Bučovice

Jsme jediný zámek, kde zajíci běhají i po stropě, láká k výletu do Bučovic pozdně renesanční stavba s renesanční zahradou, hradební zdí a vodním příkopem. A nemusíte zůstat jen tady, protože město leží na svazích Ždánického lesa, protkaného sítí cyklostezek a značených turistických tras.

Bučovice a zdejší pověstní zajíci

Bučovický zámek s arkádovým nádvořím je unikátní stavbou italské renesance severně od Alp. Projektoval jej Jacopo de Strada, historik, architekt a také správce uměleckých sbírek tří habsburských císařů. Pozadu nezůstává ani výzdoba interiérů v čele se Zaječím pokojem. V převráceném světě, v němž zajíci převzali vládu nad světem, si prohlédnete útok zaječí jízdy proti lidské pěchotě, bitvu zajíců se psy, oslavy zaječího vítězství, lov lidí i hostinu královského zaječího páru.

 

Bučovice a lampiony

V centru města si prohlédněte původně barokní, klasicistně upravený kostel Nanebevzetí Panny Marie a kubistický Obecní dům, v němž sídlí Městský úřad. Ve východní části Bučovic objevíte židovský hřbitov, pro volný čas slouží plavecký bazén na Školní ulici a sportovní areál v Hájku, jehož součástí jsou tenisové kurty, fotbalové hřiště a letní vyhřívané koupaliště. A mimochodem, víte, že z roku 2003 si Bučovice odnesly zápis do knihy rekordů za největší počet lampionů na náměstí?
 

Z Bučovic do přírody

Jižně od Bučovic se zvedají svahy Ždánického lesa. Nadmořská výška nejvyššího vrcholu U Slepice (437 m) napovídá, že jde o místa ideální pro nenáročné cyklistické i pěší výlety. Pro Ždánický les i nedaleké Chřiby jsou typické rozlehlé bukové lesy, zříceniny starých hradů, pískovcové skály, větrné mlýny, mystická hradiště a památky z dob Velkomoravské říše. K nejzajímavějším místům patří zaniklá středověká osada Konůvky, objevená po dlouhých staletích až v šedesátých letech minulého století.
 
Zobrazit celý popis

Informační centra

Aktuality z města

Zámek Bučovice láká na květinovou výstavu
27. březen 2019 10:30

Zámek Bučovice láká na květinovou výstavu

Bučovice
Tak jako v minulých letech i letos se na mnoha zámcích a hradech během sezóny setkáte s krásnou květinovou výzdobou. Jednou z nich je i výstava Růže pro pavího krále v reprezentačních sálech zámku Bučovice. Ke zhlédnutí v zámeckých pokojích bude od 30. března do 7. dubna 2019.
1.8.
4.8.
Filmové léto na zámku

Filmové léto na zámku

Bučovice, Jižní Morava
22.9.
Koncert na zámku Bučovice

Koncert na zámku Bučovice

Bučovice, Jižní Morava
15.12.
OctOpus Vocalis

OctOpus Vocalis

Bučovice, Jižní Morava

Pojeďte na výlet