!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Autokino Strahov
Autokino Strahov
"> "> ">
12.5.
30.9.
+ Přidat foto
Festivaly

Autokino Strahov

Kdy 12. květen 2020 – 30. září 2020
Vydejte se do autokina u strahovského spartakiádního stadionu. Autokino Strahov bude v současné chvíli největším v Praze, a to s kapacitou pro 120 automobilů.
Diváci budou moci nasávat jedinečnou atmosféru každý den od 21 hodin. Zahajovací projekci obstará Temný rytíř Christophera Nolana, velkofilm jako stvořený pro postapokalyptickou scenérii stadionu Strahov, rozlohou největšího stadionu na světě. Promítat se bude kvalitním DCI projektorem SONY s maximálním rozlišením až 4K na plátno o velikosti 13 x 6 metrů, které je umístěno na originálním podstavci složeném z 9 lodních kontejnerů. Kromě filmových projekcí se zde během léta uskuteční různorodé kulturní akce.
 
Program kina v dramaturgii Aerofilms nabídne na prvních deset dní řadu divácky oceňovaných snímků. Kromě zahajovacího velkofilmu Temný rytíř se diváci mohou na feel good tituly jako stvořené do prostředí autokina – Dannyho parťáky Stevena Soderbergha a osobitou francouzskou love story Tenkrát Podruhé režiséra Nicolase Bedose. Naprostou novinkou v českém prostředí bude předpremiéra něžné komedie Malá lež nebo hororový titul Lov o boji o přežití. Nebude chybět ani V SÍTI – nejnavštěvovanější dokument v české historii režisérů Víta Klusáka a Báry Chalupové. Mezi dalšími českými tituly se představí oblíbená komedie Vlastníci, která získala tři České lvy či cestovatelská road movie Afrikou na pionýru. Kvalitní podívanou zajistí DCI projektor SONY. Dočká se tak své druhé šance, protože ještě před pár měsíci sloužil v legendárním žižkovském kině Aero, než byl vyměněn za nový.
 
Autokino Strahov bude promítat denně až do konce září. Mimo filmové projekce areál během letní sezóny uvede různorodé akce.

Autokino Strahov tak během léta vedle filmových projekcí nabídne i živá vystoupení populárních kapel, DJs, cestovatelské přednášky či třeba víkendové denní programy pro rodiny s dětmi jako bleší trh, ochutnávky jídel a dětská divadélka. Od druhé půlky června se kino otevře i pěším, kteří si budou moci vychutnat filmové projekce a další kulturní akce z lehátek umístených přímo před plátnem.

Filmové projekce startují každý den ve 21:30 hodin, nájezd automobilů do areálu je možný od 19:00. Kino doplňuje občerstvení cateringu Adellifood. Diváci si tak mohou přímo na baru objednat svůj oblíbený drink či si přímo do vozidla nechat doručit čerstvě připravený burger z grilu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 10. 6. 2020