Úvod > Aktuality > Pevnost poznání v Olomouci odhalí o víkendu lásku vědeckou

Pevnost poznání v Olomouci odhalí o víkendu lásku vědeckou

Vydáno 12. února 2019 Zážitky
Různé podoby lásky z vědeckého hlediska představí o víkendu 16. a 17. února olomoucká Pevnost poznání. U příležitosti svátku svatého Valentýna přichystalo interaktivní muzeum speciální program, kde budou návštěvníci odhalovat tajemství mytologie, skládat hlavolamy srdce, procházet zamilovanou mapou, zkoušet nápoje lásky či poznávat mocná přírodní afrodiziaka.
Láska pevnost poznáníO víkendu 16. - 17. února se v Pevnosti poznání seznámíte s rostlinami, které se používají jako afrodiziakum, mají stimulující vliv na lidskou aktivitu, krevní oběh a vyvolávají euforii.

Láska je určitě chemie a kde se o chemii můžete dozvědět více, než v laboratoři? Místní vědci se s vámi podělí o experimenty pro zamilované a zvědavé.

Během programu Láska je věda bude také připraveno pozorování noční oblohy, lektoři vám představí mezihvězdnou lásku mýtických rozměrů. V historii zase návštěvníci zjistí, že Den svatého Valentýna není jen čistě komerčním svátkem a má bohatou historii.

LáskaLidé si u nás vyrobí valentýnku podle starých vzorů a prozradíme jim, kdy byla v minulosti poslána ta úplně první. Jinde se zase bude povídat o tom, že láska je pouhou chemickou závislostí. Lidé objeví rostliny, které se používají jako afrodiziakum a mají stimulující vliv na lidskou aktivitu, krevní oběh, dobrou náladu či euforii. Připravena bude také malá ochutnávka nápojů lásky.

Pevnost poznání bude o víkendu otevřena od 10 do 17 hodin, vstupné stojí 95 korun.
Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání Olomouc je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. science center, poskytujících neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů.

Další aktuality

23.6.
2019
V Pevnosti poznání se zamilujete do vědy

V Pevnosti poznání se zamilujete do vědy

Střední Morava a Jeseníky | Zážitky
29.5.
2019
Hlavní slavnosti města Šumperka vypuknou v sobotu

Hlavní slavnosti města Šumperka vypuknou v sobotu

Střední Morava a Jeseníky | Zážitky