Úvod > Kalendář akcí > Africké léto v Zoo Brno
Africké léto v Zoo Brno
">
1.6.
29.8.
+ Přidat foto
Festivaly

Africké léto v Zoo Brno

Kdy 1. červen 2021 – 29. srpen 2021
Brněnská zoologická zahrada připravuje tříměsíční „Africké léto“, které představí nejen pestrou kulturu původních obyvatel Afriky, ale i křehkou africkou přírodu a její ochranu.
Festival bude probíhat od června do srpna přímo na Mniší hoře, ve Středisku ekologické výchovy Hlídka na Špilberku i v centru Brna v Radnické ulici.

Červnovou nabídka se zaměří zejména pro školy a v červenci a v srpnu na rodiny s dětmi. Dvě stěžejní akce proběhnou v areálu zahrady. K ukončení školního roku 1. července to bude „Z lavic rovnou do Afriky“ a poslední prázdninový víkend 28. srpna Den adoptivních rodičů.
 
Program Afrického léta nabídne přednášky, workshopy, hudbu, tanec a dalších aktivity spojené s tímto kontinentem. Dozvíte se, jak vypadá africká škola, naučíme vás základy svahilštiny, ochutnáte africké ovoce i africkou kávu a budete moci oslavit svátek žiraf, šimpanzů nebo plameňáků. Děti si budou moci vyzkoušet hru na africké bubny, výrobu masajského náhrdelníku nebo hračky pro surikaty.
 
Součástí léta bude také kino, ochutnávka ugandské kávy nebo výroba hraček pro africká zvířata. Tyto zážitky si bude nutné dopředu rezervovat kvůli omezené kapacitě.

Během Afrického léta si můžete vybrat termín v rámci těchto témat:
7.-13.6. – Jsme jeden kmen – Vysvětlení složité spletitosti vztahu mezi lidmi, zvířaty, rostlinami, životním prostředím, ochranou přírody, zdravím, zemědělstvím, průmyslem atd. Každý jeden aspekt ovlivňuje všechny ostatní.
14.-20.6. – Chudák příbuzný – při příležitosti mezinárodního dne šimpanzů bude celý týden patřit těmto lidoopům. Dozvíte se vše ze života našich nejbližších příbuzných.
21.-27.6. – Jak se žije na vysoké noze – při příležitosti mezinárodního dne žiraf a plameňáků bude téma tohoto týdne zaměřeno na tyto vysoká zvířata.
28.-4.7. – Surikatí objetí aneb ze školy rovnou do Afriky – při příležitosti mezinárodního dne surikat bude téma tohoto týdne zaměřeno na tyto malé predátory. Podkresem bude konec školy a začátek letních prázdnin.
5.-11.7. – Kulhání k ráji – při příležitosti mezinárodního dne populace se tento týden zaměříme na lidskou populaci a jak nehorázně narůstá naše spotřeba. Co musíme udělat, aby spolu žili lidé, zvířata a příroda v harmonii. Podaří se nám někdy dosáhnout takového ráje?
12.-25.7. – Nenašel se Nemo – světová moře a oceány jsou na pokraji kolapsu. Naše chování k těmto prastarým ekosystémům je alarmující a málokdo si uvědomuje, jak silně moře a oceány ovlivňují rovnováhu po celé planetě. Představení letošní kampaně EAZA Which Fish.
19.-25.7. – Africká škola – Zoo Brno hostí ve svém areálu organizaci Bwindi Orphans, která pomáhá africkým dětem studovat a zajistit si tak o něco lepší osud. Dozvíte se, jak organizace funguje, jak to chodí v africké škole, jak spí africké děti, jak vypadá africký školní oběd a další zajímavé informace. Víte, že africké děti můžete podpořit i tím, že si dáte dobrou kávu?
26.-1.8. Africká řemesla – poutavé vyprávění o tom, jak to chodí v Africe. Afrika je velká a rozmanitá, najdete zde špičková vědecká centra i vesnice, které si zachovaly původní ráz a jejíž obyvatelé žijí stejně, jako jejich předci, propojeni s přírodou.
2.-8.8. – Kruh života – jak těsně se ovlivňují lidé, zvířata, rostliny a příroda. Čin každého z nás se šíří jako vlny a ovlivňuje nespočet dalších reakcí.
9.-15.8. -  Kdo je králem zvířat – při příležitosti mezinárodního dne lvů bude celý týden tematicky zaměřen na tyto velké šelmy.
16.-22.8. – Africká kultura – Afrika je rozmanitý kontinent a tento týden bude zaměřen na představení bohaté africké kultury – tance, hudby, umění atd.
23.-29.8. – Velké africké finále – vyvrcholení celé akce Africké léto zakončené naší tradiční událostí – Dnem adoptivních rodičů.
Datum i čas jsou dle domluvy, neváhejte a zamluvte si svůj termín na e-mailové adrese bozkova@zoobrno.cz, nebo na telefonu 606 044 319.

VEČERNÍ PROCHÁZKA PO ZOO S Ozvěnami Ekofilmu
Pouze tři pátky v červnu se můžete zúčastnit speciální večerní komentované prohlídky Zoo Brno zakončené promítáním filmu ve spolupráci s Ekofilmem.

Přijďte si užít neobvyklou procházku večerní zoo po zavírací době, kdy zde vládne absolutní klid a zvířata relaxují. Užijete si noční zoo a uvidíte probouzet se zvířata s noční aktivitou, v tuto dobu se častěji ukazují i plaché druhy zvířat a všechna zvířata jsou v tuto dobu aktivnější. Procházka je doplněna výkladem průvodce, který představí chovaná zvířata, poví zajímavosti z jejich života v přírodě i legrační historky ze života v zoo. Závěr prohlídky je obohacen o promítání filmu s africkou tématikou. Tyto filmy jsou zapůjčeny od Ekofilmu a účast na jejich promítání je zdarma. Filmy jsou promítány v prostorách letního kina v horní části zahrady. Filmy jsou anglicky s českými titulky.

Program:
11.6. – Kalif – film, který vyhrál hlavní cenu na filmovém festivalu Ekofilm, zobrazuje život posledního žijícího severního nosorožce tuponosého Súdána.
18.6. – Archa světel a stínů – unikátní záběry Afriky z 20. a 30. let zkomponované do akčního dokumentárního filmu popisujícího životní dobrodružství manželů Johnsonových.
25.6. – Moře života – filmová tvůrkyně sleduje život v oceánech a divákovi předkládá, jak moc naše chování ovlivňuje mořské tvory i celý ekosystém.
Červnová večerní procházka po zoo s Ozvěnami Ekofilmu – 290 Kč/osoba (max.50 osob), jen pátek, začátek v 18:00, promítání ve Africká třída; termíny 11., 18., 25.6. v 18:00
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Tree House U Jezevce

Tree House U Jezevce

Kuřim, Jižní Morava
Resort Santon Brno

Resort Santon Brno

Brno, Jižní Morava
Cukrárna Aida v Brně

Cukrárna Aida v Brně

Brno, Jižní Morava