Úvod > Co chcete dělat? > Tropické království v Zoo Brno
Tropické království v Zoo Brno
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Tropické království v Zoo Brno

Součástí brněnské zoologické zahrady je i stálá expozice Tropické království, která svým návštěvníkům představuje akvária se sladkovodními i mořskými živočichy, tropické plazy, jako jsou varani, leguáni, krajty, anakonda či mnoho druhů želv. Nechybí však ani šelmy a primáti.
Tropické království vzniklo v brněnské zoologické zahradě přestavbou budovy vivárií roku 1998. V pavilonu najdete želvy obrovské, kočky pouštní a také vzácného ještěra – varana komodského. Oblíbený je také pásovec kulovitý.

Součástí Tropického království jsou také tři mořská akvária s celkovým objemem 5000 litrů vody. Obývají je mořští predátoři murény a perutýni i pestrobarevné ryby, jejichž domovem jsou korálové útesy. Dále jsoui zde k vidění tropické rybky kančík červenohlavý, klaun očkatý, králíčkovec liščí, bodlok pestrý, kolosoma brazilská, perutýn ohnivý, parmovec pyžamový a sapínek žlutomodrý.

Milovníci ještěrů zde spatří čukvalu zavalitou, dracenu guyanskou, kajmánka trpasličího, velké množství leguánů a další tyto plazy, jako je korovec mexický, teju červenavý nebo varan komodský. Tropické království je však také domovem hadů - je zde anakonda velká, dvojjazyčník haitský, hroznýšovci, krajty a korálovka sedlatá. Mezi zdejšími živočichy naleznete i dva druhy žabek - pipu malou a rosnici sinou. Nechybí ani želvy, jako je karetka novoguinejská, orlície bornejská, vousivka pestrá a další tropické druhy.

Překvapením může být v pavilonu výskyt šelem, které zastupují kočka pouštní, kynkažu a margay. Bydlí zde také primáti kosman běločelý, lvíček zlatohlavý, tamarín pinčí či tamarín žlutoruký. Mezi savce zapadají také hlodavci, jako je aguti Azarův, kuandu obecný, osinák africký, vačice krysí a hutie stromová.
Safari výběh v Zoo Brno

Safari výběh v Zoo Brno

Brno, Jihomoravský kraj
Obora Holedná v Brně

Obora Holedná v Brně

Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Tree House U Jezevce

Tree House U Jezevce

Kuřim, Jihomoravský kraj
Resort Santon Brno

Resort Santon Brno

Brno, Jihomoravský kraj
Cukrárna Aida v Brně

Cukrárna Aida v Brně

Brno, Jihomoravský kraj