Bobby Sparks
Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Bobby Sparks II je mužem velmi solidního funkového zvuku – často žádaný, když jde o to, aby na soulové pódium nebo do jazzového studia přinesl pořádnou porci ostrosti.
Klávesista, skladatel, aranžér a konceptuální umělec Bobby Sparks, známý spoluprací s takovými jmény jako Snarky Puppy, Lizz Wright, Marcus Miller, John Scofield a především Michael League a mnoha dalšími
Sparks se narodil v roce 1973 v texaské Corsicaně v hudební rodině a už v šesti letech hrál na varhany v baptistickém kostele Sixth Avenue. "Moje matka byla v kostele varhanicí a klavíristkou, takže mi ukázala všechny populární církevní písně té doby," vzpomíná. "A pak můj otec prosadil jazz. Byl to trumpetista a čistokrevný bebopista. Jeho oblíbeným trumpetistou byl Dizzy Gillespie, ale miloval také Sonnyho Stitta, Sonnyho Rollinse, Dextera Gordona a Counta Basieho, takže jsem vyrůstal na této hudbě. Později mě seznámil s Milesem Davisem a hrál mi Kind of Blue. Seznámil mě také s Jimmym Smithem a Jimmym McGriffem, a tak jsem se naučil hrát na varhany. Můj táta byl také velkým fanouškem Alberta Kinga, Alberta Collinse, B.B. Kinga a Freddieho Kinga. Díky němu jsem se také začal zajímat o blues."

Po střední škole studoval Sparks hudbu na Eastfield College v Mesquite nedaleko Dallasu. V té době se seznámil s gospelovou skupinou Kirka Franklina a připojil se k ní. V letech 1992-2005 působil jako Franklinův hudební ředitel, koncertoval a podílel se na albech Kirk Franklin & the Holy Family (1993), Nu Nation Project (1998) a mistrovském díle The Rebirth of Kirk Franklin (2002). Sparks je vyhledávaným sessionovým hudebníkem, spolupracoval s gospelovými osobnostmi, jako jsou Fred Hammond, CeCe Winans a Donnie McClurkin, a také s umělci z oblasti jazzu a R&B, jako jsou Herbie Hancock, George Duke, Lalah Hathaway, Kirk Whalum, Les McCann, Natalie Cole a Nancy Wilson. Byl klíčovým členem funk-jazzové skupiny RH Factor trumpetisty Roye Hargrova a podílel se na albech Hard Groove (2003), Strength (2004) a Distractions (2006). Od roku 2016 je Sparks stálým členem uznávané jamové kapely Snarky Puppy, s níž vystupuje na albu Culcha Vulcha, které v roce 2016 získalo cenu Grammy, a na připravovaném albu Immigrance z roku 2019. Na jeho prvním albu Schizophrenia: The Yang Project z roku 2019 se podíleli Hargrove, Marcus Miller, Michael League ze Snarky Puppy a mnoho dalších.  S kapelou Snarky Puppy vystoupil v pražské Lucerně v říjnu 2022 v rámci Prague Sounds/Struny podzimu.

Pražský Opičák 2024

V rámci boulderových závodů pro děti Pražský opičák budou mít závodníci v každé kategorii jednu hodinu na přelezení závodních cest. Do výsledků se počítá deset nejtěžších, tedy nejvýše bodovaných přelezených cest, které jsou barevně rozlišené podle obtížnosti.
Praha 5, Praha

Sraz vozů značky DeLorean v Andělském pivovaru

Sraz vozů značky DeLorean, který pořádáme ve vnitrobloku pivovaru.
Praha 5, Praha

Smíchovem po stopách zahrad a letohrádků

Dříve než tuto čtvrť ovládl průmysl, býval Smíchov malebnou oblastí šlechtických letohrádků a udržovaných zahrad. Do dnešních časů se z nich sice zachovaly pouhé zlomky, přesto je však možné naleznout ve zdejších ulicích překvapivé množství zeleně a v ní ukrytých památek.
Praha 5, Praha

Ptačí hodinka aneb Sčítáme ptáky na krmítku!

Česká společnost ornitologická zve i letos širokou veřejnost k pozorování a sčítání ptáků na krmítkách během tzv. Ptačí hodinky. Program nazvaný Ptačí hodinka je určený všem zájemcům o přírodu a ptačí dění v jejich okolí.
Praha 5, Praha

Sportovní den

Areál ZŠ a MŠ Barrandov, Chaplinovo náměstí.
Praha 5, Praha

Marek Menšík

Obrazy, které vznikají jako básničky, příběhy a vyprávění o ženách, autech, letadlech a vášních mezi mužem a ženou. Možná tak by se dala popsat výstava obrazů Marka Menšíka známým pod pseudonymem MARDA. Až po bližším "ohledání" děl zjistíte možná něco úplně jiného...
Praha 5, Praha

Ostblock Cooperative – North Bohemian Quartet

Mladí ladí v květvnu v Jazz Docku rakouskou kapelu Ostblock Cooperative a North Bohemian Quartet ze severu Čech.
Praha, Praha

Jakub Tököly Trio

Pianista a skladatel Jakub Tököly patří mezi nejvýraznější jazzové osobnosti své generace.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Futurum Music Bar v Praze

