Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky Barrandov Studia pro veřejnost
Komentované prohlídky Barrandov Studia pro veřejnost
"> "> ">
9.7.
10.7.
Přidat foto
Barrandov Studio nabízí klíč ke vzpomínkám na největší hity zahraniční i domácí produkce, které prošly rukama českých kostýmních a rekvizitních výtvarníků. Navštivte zákulisí české továrny na sny! Barrandov Studio nabízí komentované prohlídky pro veřejnost vždy o víkendu, v 10:00 nebo 14:00.
Užijte si komentovanou prohlídku výstavního prostoru Filmpoint, filmových ateliérů, areálu Barrandov Studia a exkluzivně také dekorace středověkého města ze 14. století o rozloze 15.000 metrů čtverečních.

Stálá část expozice Filmpoint mapuje historii ateliérů od samých počátků filmařiny na Barrandově, až po její současnost. Návštěvníci na výstavě uvidí výběr dochovaných kostýmních a rekvizitních originálů – např. plesové šaty z pohádky Tři oříšky pro Popelku, prsteny a korunovační klenoty ze seriálu Arabela nebo auto ze sci-fi seriálu Návštěvníci. Technicky založení návštěvníci pak ocení ukázky filmové techniky.

Komentované prohlídky pro veřejnost jsou vždy každou sobotu a neděli, v časech 10:00 nebo 14:00, v českém a anglickém jazyce. Prohlídky začínají ve výstavním prostoru Filmpoint, který se nachází přímo v hlavní budově společnosti Barrandov Studio na Kříženeckého nám. 322/5. Samotný vstup do expozice je pak ve středu hlavní budovy.

Nejbližší zastávkou MHD je stanice „Filmové ateliéry“, kde staví autobus č. 105 a 230.

Vstupenku na prohlídku si na jeden z uvedených časů můžete zakoupit předem na prodejní síti Ticketportal. Při zakoupení na místě nezaručujeme volné místo, z důvodu omezené kapacity skupiny, maximálně 25 osob. Cena základní vstupenky je 300 Kč, zvýhodněné 250 Kč (děti, studenti a senioři) a rodinné 850 Kč (2+3 děti do 15 let).