atlas

Café Atlas

Brno, Jižní Morava