Úvod > Aktuality > Vyrazte s dětmi do světa filmových pohádek na Barrandov
Vyrazte s dětmi do světa filmových pohádek na Barrandov
"> "> ">
Zážitky

Vyrazte s dětmi do světa filmových pohádek na Barrandov

  • Vydáno29. října 2019
Oblíbená česká pohádka Princezna se zlatou hvězdou letos slaví 60 let od své premiéry! Tuto pohádku mohli diváci poprvé zhlédnout v kinech 18. 12. 1959 a dodnes se těší velké oblibě, tak si jí pojďte spolu s dětmi připomenout na Barrandov. Kostýmy a fotografie z této pohádky jsou k vidění ve výstavním prostoru Filmpoint až do 9. 2. 2020.
princezna se Zlatou hvězdouBarrandov Studio připravilo pro milovníky českých pohádek výstavu Princezna se zlatou hvězdou. Tuto pohádku mohli diváci poprvé zhlédnout v kinech 18. prosince 1959 a navštívilo jí přes 6 milionů diváků. Kostýmy a fotografie z této nezapomenutelné pohádky jsou k vidění ve výstavním prostoru Filmpoint od 17. 8. 2019 do 9. 2. 2020.

Některé rekvizity a kostýmy z této pohádky získaly v roce 2007 statut sbírky kulturního dědictví a staly se tak v roce 2007 součástí Centrální evidence sbírek muzejní povahy při Ministerstvu kultury ČR. Tyto kostýmy a rekvizity patří mezi jedny z nejstarších a nejvzácnějších, které se nám v Barrandov Studiu dochovaly.
 

Stálá expozice Barrandova: Tři oříšky pro Popelku, Arabela i Návštěvníci

Výstava BarrandovV rámci stálé expozice se vám Barrandov Studio představí prostřednictvím kostýmů, rekvizit a dalších kuriozit jak z projektů minulých, tak těch současných. Nechybí plesové šaty z pohádky Tři oříšky pro Popelku, prsteny a korunovační klenoty ze seriálu Arabela nebo auto ze sci-fi seriálu Návštěvníci.

Dále Filmpoint nabízí náhled do zákulisí filmových řemesel, konkrétně do kostymérny, maskérny a dílny, kde vznikají filmové dekorace. Technicky založení návštěvníci pak ocení ukázky filmové techniky. Vstupné pro dospělé je 150 Kč, děti zaplatí 120 korun, rodinné vstupné je za 350 Kč.
Komentované prohlídky Barrandov Studia pro soukromé skupiny

Komentované prohlídky Barrandov Studia pro soukromé skupiny

Barrandov Studio nabízí klíč ke vzpomínkám na největší hity zahraniční i domácí produkce, které prošly rukama českých kostýmních a rekvizitních výtvarníků. Navštivte zákulisí české továrny na sny! Barrandov Studio je otevřeno skupinovým návštěvám v průběhu pracovního týdne.