Úvod > Aktuality > V sobotu bude v Jindřichově Hradci patřit železnice dětem

V sobotu bude v Jindřichově Hradci patřit železnice dětem

Vydáno 3. května 2018 Zážitky
Na první květnovou sobotu 5. května 2018 připravily Jindřichohradecké úzkokolejky společně s Českými dráhami a SŽDC v prostoru jindřichohradeckých nádraží pestrý program. V rámci něj čeká mezi 9 a 16 hodinou na děti spoustu her a soutěží, dva skákací hrady, zájemci se mohou svézt na drezínách, zahradním modelovém kolejišti nebo na velbloudovi!

Parní vlakV železniční stanici Jindřichův Hradec bude pro děti připraven od 9:00 do 16:00 zajímavý program, kde se budou moci vyřádit. Svou techniku zde vystaví vojáci i hasiči. O zábavu se bude starat agentura Kašpaři, během dne vystoupí dětský rytmický orchestr Hakuna Matata a Soptíci Hamr, hrát bude také kapela Lovci mamutů. Pro nejodvážnější je připravena ukázka hadů. V železničním depu budou promítány pohádky s železniční tématikou a na své si přijdou například i výtvarně založení návštěvníci.

Po celý den bude zajištěn prodej občerstvení a upomínkových předmětů. Na výlet do Nové Bystřice se můžete vydat parním vlakem, otevřeno zde bude Regionální úzkokolejné muzeum. Z nádraží Jindřichově Hradci vyráží v 10:44. Vzhledem k velkému zájmu si zájemci mohou jízdenky rezervovat již nyní na webu jizdenky.jhmd.cz.
 

S párou do Bystřice i Kamenice

Parní vlakLéto už je pomalu za dveřmi a s ním i letní provoz parních vlaků. Letos čeká cestující do Nové Bystřice změna - bude se tam jezdit každý den, mimo úterý a čtvrtek. Tyto dny pojede parní vlak s historickou soupravou do Kamenice nad Lipou, kde na vás čeká hned několik zajímavých míst, které stojí za návštěvu!

Prvním z nich je zámek Kamenice nad Lipou, v jehož zámecké zahradě se nachází starobylá památná lípa. V zámku je hned několik stálých expozic, které vybudovalo Umělecko průmyslové muzeum v Praze. Jednou z nich je expozice uměleckého kovářství od 16. do 20. století. Druhou expozicí jsou Hračky ze sbírek UPM od konce 19. do konce 20. století, která potěší velké i malé návštěvníky a další stálou expozicí je výstava nazvaná Minulost a budoucnost, která nastiňuje stručnou historii zámku a města Kamenice nad Lipou.

Poté se můžete přesunout do znovuotevřeného Pivovaru Kamenice nad Lipou, kde se nejen výborně najíte, ale kde vás také, po předem domluveném termínu, provedou celým pivovarem, ukáží technologii vaření piva, dozvíte se něco o historii pivovaru a samozřejmostí je ochutnávka navařených druhů piva. Návštěvu Pivovaru si rozhodně nenechte ujít! Zábavu pro celou rodinu si připravil také Rodinný zábavný park Fábula. K vidění je svět panenek, interaktivní výstava s legendárním Igráčkem plná zábavy, kvízů a informací, přírodní bludiště, království hlavolamů, venkovní dětské hřiště, úniková hra a mnohé další.

Jindřichohradecká úzkokolejka - úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce

Jindřichohradecká úzkokolejka - úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce

Jeli jste někdy parním vlakem? Pokud ne, můžete se svézt některým z jindřichohradeckých pravidelných parních vlaků, které se vypravují na cestu během letní sezóny. Projeďte se po poslední úzkorozchodné železnici v Čechách.

Regionální úzkokolejné muzeum Nová Bystřice

Regionální úzkokolejné muzeum Nová Bystřice

Jindřichohradecké místní dráhy zřídily v železniční stanici Nová Bystřice Regionální muzeum úzkokolejné dráhy. Představuje se zde historie JHMD a drážní dopravy. Nechybí zde ani historické exponáty vážící se k úzkokolejné dopravě.

Památná lípa v zámecké zahradě v Kamenici nad Lipou

Památná lípa v zámecké zahradě v Kamenici nad Lipou

V zámecké zahradě v Kamenici nad Lipou byla roku 1248 vysazena lípa, která dnes patří mezi památné lípy města. V roce 1998, k výročí 750 let města, byla v zámecké zahradě vysazena dcera této lípy.

Pivovar Kamenice nad Lipou

Pivovar Kamenice nad Lipou

Pivovar Kamenice sídlí v objektu bývalého panského pivovaru v centru Kamenice nad Lipou. Krom vaření výtečného piva je cílem majitelů právě i záchrana nedoceněné, roky chátrající stavby v centru města.

Rodinný zábavný park Fábula

Rodinný zábavný park Fábula

Zážitkový park Fábula je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi. Společně se přenesete do světa originálního humoru živých pohádkových bytostí.

Zámek Kamenice nad Lipou

Zámek Kamenice nad Lipou

Jedinečnou výstavu angličáků značky Matchbox a domečků pro panenky doplňuje expozice předmětů ze železa Mříže, klíče, zámky a veřejně přístupný depozitář historického nábytku. Zámek je ve správě Uměleckoprůmyslového musea v Praze, z jehož sbírek vystavené předměty pocházejí.