Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Art Happening – herecké dílny pro mládež z pražských Vršovic a okolí
Art Happening
Nepravidelné herecké dílny pro mládež od 11 do 18 let z pražských Vršovic a okolí pod vedením zkušených pedagogů a divadelních režisérů z divadelní školy Talent drama studio. Vhodné pro mladé tvořivce, kteří chtějí poznat a zkusit si jak vnímat, všímat si a pracovat s impulzy v herectví a divadle.
TALENT drama studio v pražských Vršovicích organizuje projekt zvaný Art Happening. Jedná se o nepravidelná setkání pro starší děti a mládež (11-18 let). Jde o 9 čtyřhodinových setkání v podkroví Vršovického divadla MANA. Dílny mají kontinuitu, ale fungují i samostatně. Pokaždé se totiž s lektory Erikou a Jirkou zaměří děti a mladí lidé na jiný impulz v dramatické a autorské tvorbě, herectví a divadle. Dílny jsou vhodné pro mladé tvořivce, kteří chtějí poznat a zkusit si jak vnímat, všímat si a pracovat s impulzy v herectví, dramatice a autorském divadle a stát se autentickým tvůrcem, performerem a hercem nebo člověkem, který vnímá věci tvořivě, nově a originálně.

Zaměření dílen:

19.11.2023 – Dílna Hlas jako impulz pro kreativitu: laboratoř hlasu v těle a prostoru, u jednotlivce i skupiny. Individuální i skupinový hlas ve volné dramatické hře a improvizaci. 

16.12.2023 – Dílna Slovo jako impulz pro kreativitu:  laboratoř slova, převzatého textu, přednesu, sdělování textu s ohledem na zpětnou vazbu. Řečové jednání jako součást dialogu. Slovo a text ve volné dramatické hře a improvizaci.

14.01.2023 – Dílna Autorské psaní jako odpověď na impulz: autorské psaní na zadané téma, sdělování a přednes vlastního autorského textu, volná dramatická hra a improvizace s autorským textem. 

27.01.2023 – Dílna Imaginace jako impulz pro kreativitu: představivost jako impulz pro práci s tělem, hlasem, slovem, jednotlivou i skupinovou tvorbou v prostoru. Imaginativní obrazy. Autorské psaní jako odpověď na impulzy z imaginace. Imaginace ve volné dramatické hře a improvizaci.

18.02.2023 – Dílna Zvukové, vizuální a hmatové vjemy jako impulz pro kreativitu: mindfulness a práce s dechem. Cvičení na vnímání, všímání a objevování skrze zvuky, hmat a oční kontakt. Laboratoř zvuků, vizuálních a hmatových vjemů a následná individuální a skupinová zpětná vazba na přijaté a zvědomělé impulzy. Zpracování vjemů do autorských textů a následná volná dramatická hra a improvizace. 

17.03.2023 – Dílna Ticho jako prostor pro zpětnou vazbu: laboratoř ticha a času pro zpětnou vazbu, pro změnu rytmu, energie a výrazu těla, pohybů, dechu, hlasu a následná změna jako výsledek zpětné vazby. Impulzy laboratoře jako součást volné dramatické hry a improvizací. 

14.04.2023 – Dílna Experimentace s Dialogickým jednáním a improvizace: dialogické jednání s vnitřním partnerem, Experimentální Dialogické jednání (ve dvojicích, trojicích, skupinové), zvědomování, diskuze, reflexe. Reflexe jako impulz pro dialogické jednání.

18.06.2023 – Dílna Jevištní autorská tvorba: improvizace a dramatická hra s autorskými texty, možnosti jejich jevištní zpracování, hledání společných obsahů a jednotné jevištní formy k ztvárnění. Dialogické jednání jako možnost pro další hru hledání obsahů a forem a jejich jevištního zpracování.

Kurz háčkování pro začátečníky

Přijďte se naučit háčkovat a vyrobit si včeličku. Na ní se naučíme techniku, kterou pak můžete využít při háčkování nejrůznějších zvířátek a dekorací.
Praha 10, Praha

Kurz – černý textil

Přijďte si nazdobit tričko a tašku v černé barvě. Použijeme nejrůznější razítka, šablony a barvy, které krásně kryjí a jsou vidět na černém textilu.
Praha 10, Praha

Fotografie Ivany Frolíkové z Toskánska a jižní Moravy

Vernisáž výstavy 22.4. v 18:00.
Praha 10, Praha

Křest sbírky básní Michala Brzáka – Tarot s ilustracemi Markéty Anny Kolářové

Zveme na křest sbírky básní Michala Brzáka Tarot. Sbírku doprovázejí ilustrace Markéty Anny Kolářové, která v roce 2021 vydala sadu originálních tarotových karet.
Praha 10, Praha

The Villa Summer Camp – Anglický příměstský tábor pro děti

The Villa Summer Camp je anglický tábor, který nabízí týden plný zábavy. Děti jsou tzv. ponořeny do angličtiny formou hry v menší skupince a aktivně se podílí na komunikaci v rámci celodenního programu.
Praha 10, Praha

Queer film festival Mezipatra 2024

Festival každoročně představí kolem stovky českých i zahraničních filmů s LGBTQ+ tématy a jejich tvůrce a tvůrkyně. Filmy oceňuje odborná porota v rámci prestižní mezinárodní soutěže mezinárodních filmů.
Praha 10, Praha

