Úvod > Aktuality > Zimní sezóna 2017/18 přinese řadu novinek

Zimní sezóna 2017/18 přinese řadu novinek

Vydáno 2. listopadu 2017 Zimní sporty
Už se nemůžete dočkat, až napadne první sníh a vyrazíte na hory? Přestože loňská zima nebyla k zimním sportům příliš příznivá, české zimní areály jsou na letošní sezónu 2017/18 perfektně připraveny a chystají pro lyžaře řadu novinek, slev a zajímavostí. Portál Kudy z nudy vám poradí, kde mají rozšířené sjezdovky, kam vyrazit s dětmi nebo kde se nemusíte bát nedostatku sněhu.

V Rokytnici se otevře Skialpinistické centrum – první svého druhu

Ski RokytniceSkiareál Rokytnice nad Jizerou na svých svazích letos otevře nové testovací centrum skialpinismu, které zahrnuje půjčovnu speciálního vybavení, testování i pět speciálních tratí všech úrovní obtížnosti, z nichž dvě využívají také přepravu lanovkou. K tomu bude k dispozici zkušený horský vůdce, který se začátečníky zvolenou trasu absolvuje. Zaryté lyžaře sjezdaře jistě zláká VIP testovací centrum Rossignol s nejnovějšími modely lyží doplněné profesionálním ski servisem s produkty značky Swix.
 
Druhým rokem funguje v Rokytnici slevový program RokyPASS plným výhod jako jsou slevy v gastro zařízeních, půjčovně, ski servisu nebo dětském koutku. Letos bude ve středisku Horní Domky zprovozněn oblíbený pojízdný pás pro děti. Lyžaři, kteří si chtějí užít lyžovačku bez automobilu, mohou využít skibusy z Prahy a dalších lokalit. Celodenní skipas ve skiareálu Horní Domky v hlavní sezóně (1.1.-3.2.) vyjde pro dospělého na 650 Kč (při nákupu online 620 Kč), ve vedlejší sezoně (do 24.12. a od 5.3.) na 550 Kč a v rámci top sezony (25.12.-31.12. a 4.2.-4.3.) stojí 720 Kč. Děti do 6 let mají stále jízdné zdarma. 
 

Nová lanovka v Černém Dole

SkiNová odpojitelná čtyřsedačková lanovka Family Express v Černém Dole (cca 1000 m) stojí v trase původní lanovky U lomu. Je zhruba o 300 metrů delší a díky tomu bylo možné prodloužit i přilehlé sjezdovky. Zejména pro rodiny s dětmi bude areál v Černém Dole ideální. Rozšíří se tu počet sjezdovek a vznikne tu dětská výuková lokalita patřící k největším v Česku.
 
Kromě nové lanovky, delších sjezdovek a zvětšené výukové lokality se lyžaři v Černém Dole mohou těšit ještě na jednu novinku. V areálu bude nově působit oficiální lyžařská škola a půjčovna SkiResortu – SkiResort Live. Dětem a začátečníkům budou sloužit dva pojízdné koberce a vlek. Areál disponuje širokými a mírnými sjezdovkami. Letos tu bude možné lyžovat na 8,5 kilometrech z celkových 44 km sjezdovek SkiResortu Černá hora - Pec. Parkování přímo u sjezdovek je v areálu zdarma. 
 

Rychlejší přejezd mezi areály Černá hora a Pec pod Sněžkou

Ski Černá horaStejně jako v předchozích sezónách i letos můžete přejet na lyžích a rolbou SkiTour mezi areály Černá hora a Pec pod Sněžkou. Pro cestu zpět z Pece pod Sněžkou do Janských Lázní či až do Černého Dolu bude možné nově využít zrychlený skibus nazvaný jako SkiTour Express, který zastaví jen ve Velké Úpě u lanovky, v Janských Lázních u kabinky a následně v Černém Dole ve skiareálu. Ten zkrátí dobu přepravy autobusem zhruba o třetinu. Z Pece doJanských Lázní stihne SkiTour Express cestu za 22 minut. Až do Černého Dolu se dostane za 37 minut.
 

Špindl nezdražuje a prodloužil sjezdovku na Mísečkách

Špindlerův MlýnVe Skiareálu Špindlerův Mlýn letos nedochází k navýšení ceny skipasů. V TOP sezoně lyžaři zaplatí  za celodenní lyžování opět 890 korun. Ušetřit můžete, pokud si zakoupíte skipas přes internet (Gopass), kde lístek pořídíte za 850 Kč.

Lyžaře potěší nová čtyřsedačková lanovka Horní Mísečky – Medvědín. Tedy není úplně zbrusu nová, jedná se o starší lanovku z areálu Svatý Petr, která nahradí stávající vlek. Zároveň se stavbou lanovky, která zrychlí odbavení lyžařů i jízdu z parkoviště na Medvědín, skiareál zlepší propustnost sjezdovky Machytka. Rozšiřuje ji v horní i dolní části. Spolu se stavbou lanovky došlo i k prodloužení a rozšíření sjezdové trati na Horních Mísečkách.
 

Skiareál Lipno nabídne více zábavy na sněhu

Ski LipnoNadcházející sezóna se ve Skiareálu Lipno bude řídit heslem: Více zábavy na sněhu. Lyžaři se tak dočkají 1 200 metrů dlouhého skicrossu, který je postavený tak, aby si ho užili i děti. Rozšíří se i snowpark pro začínající a pokročilé freestylisty.

Novinkou je také měřený slalomový úsek, který se otevře pro malé i velké lyžaře s duší závodníka. Jedním z témat letošní sezóny je také bezpečnost a komfort. Areál zainvestoval také do zasněžovacího systému, který čítá už šest desítek děl a dokáže připravit sjezdovky během prvních mrazů.
 

Marta II v Deštném dostane novou 4sedačkovou lanovku

SkiOdpojitelná 4sedačková lanovka výrazně zvýší přepravní kapacitu v lyžařském středisku Deštné v Orlických horách. Zároveň dojde k rozšíření stávající modré sjezdovky Marta (č.4) a k vybudování dětského parku se samostatným vlekem. Trasa lanovky bude dlouhá 865 metrů, průměrný sklon dosahuje téměř 21%, lyžaři při přepravě překonají výškový rozdíl 177 m. Ze spodní stanice se lyžaři přepraví na vrchol za pouhé 3 minuty a 9 sekund. Lanovka bude končit nad úrovní lesa, na Turistické sjezdovce v první pravotočivé zatáčce. Zhruba třetina sedaček bude vybavena krycími bublinami, které chrání před nepříznivým počasím a větrem.

V souvislosti s vybudováním nové lanové dráhy dochází také k úpravě lyžařských terénů. Lanovka bude obsluhovat modrou sjezdovku, dlouhou 870 metrů, která bude ve své dolní části rozšířena o necelý hektar, čímž vznikne louka "Nad pekárnou" (4b) mezi vlekem C a sjezdovkou č. 4. Původní spodní část Turistické se dvěma prudkými hanky zůstane jen propojením lokalit Marta I a Marta II
 

Na Monínci se už lyžovalo

Ski MonínecSkiareál Monínec disponuje unikátním systémem zasněžování Snow Factory, první „továrnou na sníh“ svého druhu v Česku, která není závislá na okolní teplotě a dokáže připravovat svůj specifický sníh i v teplotách do plus 35°C. Původně italská děla za 24 hodin vyprodukují až 500 kubíků sněhu, což je v přepočtu 50 nákladních tater. Sníh se vyrábí v minusových teplotách a teplotu minus pět stupňů ve svém jádru drží, takže se roztává pomalu. K výrobě sněhu se nepoužívají žádné chemické látky.

První letošní testovací jízdy na sněhu již proběhly v říjnu, Monínec se však letos poprvé chystá na zahájení tzv. předsezóny - období, kdy bude v provozu jen uměle vysněžená sjezdovka u Horní kotvy (600 m). Vlek a s ním nová sezóna se zde spustí 17. 11. Předsezóna pak bude trvat do 7. 12. 2017. Všem častějším návštěvníkům doporučujeme koupit některý z tarifů Hodinová peněženka, cenově vás vyjdou výhodněji a nemusíte se při každé návštěvě zabývat nákupem. Dvě hodiny lyžování vás v "předsezóně" vyjdou na 310 Kč, celý den pak na 440 Kč.
 

Novinky na Dolní Moravě

Nové parkovací plochy pro 300 aut 100 metrů od nástupní stanice lanovky a nová rolba Prinoth – to jsou hlavní novinky Skiareálu Dolní Morava. Areál nyní disponuje celkem 6 stroji na úpravu tratí, rozšíření dětského lyžařského parku včetně nové zóny pro nejmladší 3 - 5 let, funline a krosovou tratí pro public se snow parkem.
 

Lyžování s živou hudbou si užijete v Kopřivné

SSki Kopřivnáki areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná v Jeseníkách. Letos svým návštěvníkům nabídne novou šestisedačkovou lanovku Leitner s bublinou, která ještě vylepší komfort velmi příjemného střediska, které disponuje sjezdovkou dlouhou 1350 m. Každý večer můžete plnými doušky užívat kouzla večerního lyžování a pravidelně poslouchat hudební nálož živých kapel přímo na svahu.

