Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2022
Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2022
"> "> "> "> ">
23.6.
26.6.
Přidat foto
Festivaly

Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2022

Srdečně zveme na nejstarší a největší folklorní festival v Evropě.
Během festivalu se můžete potěšit krásou lidových písní, tanců a krojů ve slavnostním průvodu i v mnoha různých pořadech, zkusit si i tance z cizokrajných koutů světa a společně si zazpívat a zatancovat u lidových muzik. Najdete zde zábavu i poučení, můžete zhlédnout vystoupení nejen našich, ale i zahraničních souborů a seznámit se tak s jinými kulturami. Mnoho diváků se už po léta účastní hodnocení v populární Soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku a někteří z nich si v ní přímo i zatančí. Na každoroční setkání se vždy těší nejenom samotní návštěvníci, ale i desítky účinkujících od nás i ze světa, neboť festival je už tradičně místem setkávání přátel lidových tradic a zábavy.

Festival probíhá nejen na amfiteátrech v zámeckém parku, ale také ve vinohradnickém areálu a před usedlostmi v nedalekém strážnickém skanzenu. Programy komornějšího charakteru zájemci sledují rovněž ve vlastní budově zámku – již tradicí se staly hudební pořady v zámecké expozici lidových nástrojů.

Zahraniční soubory z blízkých i vzdálených zemí vystupují na festivalu už od roku 1957 a každoročně přinášejí divákům nové zážitky svými exotickými kroji, tanci a písněmi.
 
Pro každého návštěvníka je však tím nejcennějším jeho vlastní prožitek, proto je nejlépe přijet do Strážnice a prožít nezaměnitelnou atmosféru festivalu osobně. Jste všichni srdečně vítáni.

Provozovatel

Národní ústav lidové kultury

Zámek 672
Strážnice
696 62 Strážnice
Tel.:
+420 518 306 611
Email:
info@nulk.cz
Email:
festival@nulk.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://festivals...
GPS:
48,907859 17,313115
 
 

Časová náročnost

72,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí