Úvod > Co chcete dělat? > Přírodní aquapark na Šiklově mlýně
Přírodní aquapark na Šiklově mlýně
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Přírodní aquapark na Šiklově mlýně

Koupací biotop se nachází v areálu westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem. K čistění vody se nepoužívají chemické přípravky, ale k odstraňování nežádoucích látek dochází pomocí přirozených biologických procesů působením mikroorganismů a vodních rostlin.
Křišťálově čistá voda přírodního aquaparku láka k osvěžení v horkých dnech. Přírodní aquapark Šiklův mlýn je postaven jako dvoukomorový s oddělenou koupací nádrží a biologickou lagunou osázenou rostlinami. Pomalým průtokem vody biologickou lagunou dochází k odběru živin a dalších látek, které jsou tam přiváděny z koupací nádrže. Zpět do koupací nádrže se samospádem vrací voda již biologicky upravená. Voda v přírodním koupacím biotopu je plná života a při správném vedení a údržbě jsou vyloučeny alergenní dopady na koupající, které jsou jinak docela běžné v chemických bazénech.

Biotop je napájen vodou z vlastní vrtané studny, která kvalitou odpovídá svému využití. Užitnou část koupacího biotopu tvoří vlastní koupací nádrž a brouzdaliště pro děti. Voda bývá průhledná téměř po celou koupací sezónu, je zásaditého charakteru a bez viditelného znečištění. Od zahájení provozu nebyla mikrobiologicky znečištěna a výskyt sinic nebyl rovněž zaznamenán.

Součástí biotopu je vodní atrakce – divoká řeka nebo tobogán. Koupací biotop má i svoji mělkou část, která slouží jako brouzdaliště pro malé děti. Přímo u koupacího biotopu jsou venkovní sprchy a převlékárna. WC jsou k dispozici v sousedícím kempu. Návštěvníci mají možnost zapůjčení lehátek ke slunění.
 

Co v aquaparku Šiklův Mlýn najdete?

  • vodní nádrž s plynulým vstupem do vody
  • dětské brouzdaliště
  • divokou řeku
  • lehátka, slunečníky
  • sprchu
  • megatrampolínu, vodní trampolínu
  • skákací hrad, pískoviště se skákacími míči
  • obchůdek a občerstvení „U Lachtana“

Ubytování a restaurace v okolí