Zvole

Vesničku v srdci Vysočiny znají především ti, kteří se jedou podívat na Šiklův mlýn, a pak samozřejmě obdivovatelé staveb Jana Blažeje Santiniho. Podle jeho návrhu ve Zvoli vyrostl barokní kostel sv. Václava se dvěma věžemi a kopulí se svatováclavskou korunou.

Co musíte vidět ve Zvoli

V místě, kde se protínají silnice od Nového Města na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem a Žďáru nad Sázavou stojí kostel sv. Václava, postavený podle plánů Jana Blažeje Santiniho. Původně středověký chrám poškodil požár a Santini prováděl jeho přestavbu jako součást celého komplexu úprav a dostaveb pro žďárský klášter a opata Vácalva Vejmluvu. Dominantou střechy je lucerna symbolizující knížecí čapku sv. Václava, opata Vejmluvu připomíná písmeno W ve vrcholu štítu západního průčelí.
 

Zábava ve westernovém stylu na Šiklově mlýně

Nejstarší částí zábavního parku Šiklův mlýn je westernové městečko, jímž projíždí vláček Union Pacifik a pořádají se v něm barvitá divadelní představení ve stylu Divokého západu. V areálu najdete i aquapark, zoopark, letiště, rozhlednu, indiánskou vesnici a offroad areál, kde si zajezdíte v bojovém vozidle pěchoty nebo na čtyřkolkách, zahrajte si paintball nebo discgolf. Mezi atrakce Šiklova mlýna patří také Fotopark Krokodýl a stylový strašidelný zámek Draxmoor v nedaleké Dolní Rožínce.
 

Z bystřického ráje na pohádkový hrad

Děti zabavíte také v Centru Eden v Bystřici nad Penštejnem, jehož součástí je Panský dvůr, pivovar, Horácká vesnice, jízdárna, ekopavilon i obchod s produkty z vlastní farmy. Pravidelně se tu pořádají hojně navštěvované akce, plné zážitků a dobrot. Ve stejném městečku objevíte také koupaliště, lanové centrum a další zajímavosti, jinak je krajina kolem Zvole ideální pro rozmanité cyklistické i pěší výlety. Nesmírně oblíbeným cílem je pohádkový hrad Pernštejnvyhlídkou Mařenčino loubí.
Zobrazit celý popis

Aktuality z města

Víkend bude na Šiklově mlýně ve znamení motorkářského šílenství
16. říjen 2018 12:30

Víkend bude na Šiklově mlýně ve znamení motorkářského šílenství

Zvole
Předposlední říjnový víkend 20. a 21. října bude na Šiklově mlýně ve Zvoli nad Pernštejnem určen motorkářům, jejich rodinám a také všem fanouškům. Proběhne zde poslední závod sezóny „MČR Enduro Open 2018“. Opět vás čeká úžasná podívaná na ty nejlepší jezdce. Pády ani odvážné sjezdy rozhodně nebudou chybět.
29.12.
1.1.
Silvestrovský pobyt v Šiklandu

Silvestrovský pobyt v Šiklandu

Zvole, Vysočina
30.12.
1.1.
Silvestrovská pařba v Šiklandu

Silvestrovská pařba v Šiklandu

Zvole, Vysočina

Ubytování a restaurace