Futurum Music Bar je podnik s okouzlujícím designem, dobrým zvukem a soudobou atmosférou. Rozhodně stojí za návštěvu!
Praha 5, Praha

Galerie Jiří Švestka

Galerie Jiří Švestka je přední česká soukromá galerie se zaměřením na mezinárodní moderní a současné umění, která klade důraz na představení mladých českých umělců globálnímu publiku.
Praha 1, Praha

Wellness Centrum Radlice

Pohodová sportovní atmosféra na vás čeká ve Wellness Centru Radlice v Praze. Na své si zde přijde každý, kdo vyznává wellness a chce být fit. Vyzkoušet můžete aerobic, pilate, kryokomoru vacu, fitness nebo Solar studio.
Praha 5, Praha

Jak se točí film – základy filmové režie

Divadelní a filmová společnost Zity Kabátové se sídlem na Barrandově pořádá semináře, které jsou určeny pro všechny, co mají zájem blíže se seznámit s filmovou tvorbou. Kurzy jsou určené široké veřejnosti především studentům od 12 let a dospělým v oblasti divadelní a filmové tvorby.
Praha 5, Praha

Andělín – péče a zábava pro vaše děti

Nabízíme péči o děti v době, kdy se jim nemůžete věnovat, nebo si chcete od rodičovských povinností odpočinout. Připravíme zábavné prostředí pro děti na svatbě, narozeninovou oslavu, nebo dětský koutek na firemní party. O děti pečujeme s láskou a radostí, jak by se líbilo nám, být na jejich místě.
Praha 5, Praha

Švandovo divadlo na Smíchově

Švandovo divadlo na Smíchově je scénou hlavního města Prahy a moderním evropským kulturním centrem živých umění. Jeho repertoár tvoří především inscenace stálého činoherního souboru a další produkce, jež se dělí do pravidelných programových cyklů věnujících se různým žánrům a disciplínám.
Praha 5, Praha

Kostel svatého Jakuba Staršího – pohřebiště Přemyslovců na Zbraslavi

Kostel svatého Jakuba Staršího v Praze na Zbraslavi umožňuje prohlídky kostela s hrobkami Václava II., Elišky Přemyslovny a dalších Přemyslovců.
Praha 5, Praha

RC Andílek – kurzy pro rodiny s dětmi

Kurzy pro rodiče a děti od 3 měsíců do 7 let. Chceme rodičům umožnit, aby čas trávili aktivně, činorodě a získali nové sociální kontakty, nabyli nové dovednosti, sdíleli své zkušenosti a udrželi si optimistický přístup při péči o děti.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Mamaison Hotel Riverside

Hotel svým elegantním ubytováním, kouzelným výhledem a špičkovým zázemím nabízí pobyt ve stylovém a historickém prostředí. Mamaison Hotel Riverside nabízí ideální ubytování pro klienty z oblasti pracovní i rekreační turistiky v moderní pražské části Smíchov.
Praha 5, Praha

Café Savoy v Praze

Na břehu Vltavy, nedaleko Kampy a úpatí Petřína, najdete restauraci a kavárnu Café Savoy ze známého řetězce Ambiente. Vedle široké nabídky zákusků a snídaní zde dostanete i mnoho specialit převážne francouzské kuchyně. Počátky Café Savoy sahají do konce 19. století.
Praha 5, Praha

Daily lunch menu – obchodní oběd v restauraci Costa Praga v NH Prague

Unikátní moderní Hotel NH Prague se skládá ze dvou oddělených budov spojených lanovkou a obklopených bohatou zelení. Hotel nabízí kromě ubytování služby restaurace a fitness centra.
Praha 5, Praha

Fortel Smíchov

Prostředí poskytující hostům příležitost pro setkávání s přáteli jak přes den, tak i během večera, pro sdílení zážitků, pro konzumaci netradičního pojetí moderní gastronomie a to jak v prezentaci, tak i v kombinaci chutí! V prostředí, které vás nadchne.
Praha 5, Praha

Prostě dobrý kafe

Malá a útulná kavárna v Praze na Smíchově, kde mají Prostě dobrý kafe. A nejen to. Čerstvě praženou kávu si koupíte i domů a k ní vše potřebné pro její kvalitní přípravu.
Praha 5, Praha

Thajská restaurace RattanaKosin v Praze

Thajskou restauraci RattanaKosin naleznete nedaleko Anděla. Interiér vás okouzlí a stejně tak chutě autentické asijské kuchyně, která si zakládá na tradici, ale zároveň umí být i moderní.
Praha 5, Praha

Kavárna Stará škola – Praha 5

Navštivte kavárnu Stará škola na pražském Smíchově. Místo, kde se na chvíli zastaví čas a oživí vzpomínky na nejlepší koláče od babičky. V kavárně Stará škola vám připraví výběrovou kávu a upečou i naservírují domácí buchty, koláče i bábovky výhradně senioři.
Praha 5, Praha

Dhaba Beas

Dhaba Beas je síť vegetariánských a veganských samo-obslužných restaurací vycházející hlavně z tradiční indické, thajské, vietnamské a české kuchyně.
Praha 5, Praha