Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Láska je věda
Akce pro děti

Láska je věda

Láskyplný třídenní program zasáhne 14. a 16. února popularizační centrum Pevnost poznání Univerzity Palackého. Organizátoři připravili interaktivní a zábavné aktivity, které pobaví nejen zamilované. Na své si přijde celá rodina.
V astronomické části expozice Světlo a tma si animátoři návštěvníky doslova přitáhnou svými znalostmi o vesmírných dálkách. Budeme zkoumat z pohledu fyziky staré dobré rčení, že protiklady se přitahují. Co je to náboj, kde se bere a zda jej můžeme pozorovat. Připravíme experimenty a hry nejen na téma statická elektřina.

Lidé se také pokusí ovládnout proud vody nebo „přilepí“ svého partnera nebo partnerku nafukovacím balónkem bez použití lepidla či izolepy. Samozřejmě nebude chybět ani romantická prohlídka noční oblohy přímo v planetáriu.

Dvorská láska, galantnost, etiketa, kurtoazie. To jsou pojmy původně vzniklé z ideálů hlubokého  a vášnivého citu, který byl veden specifickými pravidly. Návštěvníků se zeptáme, zda tyto pokyny znají a společně zjistíme, jestli uspějí ve dvorském systému námluv. Mohou si také napsat milostný dopis z dob raného novověku.

V chemické laboratoři se příchozí s nadsázkou dozvědí, že láska je jen pouhá chemická závislost a city nehrají žádnou roli.  Chystáme řadu pokusů, které si ti odvážnější sami vyzkoušejí. Určitě vyvoláme ducha lásky, který jistě navodí pravou zamilovanou atmosféru. Napíšeme tajný vzkaz a vyrobíme kouzelný lektvar. Schválně, jestli v laboratoři přeskočí jiskra. O víkendu bude živo také ve vědecké dílně, kde se budou vyrábět odrůdy voňavých růží z vosku.

Geografové si připravili formou kvízu zajímavosti o svatbách, které každý pár na světě prožívá trochu jinak. V programu budou například témata, jak vypadá svatba v Indii, jaká je historie svatebních šatů, kolik stály šaty princezny Diany, ve které zemi jsou legální sňatky homosexuálů.
 

Provozovatel

Pevnost poznaní, interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého

17. listopadu 7
779 00 Olomouc
Tel.:
+420 585 634 145
Email:
info@pevnostpozna...
WWW:
pevnostpoznani.cz
GPS:
49,592896 17,257982
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Střední Morava
Město:
Olomouc
Tipy na výlet:
Olomouc a okolí
 

Vstupné

Cena: 125 Kč

Snížená cena: 95 Kč

Rodinné vstupné: 300 Kč

Poznámka:Akce se koná zdarma v rámci běžného vstupného do muzea.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

České sakrální umění 1948-1989 v Muzeu moderního umění Olomouc

Posvátné umění v nesvaté době. Návštěvníci uvidí v Muzeu moderního umění na sto sedmdesát pečlivě vybraných děl od takových umělců, jako jsou Mikuláš Medek, Jan Exnar, Jan Jemelka, Ludvík Kolek, Otmar Oliva, Miroslav Rada, Miloslav Troup či například Vojmír Vokolek.
Olomouc, Olomoucký kraj

RunCzech Mattoni 1/2Maraton Olomouc 2023

Proběhněte se Olomoucí na Olomouckém 1/2Maratonu – jednom z neoblíbenějších běžeckých závodů u nás! Přijďte si užít senzační atmosféru jednoho z nejoblíbenějších půlmaratonů v České republice.
Olomouc, Olomoucký kraj

Olomoucký tvarůžkový festival

15. a 16. dubna ožije centrum města Olomouce 6. ročníkem festivalu na počest typické hanácké speciality – Olomouckým tvarůžkům, které se vyrábějí v Lošticích už více než šest set let.
Olomouc, Olomoucký kraj

Olomoucké masopustní veselí

Masopustní veselí v centru Olomouce! Těšit se můžete na hanácké folklórní soubory, cimbálovku, masopustní jarmark, zabijačkové a další masopustní speciality, ledové sochy, zvířátka z farmy aj.
Olomouc, Olomoucký kraj

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání Olomouc je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. science center, poskytujících neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů.
Olomouc, Olomoucký kraj

Korunní pevnůstka v Olomouci a unikátní expozice barokní prachárny

Korunní pevnůstka na levém břehu Mlýnského potoka je součástí fortifikačního systému města, tzv. Olomoucké pevnosti. Pevnůstku nechala, stejně jako celou pevnost, vystavět Marie Terezie v letech 1745 – 1757.
Olomouc, Olomoucký kraj

Famfrpál v Olomouci

Famfrpál (quidditch) je moderní týmový sport, který v posledních letech dobývá Evropu. Pojď si ho s námi zahrát v Olomouci. Je jedno, jestli jsi holka nebo kluk, baví tě sporty nebo spíš fantasy – toto je akce pro tebe. Všechno vybavení máme, hrajeme pro zábavu a zadarmo!
Olomouc, Olomoucký kraj

Bývalý kryt v Olomouci – Institut Paměti národa pro střední Moravu

Institut Paměti národa v Olomouci sídlí v bývalém krytu v Bezručových sadech. Protiatomový bunkr byl postaven v 50. letech jako velitelství štábu civilní obrany celého olomouckého okresu. Pomocí výbušnin byl zřízen přímo v historických městských hradbách.
Olomouc, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Tõde v Olomouci

Pod patronátem sester Františkánek Marie Immaculaty funguje v Olomouci nový penzion s názvem Tõde, estonsky pravda.
Olomouc, Olomoucký kraj

Bistro Konvikt v Olomouci

Bistro&bar v olomoucké Univerzitní 3 je kombinací unikátní atmosféry a moderní gastronomie v jádru barokního jezuitského konviktu z 17. století. Přes den si zde můžete dopřát zdravé snídaně a obědy, s nocí pak drinky, lokální pivo, prvotřídní víno a kulturní program.
Olomouc, Olomoucký kraj

Arigone Hotel Olomouc

Hotel se nachází v historickém centru Olomouce na Michalském návrší v bezprostřední blízkosti kaple sv. Sarkandra.
Olomouc, Olomoucký kraj

Restaurace Arigone

Dokonalé prostředí pro obchodní jednání i vzácné momenty romantiky s vynikající kuchyní.
Olomouc, Olomoucký kraj