Parkování přímo v areálu je zcela zdarma a navíc vám při parkování v exponovaných dnech bude asistovat zdejší personál. Počet míst k parkování je omezen tak, aby nedošlo k přehlcení areálu a to ani tehdy, kdy je parkoviště zaplněné. Nikdo nestojí o fronty na lanovky a vleky. Platí, že kdo zaparkuje, ten si také v pohodě zalyžuje.
 

Po Česku s Czech Skipassem

LyžeI v nadcházející sezóně bude pokračovat úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která letos umožní lyžovat už ve 23 velkých střediscích po celé České republice.

Czech Skipass lyžařům pro tuto sezónu nabídne celkem 190 km sjezdových tratí, 34 lanovek a 141 vleků, aniž by museli do pokladen jednotlivých areálů, veškerá odbavovací technologie je kompatibilní.

 

Zima volá – kam se vydat na sjezdovku mezi prvními?

LyžařiDíky ojedinělému systému zasněžování bude letošní premiéra na Monínci, kde si můžete procvičovat svou formu už od 17. listopadu. Mezi prvními v Čechách bývá tradičně sjezdovka Anděl na krkonošské Černé hoře, tam se obvykle daří zahájit sezónu už před koncem listopadu. V těsném závěsu je v posledních letech i maličké krušnohorské rodinné středisko Novako na Božím Daru, kde se lyžuje zpravidla už na přírodním sněhu. A většinou už pár dní po Černé hoře se spouští i sezóna v největším taháku českých lyžařů, v Peci pod Sněžkou. Nezaostává ani Špindlerův Mlýn, kde bývá aspoň část sjezdovek připravena s pomocí technického zasněžování už na začátku prosince a slavnostní zahájení sezóny se potom odehrává okolo 10. prosince - mimochodem, podobně jako v Harrachově.

Na Moravě bývají prvními vlaštovkami Ski Praděd (nejvýše položené centrum lyžování v ČR), kde se lyžuje převážně na přírodním sněhu, Červenohorské sedlo, Hlubočky a v Beskydech Ski Park Gruň a Razula.
Ski areál Kopřivná Jeseníky

Ski areál Kopřivná Jeseníky

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná v Jeseníkách. Středisko nabízí po celou zimní sezónu výborné lyžařské podmínky.

Skiareál Černý Důl - Skiresort Černá hora

Skiareál Černý Důl - Skiresort Černá hora

Skiresort Černá hora je lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. Areál v Černém Dole je charakteristický svým romantickým a klidným prostředím se širokými sjezdovkami.

SkiResort Pec pod Sněžkou

SkiResort Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál, který provozuje čtyřsedačkovou lanovku a 10 vleků, je největším v celé lokalitě. Využít zde můžete i nejdelší snowpark v Česku.

Lyžařský areál Novako Boží Dar

Lyžařský areál Novako Boží Dar

Lyžařský areál Novako na Božím Daru je hlavně určen pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory. Ski areál Novako se nachází v centru obce Boží Dar v Krušných horách.

Skiareál Spartak Horní Domky - lyžování pro celou rodinu v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Spartak Horní Domky - lyžování pro celou rodinu v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Horní Domky, který se rozkládá v Horní Rokytnici nad Jizerou na jižních svazích Lysé hory, nabízí 2 lanovky, 6 vleků a 14,5 km sjezdovek všech náročností (modrá, červená, černá). Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v ČR.

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

SkiResort Černá hora - Pec

SkiResort Černá hora - Pec

Zalyžujte si v lyžařském areálu s moderní šestisedačkovou lanovkou s vyhříváním sedaček s názvem Hofmanky express a na jedné z nejdelších osvětlených sjezdovek v Čechách - Protěž se 4sedačkovou lanovkou. SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou propojuje rolba.

Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Nabízí svým návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů.V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, tubing, golf, koupaliště a další.

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Czech Skipass 2018/2019

Czech Skipass 2018/2019

Úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje návštěvníkům užít si 215 km sjezdových tratí ve 23 předních domácích skiareálech – pokračuje i letos. Czech Skipass zahrnuje 40 lanovek a 135 vleků.

Skiareál Klínovec - největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec - největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Ski areál Dolní Morava - 7 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Ski areál Dolní Morava - 7 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Kralického Sněžníku (1424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. 2x čtyřsedačková lanovka, kotva, dětský ski park, bobovka, sáňkování a hory zážitků!