Apetit piknik v Havlíčkových sadech v Praze

Apetit piknik je gastronomický festival pořádaný časopisem Apetit. Potkávají se na něm čtenáři časopisu, redakce, milovníci dobrého jídla a pití, šéfkuchaři, profesionální prodejci a drobní farmáři i kulináři, kteří své produkty a kuchařský um představují veřejnosti úplně poprvé.
Praha 2, Praha

Kokořínský rychlík

Kokořínský rychlík jezdí z Prahy do oblasti Kokořínska, do městečka Mšeno a zpět každou sobotu, neděli a státní svátek od posledního březnového víkendu do prvního listopadového víkendu.
Praha 10, Praha

Aktivity v okolí

Husův sbor ve Vršovicích

Husův sbor ve Vršovicích je jedním z prvních objektů v Praze, který byl vybudován za použití metody předpjatého betonu.
Praha 10, Praha

Talent drama studio – škola herectví, dramatiky, autorské tvorby a improvizace

Talent drama studio je studiem dramatiky, herectví, autorské tvorby a divadla pro děti, mládež a mladé dospělé z pražských Vršovic a okolí. Hlásíme se k autorskému pojetí studia herectví a divadla na Katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU.
Praha 10, Praha

Extreme-Archery – adrenalinová lukostřelba v centru Prahy

Jako první v ČR přináší Archery game moderní pojetí lukostřelby s certifikovanými molitanovými hroty. A to vše v exkluzivním prostoru přímo v centru Prahy. Extreme-Archery se svým pojetím vrací ke kořenům, kdy luk a šíp představoval jeden z nejspolehlivějších prostředků k vlastní obraně.
Praha 4, Praha

Galerie Vzlet ve Vršovicích

Galerie Vzlet je součástí nového kulturního centra ve Vršovicích. Můžete sem vyrazit na divadlo, koncert, výstavu, přednášku nebo s dětmi na pohádku. Bývalý vršovický biograf Vzlet otevřel galerií novou životní kapitolu.
Praha 10, Praha

Brejlando

Přeneste se na jeviště pražských divadel pomocí virtuální reality.
Praha 10, Praha

Heroldovy sady – Rangherka

Jedná se o nejznámější park ve Vršovicích. Nachází se zde novorenesanční budova Vršovického zámečku, zvaná jako Rangherka.
Praha 10, Praha

Průvodce Prahou

Poznejte Prahu s profesionální průvodkyní s více jak 10letou praxí. Objevujte pražskou historii a architekturu, zajímavé výhledy, průchody a tajemná zákoutí včetně tipů na další procházky i kulturní akce.
Praha, Praha

Adam Masáže Praha – masáže, relaxace, duševní a fyzické uvolnění

Přímo naproti stadionu Bohemians v Praze – Vršovicích, najdete masážní studio ve kterém vám masér s dlouholetou praxí v léčebném zařízení v Mariánských Lázních nabízí své služby na profesionální úrovni.
Praha 10, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Botanica Coffee Truck – království květin a kávy ve Vršovicích

Ve vnitrobloku jednoho z domů na Vršovickém náměstí naleznete příjemné spojení květinářství a kavárny. Ostatně omamná kávová vůně se line do širokého okolí a láká milovníky tohoto moku a krásných květin k návštěvě.
Praha 10, Praha

Kro Vršovice

Kro Vršovice, to je bistro, kavárna i pekárna, kde servírují vše, co máte v Kro nejraději, od rána až do večera.
Praha 10, Praha

Café Jen ve Vršovicích

Populární sousedská kavárna, kam se místní s oblibou vydávají na snídani nebo víkendový brunch. Café Jen je proslulé spoustou domácích dobrot a výběrovou kávou z londýnských pražíren. V létě mají vždycky otevřenou krásnou zahrádku přímo na ulici.
Praha 10, Praha

Řízená zážitková restaurace Benjamin ve Vršovicích

Restaurace Benjamin obnovuje tradice. Je místem s neotřelou kuchyní, kde poznáte svého šéfkuchaře, místem, kde poznáte jeden druhého, místem kde se všichni zákazníci setkají u jednoho stolu a nechají se hýčkat chutěmi regionální české kuchyně.
Praha 10, Praha

Café Sladkovský ve Vršovicích v Praze

Café Sladkovský je vršovická kavárna – bar – restaurace založená v roce 2010 na myšlence spojení dobré kuchyně a veřejných aktivit.
Praha, Praha

Sklep Grébovka na Vinohradech v Praze 2

Vinohrad a vinný sklep umístěný ve vinici je majetkem Městské části Praha 2. Sklep provozují a vinici o rozloze cca 1,6 ha spravují Ing. Iveta Bulánková a Pavel Bulánek. Zde vyrobené víno má titul České zemské víno a pochází z kvalitních hroznů osmi odrůd.
Praha 2, Praha

Restaurant Waldeska

Waldeska se zaměřuje na poctivou českou kuchyni. Nachází se v srdci Vršovic na Koh-i-nooru. Svůj název hrdě nese po jednom z nejvýznamnějších průmyslníků své doby, Jindřichu Waldesovi.
Praha 10, Praha

Kavárna Café V lese

Kavárna s fotogalerií v salónku a hudebním klubem ve sklepení byla otevřena v srpnu 2010 na místě bývalé kavárny Shakespeare.
Praha 10, Praha